1403-04-231403-05-02bool(false) افتتاح مدرسه ۲۴ کلاسه دکتر محمد انواری همدانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134658 تاریخ انتشار:  1402-07-15 - 09:11 تعداد بازدید:  2341
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همزمان با گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در همدان انجام شد
افتتاح مدرسه ۲۴ کلاسه دکتر محمد انواری همدانی

نویسنده : مجید بیات

اخبار


پنجشنبه ۱۳ مهرماه گردهمایی روسای مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور، در همدان برگزار شد این مراسم با حضور معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی کشور به همراه رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و استاندار همدان برگزار شد. همزمان با این گردهمایی مدرسه ۲۴ کلاسه دکتر محمد انواری  همدانی افتتاح شد.

این مدرسه ۲۲۸۵ متر مربع دارد و طول دیوارکشی آن ۱۰۰ متر است. در این مدرسه ۲۵۰۰ متر محوطه‌سازی شده و ۲۴ کلاس در دو طبقه دارد. سالن چند منظوره، آزمایشگاه و نماز خانه در این مدرسه ساخته شده است.

۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده که شش میلیارد آن توسط خیر محترم دکتر حسین انواری همدانی پرداخت و این مدرسه به نام عموی بزرگوار این خیر، نام‌گذاری شده‌است.

انواری خیّری است که علاوه بر مشارکت در ساخت مدرسه ای در همدان در احداث یک مدرسه در ملایر هم مشارکت داشته است، حضور این خیر در این مراسم و گفتگوی صمیمالنه با دانش آموزان از اتفاقات ویژ ه این افتتاح بود.

مجموعا این خیر نیک اندیش مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال برای احداث و تجهیز این دو مدرسه اهدا کرده است.

در همین روز دو مدرسه دیگر هم که یکی با مشارکت زوج خیّر نیک اندیش زنده یاد خانم موسی پور و زنده یاد آقای ترکمان و یک مدرسه ۲۰ کلاسه با نام شهید والامقام پورمیدانی هر دو در شهرک شهید مدنی شهر همدان احداث شده در همین روز افتتاح شد.

 همچنین در اتفاق مبارکی دیگر در گردهمایی روسای خیرین مدرسه کشور در همدان از سند تک برگ توافقنامه مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز مدرسه با حضور معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، روسای محترم مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور، استاندار همدان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان همدان،رونمایی شد.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی روسای محترم مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور که در شهر همدان برگزار شد، اظهار کرد: این سند برای جلوگیری از تعارضاتی که ممکن است در امر مدرسه‌سازی صورت بگیرد، تدوین شده و در پروژه‌های مشارکتی ساخت، تجهیز و خرید مصالح، مورد استفاده قرار می‌گیرد. حمیدرضا خان‌محمدی خاطرنشان کرد: نظرات خیرین در تدوین این سند در نظر گرفته شده و امیدواریم باعث خیر شود و جریان مردمی مدرسه‌سازی ادامه‌دار باشد.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز، مهم‌ترین مجمع خیری کشور است، خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۷۸ که مجمع خیری به ساختار رسیده، اعتبارات به طرز فزاینده رشد کرده چون با این شرایط، هم افزایی صورت می‌گیرد.

 بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز در کلاس‌های خطرآفرین تحصیل می‌کنند

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز گفت: ۱۰۰ هزار کلاس درس خطر آفرین در کشور وجود دارد و سه و نیم میلیون دانش‌آموز در این کلاس‌ها درس می‌خوانند.
ناصر قفلی اظهار کرد: ۳۵۰۰ مدرسه خیری وجود دارد که خیرین هزینه را پرداخت کردند اما دولت نتوانسته پروژه را تکمیل کند و ۱۲ هزار میلیارد تومان پول برای تکمیل آن لازم است.

قفلی با اشاره به عدم وجود فضای آموزشی در مجتمع‌های مسکونی مهر، تصریح کرد: در این مجتمع‌های مسکونی، فضای آموزشی مغفول مانده است. اگر امروز ساخت مدرسه را شروع نکنیم، سال‌های آینده پنج میلیون دانش‌آموز بدون فضای آموزشی می‌مانند بنابراین باید فکر کرد و تصمیمی در این زمینه گرفت چون این مسئله منجر به نارضایتی عمومی می‌شود. خیرین در این حوزه کمک می‌کنند به شرطی که دولت ۵۰ درصد ساخت مدارس را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هزار کلاس درس خطر آفرین در کشور وجود دارد، سه و نیم میلیون دانش‌آموز در این کلاس‌ها درس می‌خوانند و یک اتفاق ناگوار ممکن است منجر به شرمندگی ما شود. رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به تراکم بالای دانش‌آموز در نیمه شمالی کشور، مطرح کرد: حضور افاغنه و مهاجرت از جنوب به شمال در کشور باعث شده که مدارس در نیمه شمالی، دو شیفت فعالیت کنند که این موضوع با عدالت آموزشی همراه نیست چون فراگیری دانش‌آموزان در صبح بیشتر است.

قفلی در پایان خاطرنشان کرد: در هر استان تعداد زیادی خیر وجود دارد. کار گروهی را باید گروهی انجام داد و هر استان باید هیئت مدیره منسجم و مدیرعامل قوی داشته باشد.

 ساخت یک مدرسه به ازای هر ۲۵۰ واحد در پروژه‌های نهضت ملی مسکن همدان
 
استاندار همدان نیز در این مراسم اظهار کرد: خیرین مدرسه‌ساز، افرادی هستند که تمام وجودشان را در راه خدمت به دیگران به کار گرفتند.

علیرضا قاسمی فرزاد گفت: همزمان با تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن در همدان، پیش‌بینی ساخت اماکن عمومی مانند مدرسه را انجام دادیم و به ازای هر ۲۵۰ واحد باید یک مدرسه ساخته شود.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز خادم علم و آموزش هستند، تصریح کرد: مردم قدردان زحمات خیرین مدرسه ساز هستند. اساس ساختارهای خیری کشور از مدرسه‌سازی شروع شد و بعد به بخش‌های دیگر تسری پیدا کرد.

قاسمی‌فرزاد خاطرنشان کرد: خداوند به مال و جان این افراد، برکت می‌دهد و خیرین با نگاه خیر و خداپسندانه، منشا اقدامات با برکت به ویژه در مناطق محروم شدند.

 اجرای ۱۱۳ پروژه توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان همدان در سال ۱۴۰۲

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان همدان نیز از ساخت ۱۱۳ پروژه توسط این مجمع در سال جاری خبر داد و گفت: ۶۰ درصد پروژه‌هایی که در مهرماه افتتاح شد، خیرساز بودند.

علی فراهانی ادامه داد : ۱۱۳ پروژه خیری در سال جاری در حال انجام است‌ که ۲۱ پروژه در مهرماه به بهره‌برداری رسیده است که این میزان، ۶۰ درصد از پروژه‌های افتتاح شده در پروژه مهر استان همدان است. فراهانی با بیان اینکه ۸۹ پروژه در جریان ساخت است، تصریح کرد: این پروژه‌ها با حمایت و سیاست مسئولین محترم، اجرایی می‌شود و استاندار همدان همواره عنایت ویژه به خیرین مدرسه‌ساز استان داشتند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰۵ خیر در ساخت مدارس استان همدان، دخیل بودند، مطرح کرد: خیرین مدرسه‌ساز، انسان‌های شریفی هستند که مهر خداوند متعال در دل آن‌هاست‌.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com