1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) بیش از سه هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی همدان بهره‌مند شدند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127329 تاریخ انتشار:  1401-07-27 - 18:37 تعداد بازدید:  192
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در ۶ ماه نخست سالجاری؛
بیش از سه هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی همدان بهره‌مند شدند

اخبار


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان گفت: سه هزار و ۱۹۰ نفر در ۶ ماه نخست سالجاری از خدمات اورژانس اجتماعی استان همدان بهره‌مند شدند.

"زهره بختیاری" روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی استان همدان هزار و ۴۵۲ مورد مداخله تخصصی در ارتباط با گروه‌های هدف امور آسیب‌دیدگان انجام دادند افزود: در این بازه زمانی سه هزار و ۲۱۸ تماس تلفنی مرتبط با اورژانس اجتماعی برقرار شده است.

وی با بیان اینکه خشونت خانگی بالاترین میزان تماس‌ها را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: بیشترین تماس‌های ثبت شده در این مرکز به ترتیب شامل کودک آزاری ۲۲۵ مورد، همسرآزاری ۱۸۴ مورد، خشونت خانگی ۵۷ مورد و فرار از منزل ۲۰ مورد است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله روانی و اجتماعی است که قبل از مداخله‌های انتظامی و قضایی برای ارائه خدمات بهتر به افراد آسیب‌دیده و ارتباط منسجم با خانواده‌های افراد آسیب‌دیده فعالیت می‌کند افزود: تعداد پذیرش خودرو سیار این معاونت در ۶ ماهه نخست سالجاری هزار و ۴۵۲ مورد و تعداد پذیرش بحران ۸۵۳ مورد است.

بختیاری با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سالجاری بیشترین خدمات ارائه شده به گروه های سنی بین ۱۹ تا ۲۴ سال، ۲۵ تا ۲۹ سال و ۳۵ تا ۳۹ سال است افزود: گروه‌های هدف اورژانس اجتماعی شامل زنان و کودکان آزاردیده، دختران فراری از منزل، زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی، زوج‌های متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد و افرادی که اقدام به خودکشی کرده یا قصد خودکشی دارند، هستند.

وی با اشاره به اینکه هفت خودرو خدمات اجتماعی سیار در استان همدان فعال هستند، افزود: اورژانس اجتماعی در حال حاضر شامل چهار بخش مرکز مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی به نام مرکز مادر اورژانس اجتماعی، پایگاه خدمات اجتماعی یا همان ایستگاه اورژانس اجتماعی، خط تلفن اورژانس اجتماعی (۱۲۳) و خدمات سیار اورژانس اجتماعی است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان تصریح کرد: افرادی که مورد خشونت و یا آزار قرارگرفته باشند، از سوی مددکاران و کارشناسان اجتماعی مورد حمایت قرار می‌گیرند و برای توانمندسازی فرد و خانواده وی، آموزش‌های لازم برای اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی ارائه می‌شود.

بختیاری اظهار داشت: تیم خدمات سیار اورژانس اجتماعی با خط تلفن ۱۲۳ به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات تخصصی در استان همدان است.

به گزارش ایرنا، اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌های مداخله‌ای با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌رود که خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی عرضه کرده و در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله می‌کند.

حدود یک سوم جمعیت استان همدان به صورت مستقیم و غیرمستقیم زیرپوشش خدمات سازمان بهزیستی قرار دارند.

استان همدان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com