1398-10-191398-10-29bool(false) 1398-10-191398-10-29bool(false) توانمندی افراد در پست‌‎ها لحاظ شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 29 دي 1398 - شماره 3672
 
امروز : يكشنبه ، 29 دي 1398

Today : Sun, January 19, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
بزرگترین مجتمع چاپ و بسته بندی در غرب کشور
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97091 تاریخ انتشار:  1398-05-10 - 09:10 تعداد بازدید:  30
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان:
توانمندی افراد در پست‌‎ها لحاظ شود

اخبار

 نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: توانمندی افراد در واگذاری پست‌ها باید در نظر گرفته شود زيرا تنها خوب بودن کافی نیست.
حجت الاسلام حبیب‌ا... شعبانی در نشست مشترک فرمانداران و معاونان استانداری همدان با بیان اینکه هرچه مسئولیت بزرگتر باشد، نیاز به اخلاق و خودسازی نیز بیشتر خواهد بود اظهار کرد: فضای لغزنده مسئولیت، نیازمند تکیه‌گاه محکمی است که این مهم نیز نیازمند متخلق شدن به اخلاق ناب اسلامی و قرآنی است.
وی با اشاره به نامه امام علی(ع) به مالک اشتر نخعی بیان کرد: این نامه اصولی ارزشمند و عقلایی برای تمام مدیران در سطوح مختلف جامعه اسلامی است.
به گزارش فارس ، امام جمعه همدان با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد و بلکه خواص از زمان‌های گذشته نگاهی مبنی بر اینکه ورود به دنیای سیاست با دینداری در تضاد است، دارند گفت: این در حالی است که با بررسی در متون دینی و قرآن کریم خلاف این اثبات می‌شود و حتی امام(ره) نیز می فرماید تمام دین سیاست است.
وی با تاکید بر اینکه کسی نباید به احترام‌های ظاهری دلخوش باشد افزود: عزت و احترام ظاهری به سبب دارا بودن پست و مقام‌های دنیوی به وجود می‌آید، بنابراین ذلت را به دنبال خواهد داشت زیرا پس از پایان مسئولیت خبری از آن نیست.
شعبانی با تاکید بر اینکه پست‌ها رفتنی است و افراد زیادی پشت این میزها بودند که اکنون معلوم نیست کجا هستند یادآور شد: تنها خدماتی ماندگار است که برای رضای خدا به مردم ارائه شده است.
وی با اشاره به تأکید امام علی(ع) در عهدنامه دو بار به خداوند قسم یاد می‌کند که مالک اشتر به فکر افراد طبقه پایین و حل مشکلات آنها باشد تصریح کرد: افرادی از طبقه پایین جامعه هستند که دستشان به جایی نمی‌رسد و زبان گویایی ندارند، بنابراین حاکم جامعه باید به فکر حل مشکلات آنها باشد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه با افزایش مشکلات، مسئولان باید بیشتر خدمت‌رسانی داشته باشند گفت: باید به فکر مردمی بود که زبان شکایت ندارند.
وی با اشاره به انتصاب مالک از سوی امام علی(ع) به عنوان حاکم سرزمینی بزرگ در آن زمان به نام مصر یادآور شد: در این راستا امام علی(ع) به مالک تذکر می‌دهد که «گمان نکن این جایگاه ظاهری دنیوی خیلی مهم است و این شرایط تو را از مردم غافل نکند، دچار غرور نشو و توجه‌ات به عامه مردم باشد نه خواص همیشه معترض».
شعبانی با تاکید بر اینکه باید توانمندی افراد در واگذاری پست‌ها باید در نظر گرفته شود و تنها خوب بودن کافی نیست گفت: حق‌الناس بودن رأی مردم که رهبر معظم بر آن تاکید کردند فقط یک شعار سیاسی نیست بلکه یک امر مهم برآمده از مفاهیم دینی و اعتقادی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com