1402-11-281402-12-08bool(false) برق ادارات پرمصرف قطع می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 8 اسفند 1402

Today : Tue, February 27, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132731 تاریخ انتشار:  1402-03-29 - 10:35 تعداد بازدید:  459
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:
برق ادارات پرمصرف قطع می‌شود

اخبار


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر لزوم همکاری ادارات در پیک بار تابستان گفت: در صورتی که اداره‌ای مصوبه هیأت وزیران را در زمینه مدیریت مصرف انرژی رعایت نکند، ما موظف به قطع برق ادارات پرمصرف هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علی سهرابی بیدار در جلسه کمیته راهبری گذر از پیک اوج بار سال 1402 که با حضور نمایندگانی از استانداری، اداره صمت، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های استان همدان در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد، با اشاره به مصوبه هیأت وزیران اظهار کرد: خط قرمز وزارت نیرو در مدیریت بار مراکز جمعیتی شهرها و روستاها است که باید تداوم انرژی برق در آنها با دقت انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای مدیریت پیک بار تابستان افزود: برنامه‌های منسجم و مدونی برای بخش‌های مختلف داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: سال گذشته برای بخش خانگی که زیر الگوی مصرف بودند و نسبت به سال گذشته آن کاهش می‌دادند طرح 5=1 اجرا شد که در راستای اجرای این طرح در استان همدان 14 میلیارد تومان پاداش به مشترکین پرداخت شد و 52 درصد مشترکین خانگی استان از آن بهره‌مند شدند و 91 درصد مشترکین نیز زیر الگوی مصرف بودند.

وی ادامه داد: امسال مشترکین در تمام سطوح مصرف اگر مصرف انرژی خود را کاهش دهند پاداش می‌گیرند که تا زیر 750 کیلووات ساعت اگر مشترکی کاهش مصرف داشته باشد شامل اولین پله پاداش بوده و به ازای هر کیلووات ساعت کاهش 500 تومان پاداش می‌گیرد و زیر 150 کیلووات ساعت در پله آخر پاداش به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف خود 2هزار تومان پاداش می‌گیرد.

سهرابی بیدار با بیان اینکه تمام این برنامه‌ها برای همراهی بخش خانگی در پیک بار لحاظ شده است، گفت: در تابستان 43 درصد مصرف انرژی در بخش سرمایشی است که اگر مشترکین از دور کند کولر آبی استفاده کنند و مدیریت مصرف انرژی را سرلوحه خود قرار دهند، انرژی صرفه‌جویی شده در این حوزه به بخش‌های دیگر ما از قبیل کشاورزی، صنعتی و ... برمی‌گردد.

وی عنوان کرد: در بخش کشاورزی نیز قرارداد 90 درصد کشاورزی 18 ساعته است که اگر 5 ساعت الکتروموتور خود را در اوج بار خاموش کنند، قبض برق مصرفی آنها رایگان می‌شود که این طرح شامل همه کشاورزان استان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به نصب یک هزار و 300 تابلو در بخش کشاورزی و جداسازی خطوط کشاورزی از دیگر بخش‌ها گفت: امید است با اقدامات فرهنگی انجام شده و همکاری جهاد کشاورزی شاهد مشارکت خوب کشاورزان باشیم.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت نیز برای تمام صنایع طرح‌های تشویقی و تفاهمنامه داریم، ادامه داد: از جمله طرح‌های تشویقی این بخش برای شهرک‌های صنعتی، تغییر شیفت کاری هفته‌ای یک بار از ساعت 11 صبح تا 11 شب به یکی از روزهای پنجشنبه و جمعه است.

سهرابی بیدار با اشاره به اینکه صنایع بالای 500 کیلووات خارج از شهرک‌های نیز می‌توانند یک روز در هفته شیفت کاری خود را به روز پنجشنبه و یا جمعه تغییر دهند، افزود: در بخش اداری نیز از ادارات انتظار می‌رود که کنتورهای خود را به فهام 1 مجهز کنند تا قابلیت کنترل از راه دور را داشته باشد.

وی اظهار کرد: همچنین همه ادارات موظف هستند مصرف انرژی خود را نسبت به سال 1400 در ساعت اداری تا 30 درصد و خارج از ساعت اداری معادل 60 درصد کاهش دهند که این امر برای ادارات زیرمجموعه وزارت نیرو 10 درصد نیز بیشتر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با تأکید بر لزوم همکاری ادارات در پیک بار تابستان گفت: در صورتی که اداره‌ای مصوبه هیأت وزیران را در زمینه مدیریت مصرف انرژی رعایت نکند، ما موظف به قطع برق ادارات پرمصرف هستیم.

در ادامه این جلسه نیز نمایندگان استانداری، اداره صمت، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌ها به بیان نظرات و پیشنهادات خود در راستای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف انرژی پرداختند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com