1401-10-301401-11-10bool(false) آموزش در دانشگاه‌های همدان مجازی می‌شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 بهمن 1401 - شماره 4518
 
امروز : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

Today : Mon, January 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126272 تاریخ انتشار:  1401-06-14 - 14:34 تعداد بازدید:  132
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آموزش در دانشگاه‌های همدان مجازی می‌شود

نویسنده : منا خاکباز

اخبار


 بحرانی به نام پاندمی کرونا، فعالیت های حضوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را بر هم زد و به کمک تکنولوژی و تجارب دو دهه گذشته همچنین با ابتکاراتی، جلوی تعطیل شدن فعالیت های آموزشی گرفته شد. حتی در بسیاری از دانشگاه ها این آموزش ها با کیفیت قابل قبول ادامه یافت و در برخی موارد با حداقل ها، جلوی توقف و صدمات بزرگتر گرفته شد. از سوی دیگر، مشکلاتی مانند نداشتن حداقل امکانات هم مطرح شد که آمار پایینی به خود اختصاص داده است.
در حالی که پس ازگذراندن دوره سخت کرونا دانشگاه‌ها خود را برای آموزش حضور 100 درصدی از مهرماه آماده کرده‌اند و با پایین آمدن آمار مبتلایان همه چیز برای از سرگیری آموزش حضوری تمام و کمال آماده بود اما بحران بی‌آبی در همدان به یکباره همه چیز را تغییر داد.
از طرفی هم وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره برگزاری برخی از کلاس‌ها در ترم آینده  تأکید کرده است که اصلاً کلاس غیرحضوری برای ترم آینده نداریم اما نزدیک به 20 روز است همدان با بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند و سبب مجازی شدن ترم جدید دانشگاه بوعلی آن هم به مدت دو هفته شده است. آنطور که  معاون امور دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا اعلام کرده است با توجه به مشکل کمبود آب در همدان، هیأت رئیسه‌ی دانشگاه بوعلی‌سینا تصمیم گرفتند تا روز ۱۵ مهرماه، آموزش‌ها به صورت مجازی انجام شود.
مهرداد عنبریان گفته که به دلیل مصرف بالای آب در دانشگاه امکان برگزاری کلاس‌های حضوری وجود ندارد.
وی ادامه داد: با توجه به وعده‌ی مسئولان نسبت به اتمام پروژه‌ی آب‌رسانی تا پایان شهریورماه، این تاریخ معین شده و اگر به تعویق بیفتد، آموزش مجازی را ادامه می‌دهیم.
معاون امور دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا با اشاره به حضور ۴هزار دانشجو در خوابگاه‌های این دانشگاه، عنوان کرد: در حال حاضر امکان ذخیره آب وجود ندارد و با وجود منبع ۵۰ هزار لیتری، آب‌رسانی به خوابگاه‌ها در ترم تابستان با مشکل مواجه شده همچنین استخر دانشگاه، تعطیل است.
عنبریان خاطرنشان کرد: در درجه نخست، سلامت دانشجویان برای ما مهم است و به دلیل اینکه مشکلی از نظر سلامت آب شرب برای دانشجویان پیش نیاید، تصمیم گرفتیم تا در دو هفته‌ی ابتدایی ترم جدید، آموزش‌ها به صورت مجازی انجام شود.
اما سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همدان از آمادگی کامل این دانشگاه برای حضوری شدن کلاس‌های درس خبرداد.
ابوالفضل یدالهی اصلان در گفت‌وگو با همدان پیام گفت: تمامی کلاس‌های دانشگاه آزاد اسلامی از دوم مهرماه به صورت حضوری خواهد بود و خبری از مجازی شدن کلاس‌ها نیست.
وی خاطرنشان کرد: خوابگاه‌های این دانشگاه نیز از همان روز دوم مهرماه برقرار است و تمامی دانشجویان غیربومی می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام نمایند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com