1403-02-291403-03-08bool(false) 1403-02-291403-03-08bool(false) ۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی در برنامه هفتم توسعه جذب می‌شوند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 8 خرداد 1403

Today : Tue, May 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  133728 تاریخ انتشار:  1402-05-22 - 12:00 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون وزیر علوم در همدان:
۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی در برنامه هفتم توسعه جذب می‌شوند

اخبار


معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به برنامه ریزی و جذب ۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی در برنامه هفتم توسعه از سوی این وزارتخانه، گفت: هدف از انجام این کار آن است که ایران را مرکز ثقل دانشجو در سطح جهان کنیم.

هاشم داداش پور در حاشیه چهارمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور که به میزبانی همدان برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: هم اینک ۱۰۰ هزار دانشجو از کشورهای همسایه در دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل می باشند که بیشتر آنها از افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، نیجریه و شبه قاره هند هستند.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه ۱۹۷ دانشگاه در سطح کشور درگیر جذب دانشجوی خارجی هستند، خاطرنشان کرد: دانشجویان کشورهای مختلف از فرصت های مطالعاتی به دست آمده و در قالب یک ترم تبادل بین آنها شکل می گیرد که طی چند سال گذشته در این باره اتفاقات خوبی صورت گرفته اما هنور نهادینه شده است.

داداش پور با بیان اینکه منابع قابل توجهی برای این کار نداریم اما برنامه های روشنی پیش رو داریم که از دوره دانشجویان دکترا تا پسا دکترا بتوانیم درگیر دانشگاه های کشور کنیم، افزود: هدف اصلی ما جذب حداکثری دانشجوی خارجی در کشورمان است که با جذب این تعداد دانشجو مقصد عمده دانشجوی بین المللی در سطح دنیا خواهیم بود.

به گفته وی، مقدمات این کار شروع شده و از ۲ سال پیش تاکنون اقدامات بسیار مهم قانونی و زیرساختی انجام دادیم و امیدواریم این کار تحقق یابد.

وی یادآور شد: جذب دانشجویان بین الملل برای ما فرصت های چند بعدی را فراهم می کند و با شناختی که از ایران پیدا می کنند در آینده در هر موقعیتی که قرار بگیرند، ایران را به عنوان یک فرصت برای خود تلقی می کنند و در حوزه اقتصادی هم می توانند کشورهایشان را به بازار ما متصل کنند.

معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: همگرایی اقتصادی، علمی، اجتماعی، حقوقی و سیاسی و ایجاد رفاقت بین دانشجویان از دیگر مزایای جذب دانشجوی خارجی است.

تلاش ما این است تا دانشجویان را با سلایق مختلف دور هم جمع کنیم

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پنج المپیاد برای دانشجویان طراحی کرده ایم، گفت: تلاش ما این است تا با برنامه‌هایی که اجرا می‌کنیم، دانشجویان را با سلایق مختلف دور هم جمع کنیم.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com