تنظیم سند آمایش همدان توسط ۲ سمن محیط‌زیست همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

Today : Tue, August 11, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101671 تاریخ انتشار:  1398-08-25 - 09:56 تعداد بازدید:  183
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تنظیم سند آمایش همدان توسط ۲ سمن محیط‌زیست

اخبار


 ۲ انجمن محیط زیستی استان در تنظیم سند آمایش این استان همکاری دارند.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت‌های اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌زیست در جلسه اتاق فکر سازمان های مردم نهاد حوزه محیط زیست و منابع طبیعی همدان افزود: سازمان های مردم نهاد دلسوزانه مسائل زیست محیطی را پیگیری می کنند به طوری که سیاست های سازمان در حوزه سمن های زیست محیطی مبتنی بر گفتمان است.
ژیلا مهدی‌آقایی با بیان اینکه سازمان محیط زیست جز با همکاری مردم کاری از پیش نمی برد ادامه داد: گفت و گو بین سمن ها و مدیران استان باید در جلسات مرتب و مستمر در حوزه های عمومی و تخصصی دنبال شود.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت‌های اجتماعی سازمان حفاظت محیط‌زیست ادامه داد: لازمه انتقاد، داشتن اطلاعات صحیح و دانش کافی در کنار ارائه پیشنهاد است در غیر اینصورت انتقاد بدون پشتوانه راهگشا نیست.
مهدی‌آقایی اضافه کرد: انتظار دفتر مشارکت‌های مردمی از سمن های زیست محیطی این است که به عنوان رابطان مدیران و مردم، اختلاف نظرها را کنار بگذارند و به صورت شبکه ای با سایر سمن های محیط زیست کشور تعامل کنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز همدان را استانی لوکس و در تراز بالا ارزیابی و اضافه کرد: باید طبیعت و سایر امکانات موجود در استان را مراقبت کرده و با جلب همکاری و همراهی مردم به مرحله ای از توسعه پایدار برسیم.
مهرداد نادری‌فر شاخص توسعه کشورها را فعالیت های مدنی بیان کرد و گفت: امروزه میزان توسعه کشورها از روی توانایی آنان در حفظ و حراست از محیط زیست سنجیده می شود نه میزان توسعه صنعت آنها و محیط زیست مانند لباس بر بدن است و لباس پاره نمی تواند برازنده یک انسان لوکس باشد.
وی با بیان اینکه مشارکت ها و فعالیت های مدنی خوب برای حفظ محیط زیست لازم است، افزود: زمانی می توان به توسعه دست یافت که مردم برای حفظ محیط زیست دغدغه داشته باشند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان یادآوری کرد: امسال دو و نیم میلیون زائر از جاده های استان همدان تردد کردند و ۱۰۳ ایستگاه صلواتی در مجموع به زائران خدمات ارائه کردند.
نادری فر گفت: تلاش بر رعایت بهداشت و به حداقل رساندن استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در ایستگاه های صلواتی مورد تاکید بوده است و این ایستگاه ها در این راستا فعالیت کردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در این جلسه اظهار داشت: بیش از ۲۰ سمن زیست محیطی با یک هزار عضو در این استان فعالیت دارند.
محسن جعفری‌نژادبسطامی به اجرای ۲ برنامه مهم این سازمان با همکاری سمن ها اشاره کرد و گفت: سند جامع آموزش همگانی محیط زیست در همدان تدوین و طرح گردشگری سبز و گردشگری پاک نیز دیگر برنامه ای است که با مشارکت سمن ها در استان پایه ریزی می شود.
وی با یادآوری اینکه سند آمایش استان مبتنی بر بحث گردشگری است افزود: با این نگاه، مدیریت پسماند و پساب، گردشگری پاک و توجه به اکوتوریسم پاک از اولویت های محیط زیست استان است که به عنوان مسائل زیربنایی گردشگری به شمار می رود.
در این نشست از مسئولان هفت موکب و هیأت که به مسائل محیط زیست در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان توجه داشتند با اهدای تندیس سرو عاشورایی قدردانی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com