1403-02-291403-03-08bool(false) 1403-02-291403-03-08bool(false) ۵۰ روستای همدان کم‌آبی مطلق دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 8 خرداد 1403

Today : Tue, May 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135518 تاریخ انتشار:  1402-09-01 - 12:44 تعداد بازدید:  94
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۵۰ روستای همدان کم‌آبی مطلق دارد

اخبار


بیش از ۵۰ روستا مشکل کم آبی مطلق دارد و در اینجا اگر بسیجیان دست ما را نمی گرفتند روستاها خالی از سکنه می شدند.

فرماندار همدان با اشاره به بحث آبرسانی شهرستان گفت: آبرسانی از سد تالوار یک ابرپروژه بود و شهر همدان ثانیه ای ۲۰۰۰ لیتر آب مصرف دارد و از سداکباتان و چاه های خالق‌وردی ۷۰۰ لیتر برثانیه می توانیم آب برداشت کنیم؛ یعنی دو سوم آب همدان موجود نیست، مگر اینکه آب از تالوار بیاید که ۱۳۰۰ لیتر آب بر ثانیه از سدتالوار تأمین می شود و این پروژه با روحیه بسیجی و توسط بسیجیان و قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) انجام شد.

 مسلم مخفی در دوازدهمین مجمع بسیجیان برای بررسی و رفع مشکلات شهرستان همدان، اظهار کرد: آنچه در عرصه داخلی باید مورد توجه قرار گیرد و بزرگترین مسأله‌ سیاسی کشور است، انتخابات است و کشور همیشه به فرهنگ و روحیه بسیجی محتاج است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه عرصه های مهم امروز نیازمند ورود بسیج و بسیجیان است، افزود: در عرصه مدیریت باید بتوانیم روحیه بسیجی که شاخصه ای همچون اخلاص، مردم داری، برای خدا کار کردن، ایثار، حرکت عالمانه و... دارد را زنده نگه داریم و نشان این موضوع در بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب کم نیست و این روحیه اگر در تمام شئون در دانشگاه، مدرسه و در مدیریت حاکم شود، راه سعادت و پیشرفت کشور سریع تر طی می شود و از خسارت های احتمالی کشور در امان می مانیم.

فرماندار همدان اضافه کرد: دولت به این مسأله‌ توجه دارد و بسیاری از افرادی که کارها را برعهده دارند همین بسیجیانی هستند که در بسیج تربیت شدند و توفیق و افتخار این را داشتند که در بسیج کار کنند.

مخفی ادامه داد: مسأله‌ای که نمی شود این روزها از آن گذشت مسأله‌ غزه است که قلب همه انسان ها به ویژه مسلمانان را به درد آورده و حوادث اندوهناکی در حال رقم خوردن بوده که بسیار جان‌کاه است اما آنچه در این عرصه باید به آن توجه کنیم باتوجه به سیطره بزرگ رسانه  ای که صهیونیسم در جهان دارد شاید در این ۴۴ سال هیچ وقت نتوانستیم به سایر مردم جهان بفهمانیم که ماهیت این رژیم سفاک و کودک کش چیست اما امروزه این عرصه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هزینه سنگینی برای اینکه مردم این رژیم کودک کش را بشناسند، پرداخت کردیم اما این دست خدا بود که یاری کرد تا ماهیت این رژیم منحوس به بهترین وجه در سراسر دنیا معرفی شود، اعلام کرد: ما با وجود اینکه خیلی در حوزه رسانه سیطره و قدرت نداریم، باید از این فرصت به بهترین وجه استفاده کرده و بتوانیم ماهیت این رژیم را برای همه بشریت تبیین کنیم تا آن ۲۵ سالی که رهبر معظم انقلاب فرمودند به مدد الهی سریع تر اتفاق بیفتد و کره خاکی از شر این منحوس پاک شود.

مخفی با بیان اینکه انتخابات بزرگترین مسأله سیاسی کشور است، ادامه داد: حدود سه ماه تا ۱۱ اسفند فرصت داریم. انتخابات امسال از جهاتی دارای اهمیت است و رهبری طی ۴۰ سال گذشته در هر انتخاباتی که در پیش بود اعلام می کردند از ورود زودهنگام انتخاباتی پرهیز کنید اما در دو سخنرانی که ایشان داشتند یکی در حرم مطهر رضوی و دیگری در حرم مطهر امام راحل به مسأله انتخابات و اهمیت آن اشاره و تأکید کردند که توپخانه دشمن این مسأله مهم را هدف گرفته است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری چهار راهبرد سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت را برای انتخابات در نظر گرفتند؛ یک گام مهم انتخابات برداشته شده و آن بحث بررسی صلاحیت کاندیداهایی است که ثبت نام کردند. کار به خوبی انجام شد و اکنون در مرحله بررسی صلاحیت ها در هیأت‌های نظارت هستیم و امیدواریم مجلس خوبی شکل گیرد.

فرماندار همدان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب از مجلس کنونی به عنوان مجلس انقلابی یاد کردند چراکه افراد انقلابی در این مجلس حضور دارند. در دولت سیزدهم به علت اینکه اصل مهمِ مشارکت شکل بگیرد، باید سرمایه اجتماعی افزایش یابد.

مخفی با اشاره به طرح مسجد، محور خدمت گفت: این طرح را راه اندازی کردیم و در جاهای دیگر هم این طرح شکل گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح به این صورت است که هر هفته در یک مسجد روستایی و شهری حضور یافتیم و معتمد محل، امام جمعه و بسیجیان جمع می شدند و مشکلات محل را بررسی کردیم؛ سه روز بعد در فرمانداری کارگروهی تشکیل می شد که معتمدان با مدیران کارگروه تشکیل می دادند و زمان بندی و حل می شد و تاکنون برخی مشکلات حل شده است.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: اعتبارات به سمت محرومیت زدایی سوق داده شده و در هفته دولت ۱۶۱ پروژه با اعتباری افزون بر ۱۷ هزار میلیارد تومان اجرا شد که بخش بزرگی از این پروژه ها محرومیت زدایی بودند و اتفاقات بزرگی قرار بوده در شهرستان بیفتد و مسیر توسعه باز است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com