1401-02-171401-02-27bool(false) پیـام تبریک مسئـولان استــان همدان به منـاسبت هفته‌کار وکارگـر همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117338 تاریخ انتشار:  1400-02-11 - 08:56 تعداد بازدید:  225
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پیـام تبریک مسئـولان استــان همدان به منـاسبت هفته‌کار وکارگـر

اخبار

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان
 تقارن هفته کار و کارگر را که مصادف با ماه پرخیر و برکت رمضان و میهمانی خداست را به کارگران زحمتکش و به خصوص کارگران پرتلاش و مومن و با اخلاص استان همدان تبریک عرض می‌نمایم. به واقع ارزش والای کارگر را می‌توان در این روایت از امام صادق(ع) یافت که فرمود: «کسی که تأمین معاش و مایحتاج خانواده‌اش تلاش می‌کند را هم چون رزمنده‌ای است که در میدان جهاد با دشمنان در حال مبارزه است».
جامعه عزتمند کارگری کشور از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون همواره به عهد خود با آرمان‌های نظام و رهبری عزیز وفادار بوده و در تحقق اهداف جمهوری اسلامی و پیشرفت اقتصادی کشور نقش بی‌بدیلی را ایفا نموده‌اند و حتی اکنون که شیوع بیماری منحوس کرونا، فعالیت‌های اقتصادی را تحت‌تأثیر قرار داده، کارگران اجازه نداده‌اند چرخ تولید متوقف و کشور دچار کمبود شود. این امر نیز اهمیت تلاش‌های این قشر بزرگ و ایثارگری آنان را بیش از پیش به نمایش گذاشته است.
اینجانب ضمن دعای خیر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک و خدا قوت به همه کارگران عزیز به ویژه کارگران شریف استان امید دارم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده، با تلاش و همت همیشگی کارگران و کارفرمایان و همه مسئولان شاهد توسعه بیش از پیش استان، بهبود وضعیت اقتصادی و رفع موانع تولید در کشور باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی


استاندار همدان
 کارگران همواره در تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و رشد، تعالی و شکوفایی کشور نقش ارزشمندی ایفا می‌کنند. بی‌تردید کارگران از نیروهای وفادار به نظام و انقلاب و قشر سودمند، مقتدر و مولد جامعه هستند.
بدون شک رمز پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور در تجلی استعدادها و سرمایه انسانی ساعی و کارآمد، قوت و قدرت جسم، شور و نشاط و امید، اندیشه خلاق و نبوغ سرشار است.
جامعه فهیم کارگری امروز نیز در شرایط حساس کنونی که پویایی تولید و شکوفاسازی اقتصاد ملی به دلیل تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان، اولویت اساسی کشور محسوب می‌شود، می‌کوشد تا با همان اراده سترگ و پرامیدتر از همیشه، راه پرافتخار گذشته را ادامه داده و به شکل شایسته‌ای نقش کلیدی خود را در راه تحقق شعار سال و بی‌اثر ساختن تحریم‌های ظالمانه ایفا کند.
اکنون نیز که شرایط شیوع بیماری کرونا، فعالیت‌های اقتصادی را متاثر ساخته، اما کارگران با تلاش و ایثار خود اجازه نداده‌اند چرخ‌های تولید متوقف و کشور دچار کمبود شود.
سید سعید شاهرخی


نماینده مردم شریف همدان و فامنین
 کارگران عزیز به عنوان ارزشمندترین قشر و سودمندترین گروه در جامعه نقش مهم و کلیدی در به گردش درآوردن چرخ‌های عظیم صنعت و توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور ایفا نموده و ستون فقرات توسعه درون‌زا و پایدار و شاکله اصلی رونق و جهش تولید هستند.
پاسداشت این روز در ایران برخاسته از مبانی اعتقادی و ارزش‌های ملی است همان گونه که امام علی(ع) در اهمیت کارگر و تلاش برای کسب روزی حلال می‌فرماید: «درهای رزق بسته است آنها را با حرکت و فعالیت بگشائید زیرا کار باعث برکت است.»
هر سال هفته کارگر فرصت و بهانه‌ای است تا از شأن والای کارگران و از تلاش و کوشش این قشر مهم و ارزشمند جامعه قدردانی شود و فراموش نکنیم در سال تولید، پشتیبانی‌ها، موانع‌زدایی‌ها، مهمترین رکن تولید، سرمایه‌های انسانی کشور هستند که بی‌شک رفع دغدغه‌های معیشتی این قشر موثر و ساعی وظیفه غیرقابل اغماض کارآفرینان، صاحبان صنایع و تأمین‌کنندگان مالی و دولت است. و با توجه به جزء 1 بند و تبصره 2 قانون بودجه سال 1400 مبنی بر اختصاص 89 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت دیون سازمان تأمین اجتماعی و اجرای نظام همسان‌سازی حقوقی شاغلان و بازنشستگان تأمین اجتماعی گام دیگری در احقاق حقوق کارگران عزیز شاغل و بازنشسته برداشته‌شود.
حمیدرضا حاجی بابایی

دبیرخانه کارگر استان همدان
 این تشکیلات مقدس که برآمده از بطن نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد؛ در مسیر حفظ وصیانت از حقوق حقه کارگران یک گام عقب ننشسته و همواره مدافع مطالبات برحق وصنفی کارگران عزیز خواهد بود.
امروز کارگران ایران عزیزبه عنوان حامیان صادق واصیل ولایت فقیه به پیروی ازفرمان رهبرمعظم انقلاب، همچون یک سرباز وفادار در جبهه‌های خودکفایی واستقلال اقتصادی ایستاده اند و با یقین اعلام می کنیم که تمام شیطنت‌ها و حربه‌های دشمنان نظام وانقلاب با شکست مواجه شده وانقلاب اسلامی ایران با قدرت در مسیر افتخار و عزت وسربلندی پیش می رود.
پیام نوروزی مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید و رفع موانع تولید مهمترین منشور انقلاب اسلامی برای تمامی مسئولان در مورد جایگاه تولید و کارگران است و تأکید داریم که متولیان و مسئولان، بیانات معظم له را در دستور کار خویش قرار دهند و مبادا دغدغه‌های ایشان به آرشیو فراموشی‌ها سپرده شود.
هرگونه تعرض وتوهین به مفاد قانون کار و هر اظهارنظری درباب اصلاح مفاد این قانون محکوم است وجامعه محترم کارگری در برابر دست‌اندازی‌ها به بند بند این قانون سکوت نخواهند کرد.
رمزپیروزی برمشکلات صنعت واقتصاد کشور، همدلی وپرهیزازهرگونه اختلاف افکنی وحمایت قاطبه مسئولان وآحاد مردم ازتولید ملی ومبارزه با پدیده های زشتی همچون قاچاق می باشد.
تحریم های ظالمانه درس بزرگی به دولت وملت داد وآن این که در طوفان‌ها و مصیبت‌هایی همچون تحریم به توان بالای نیروهای متخصص ایمان داشته باشیم وتنها عاملی که می تواند کشور را در برابر ویروس‌های وحشی اقتصادی و سیاسی واکسینه کند؛ تولید است ولاغیر!
انتظار داریم کارگران شریف ایران که در تمامی مقاطع وبا وجود مشکلات یک لحظه سنگرتولید و افتخارآفرینی را ترک نکرده‌اند؛ در اولویت تزریق واکسن کرونا باشند وبه دلنگرانی ده‌ها میلیون خانواده کارگری پایان داده شود.
هفته کارگر را گرامی می‌داریم وازخدای منان سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران وملت شریف ایران وهمچنین عزت واحترام وپایان مشکلات عدیده جامعه دوست داشتنی و عزیز کارگر را مسالت می‌نماییم.
چنگیز اصلانی

 

مدیر کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان همدان
 پنجم تا یازدهم اردیبهشت هفته جهانی کار و کارگر، فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت کار و تکریم خدمات بی دریغ کارگران شریف و صبور جامعه است که با اراده ای قوی و روحیه ای خستگی ناپذیر، در راه سربلندی، خوداتکایی و پیشرفت کشور گام بر می دارند .
به فرموده معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) کارگران ستون فقرات استقلال کشور و اسطوره سرنوشت ساز و رهایی بخش از وابستگی‌ها و پیوستگی‌ها هستند و حمایت از این قشر زحمتکش و فداکار کشور، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و توانمندی‌های بالقوه ایران اسلامی است.
علیرغم پیشرفت و توسعه تکنولوژی، هنوز جوامع بشری چرخش امور جاری و زندگی خود را از ساده ترین سطح تا پیچیده ترین آنها مرهون دستان پر توان قشر نجیب و پرتلاش کارگر می باشدوبی تردید نقش   کارگران عزیر در به حرکت درآوردن چرخ های اقتصاد کشور و حفظ استقلال و آزادی ملت بزرگ ایران اسلامی، نقشی مهم و حیاتی است؛ با توجه به شرایط خطیر کشور، تحریم های حداکثری اعمال‌شده، تبعات بیماری کرونا، و اقتصادی ناشی از تحریم‌ها, جامعه کارگری همچون گذشته با تعهد و مجاهدت خالصانه خود، چرخه اقتصاد کشور را به تحرک و جنبش واداشته و با نهایت توان خود در جهت تولید کالای ایرانی با کیفیت پیروز میدان پیکار اقتصادی خواهند بود.
خداوند سبحان را شاکرم، بار دیگر توفیق یافتم ، مقام شامخ کارگر را ارج نهاده و هفته کارگر را به تمامی تلاشگران عرصه های کار و تولید  علی الخصوص  کارگران عزیز، خدوم و با بصیرت استان همدان  تبریک عرض نمایم. عزیزانی که با کدّ یمین و عرق جبین و با ظهور و بروز ویژگیهای بدیع انسانی ، مصوّر توانمندیهای فطری بشر در جهان هستی می باشند؛ چرا که هرجا کار و تلاش هست، شکوفایی و پیشرفت نیز مشهود می شود.
خانواده بزرگ تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، خدمت به بهترین و شریف ترین فرزندان این مرز و بوم را افتخار خود می داند و قدردان زحمات شبانه روزی این عزیزان است.
احمد توصیفیان


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com