40 سال دوم انقلاب هم دشمن شکست می‌خورد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : جمعه ، 16 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100170 تاریخ انتشار:  1398-07-17 - 10:29 تعداد بازدید:  55
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سلیمانی در چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید" حاج حسین همدانی":
40 سال دوم انقلاب هم دشمن شکست می‌خورد

اخبار

■ کتاب"حدیث حاضر غایب" رونمایی شد

همانطور که در سالهای گذشته استکبار نتوانسته در مقابل ملت ایران موفقیت کسب کند، در ۴۰ سال دوم انقلاب هم این دشمن خار و شکست خورده خواهد بود و متحمل شکست‌ها، خفت‌ها و زبونی‌های بسیار بزرگتری می شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید"حاج حسین همدانی" در حسینیه امام همدان، عنوان کرد: بدون تردید پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ در میهن اسلامی یک حادثه بزرگ تاریخ بشریت محسوب می‌شود چرا که در شرایطی ملت بزرگ ایران توانست بر دنیای استکبار پیروز شود که دستگاه محاسباتی استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار برآوردش در مورد رژیم پهلوی این بود که هیچ گونه تهدیدی متوجه حکومت پهلوی نیست.
به گزارش ایسنا، غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه چند ماه قبل از فرار شاه چندین سازمان‌ گزارشی در رابطه با کتمان ناپذیری ثبات و پایداری حکومت پهلوی تهیه کرده بودند، افزود: دشمنان از همان ابتدای مبارزه و به جریان افتادن اعتراضات میدانی ملت ایران دچار خطا محاسباتی شدند و همین باعث شد که دنیا در مقابل پیروزی انقلاب غافلگیر شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه حکومت‌های استکباری زمانی نسبت به انقلاب احساس خطر کردند که دیگر فرصت را از دست داده بودند، بیان کرد: برای نابودی انقلاب از همان ابتدا سیاست فشار از داخل را تدارک دیدند و سازماندهی نیروهای مخالف داخلی را در پیش گرفتند اما هیچ کدام از این دو سیاست پیروز نشدند.
سلیمانی اضافه کرد: پیروزی انقلاب نه تنها باعث ساقط شدن حکومت پهلوی شد بلکه از مهمترین ویژگی این پیروزی‌ها برهم خوردن هندسه قدرت توسط جمهوری اسلامی ایران بود و دنیا را با یک هندسه قدرت جدید مواجه ساخته بودند.
وی با اشاره به اینکه از دیگر دستاورد انقلاب تغییر مفهوم قدرت در دنیا توسط ملت ایران بود و با میدان درآوردن این ملت انقلابی مفهوم قدرت کاملا تغییر داد، عنوان کرد: ملت ایران از راه یک مبارزه مسالمت آمیز و با تیکه به فرهنگ عاشورایی حرکت کردند اما با تیکه بر سلاح با درگیری‌های نظامی مبارزه خود را آغاز نکردند و یک تیر هم در دوران مبارزه از سوی مبارزان‌ انقلابی مگر در شرایط خاص شلیک نشد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: دنیا نظام جمهوری اسلامی را باور کرد و متوجه شد که جمهوری اسلامی یک نظام سیاسی مترقی در میان جهان اسلام ریشه گرفته به همین علت مکر دشمنان روز به روز گسترده تر شده است.
وی اظهار کرد: در ۴۰ سالی که پشت سر گذاشتیم در هیچ صحنه‌ای آمریکا و صهیونیست‌ها در مقابل ملت ما هیچ موفقیتی نداشته‌اند و همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه امسال اشاره کرده اند، در سالهای گذشته استکبار نتوانسته در مقابل ملت ایران موفقیت کسب کند و در ۴۰ سال دوم انقلاب هم این دشمن خار و شکست خورده خواهد بود و متحمل شکست‌ها، خفت‌ها و زبونی‌ها بسیار بزرگتری خواهند شد.
سلیمانی افزود: اعتراف مؤسسات تحقیقات راهبردی اروپا و دیگر کشورهای جهان در صدر حاکی از آن است که سیاست‌های دنیا علیه ایران شکست خورده که این پیروزی کشور ما همه مدیون فداکاری‌های شهدا است. ملت ایران در سایه فداکاری‌ شهدا و سردار همدانی تبدیل به الگو شده و امروز ملت‌های دیگر در مقابل مسئولان ما مقاومت ملت ما را تمجید می‌کنند.
وی با اشاره با مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول دو سال گذشته در چهارچوب همین راهبرد در مقابل دشمن صف آرایی کردند و در مشکلات اقتصادی نیز این مردم صبورانه در صحنه آمدند و از راه شهدا پاسداری کردند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز این اقتدار و پیروزی‌ها را مدیون ایستادگی ملت ایران و تبعیت بی چون و چرای آنان از مقام معظم رهبری می‌دانیم، ادامه داد: ملت ایران امروز برای ملت‌های آزادیخواه جهان الگو شده و برای آنان راهی گشوده که بدون تردید منجر به تحقق این آزادگی خواهد شد. در سایه همین فرهنگ و مدیریت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی و انتشار تفکر بسیجی بود که محور مقاومت توانست به پیروزی برسد و حتی ناتو از رسیدن به اهداف نظامی خود در منطقه بازبماند.
وی با بیان اینکه کشور ما هیچ گاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهد بود، گفت: در طول ۵۰۰ سال گذشته اروپایی‌ها همیشه در مقابل ملت آسیا و آفریقا دست از سلطه، تجاوز و خونریزی برنداشته‌اند و با رسانه‌های قدرتمندی که دارند اجازه ندادند حوادث وحشتاکی که انجام می دهند به گوش مردم جهان برسد. بیشترین جنگ‌ها در کارنامه آمریکا به ثبت رسیده که تعداد زیادی از آن در کشورهای اسلامی رخ داده است.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این مراسم اظهار داشت: سرلشگر حاج حسین همدانی در روزهای پیش از شهادت می‌گفت که دلش برای شهادت تنگ شده است و امروز ما هم می‌گوییم سردار دلمان برای شما تنگ شده است.
وی افزود: امسال نیز در دهه اول محرم در حسینیه سپاه جای شما در مراسم‌های عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) خالی بود و جوانان نسل چهارم انقلاب برای اباعبدالله (ع) و به یاد شما اشک ریختند.
مظاهر مجیدی گفت: امسال در همایشی که فرماندهان سپاه در خدمت مقام معظم رهبری بودند، ایشان یکبار دیگر از دو شهید بزرگ که برای انقلاب به عنوان نماد ملی و اسلامی تعریف شده‌ یاد کردند و آن دو شهید حاج حسین همدانی و شهید جوان نسل چهارم یعنی شهید حججی بودند.
مجیدی بیان کرد: امروز سربازان و نیروهای حاج حسین همدانی آماده شده‌اند که با قدمی محکم در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان شده‌است برای چهل ساله دوم انقلاب گام بردارند.
وی با بیان اینکه شهید همدانی 40 سال با اقتدار این مسیر را طی کرد، تأکید کرد: امروز نیروی‌های این شهید بزرگوار آمدند که همین پرچم را با همان قدرت به دست گیرند و زیرسایه ولایت‌فقیه بتوانند قدم محکمی را برای گام دوم انقلاب بردارند.
گفتنی است در پایان این مراسم با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفان و وهب همدانی فرزند سرلشگر شهید حاج حسین همدانی و دیگر مسئولان از کتاب "حدیث حاضر غایب" که روایتی از زندگی سردار همدانی به زبان جعفر مظاهری و نویسندگی محسن صیفی‌کار است، رونمایی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com