نمایندگان مردم: شکایت از رسانه‌ها را پس بگیرید همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124584 تاریخ انتشار:  1401-04-09 - 10:20 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آش شور دولت صدای مجلسی‌ها را درآورد
نمایندگان مردم: شکایت از رسانه‌ها را پس بگیرید

اخبار

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، خواستار حمایت از رسانه‌ها و جلوگیری از شکایت مقامات دولتی از آن‌ها شدند.
در حالی که دولتمردان بارها از نقدپذیری و تحمل سخنان مخالف، سخن به میان آورده‌اند اما در عمل راه دیگری را در پیش گرفته‌اند که رسانه ها و شکایت‌های متعدد از آن از جمله این برخوردهاست.
وعده هایی که در سالیان گذشته توسط دولت‌های مختلف مبنی بر گذشت دولت از شکایات طرح شده علیه خبرنگاران نه تنها محقق نشد بلکه شکایات علیه خبرنگاران ادامه دارد.
طبق قانون مطبوعات در ماده 29 آمده است: دولت از آزادی، استقلال، تکثر و تنوع رسانه‌ها در چارچوب قانون حمایت می‌کندو هیچ مقامی حق ندارد برخلاف موازین قانونی برای انتشار یا عدم انتشار اطلاعات یا مطالب درصدد اعمال فشار بر مطبوعات و سایر رسانه‌ها برآید یا به سانسور یا کنترل نشریات و سایر رسانه‌ها مبادرت نماید.
حالا روز گذشته دادستان تهران در آماری که اعلام کرد گفت: تعداد شکایات علیه اصحاب رسانه در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.
این موضوع باعث شد تا تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهوری خواستار بازپس‌گیری شکایات دولتی ها از اصحاب رسانه شوند و تأکید کردند که رویه اخیر در شکایت از رسانه‌ها به یک سنت تبدیل نشود چراکه ادامه دادن این روند منجر به کاهش سرمایه اجتماعی دولت در بین رسانه‌ها خواهد شد.
به گزارش ایسنا، متن تذکر کتبی ۲۴ نماینده مجلس شورای‌ اسلامی به رئیس جمهوری به شرح زیر است:
«باتوجه به مصاحبه دادستان محترم تهران مبنی بر افزایش ۵۰ درصدی شکایت از اصحاب رسانه در 3 ماه اخیر و با عنایت به اینکه جنابعالی نیز همواره بر حمایت از اصحاب رسانه تأکید داشته‌اید، خواهشمند است دستور فرمایید باتوجه به نقش رسانه‌ها و ضرورت بیان مشکلات و مسائل از سوی آن‌ها، در خصوص بازپس‌گیری شکایات اقدام لازم به‌عمل آید و رویه اخیر در شکایت از رسانه‌ها به یک سنت تبدیل نشود، به نظر می‌رسد ادامه دادن این روند منجر به کاهش سرمایه اجتماعی دولت در بین رسانه‌ها خواهد شد.»
گفتنی است که از مجمع نمایندگان استان همدان تنها اسم کیومرث سرمدی،نماینده اسدآباد در امضا این نامه دیده می شود، که این بر خلاف نمایش رسانه‌ای بودن نماینده‌های استان است که البته برخی‌ها خود نیز صاحب رسانه‌اند!.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com