1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) 1402-06-301402-07-09bool(false) رسانه‌ها اخبار امیدآفرین منعکس کنند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 9 مهر 1402

Today : Sun, October 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


نمایشگاه تهران
عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132181 تاریخ انتشار:  1402-03-02 - 11:59 تعداد بازدید:  263
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امام جمعه همدان:
رسانه‌ها اخبار امیدآفرین منعکس کنند

اخبار


 رسانه ها به امیدآفرینی واقعی کمک کنند و این به معنای تعریف، تمجید و بزرگنمایی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه جامعه نیاز به نشاط و شادابی دارد گفت: رسانه های به خوبی می توانند اخبار خوب و نشاط آفرین را احصا و منعکس کنند و این اخبار نباید به طور حتم از سوی مسئولان باشد.

آیت ا... حبیب ا... شعبانی موثقی در جمع خبرنگاران ادامه داد: می توان فعالیت های خوب و موثر صورت گرفته از سوی جهادگران، بسیج سازندگی، فعالان مردمی و موسسه های خیریه فعال در همدان همچنین چهره های نام آور و نخبه های فراموش شده که هر یک بیش از یک اداره کل تلاش و به فرهنگ و تمدن استان کمک کردند را منعکس کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان یادآوری کرد: به گفته امام صادق (ع) نشانه کرامت جامعه اسلامی سه چیز است و رسانه باید در توسعه این سه مولفه شامل اخلاق نیکو، کنترل خشم و گذشت از خطای دیگران تلاش کنند که هر سه ویژگی در تعامل با دیگران باید رعایت شود.

آیت ا...شعبانی موثقی تاکید کرد: رسانه ها باید به تعدیل اخلاق جامعه، کنترل خشم عمومی و گذشت خطای دیگران توسط افراد کمک کرده و این سه ویژگی با تقویت امید و اعتماد در جامعه محقق می شود.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان درباره واگذاری تریبون نماز جمعه به اقشار مختلف جامعه از جمله فرهنگیان، کارگران و خبرنگاران گفت: مسئولان به اندازه کافی تریبون، رسانه و خبرنگار برای انعکاس عملکرد مجموعه تحت مدیریت دارند بنابراین تریبون نماز جمعه باید در اختیار افرادی که به این ظرفیت دسترسی ندارند برای بیان مطالبات و دغدغه هایشان قرار گیرد.

آیت ا... شعبانی موثقی درباره کرامت انسان گفت: کرامت یکی از ویژگی هایی است که خداوند در وجود انسان قرار داده و بزرگی و عظمت یکی از مولفه های کرامت است.

وی افزود: تکوین و حقیقت وجودی انسان، بزرگی است همچنین قدرت و توان رسیدن به بزرگی و کرامت در وجود انسان گذاشته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان اضافه کرد: کرامت و بزرگی انسان از ظرفیت بشر نشات می گیرد و نفس و روح انسان محل ادراک، احساسات، ترحم و مهرورزی است که همه ظرفیت های بیرونی را در خود جای داده است.

آیت ا... شعبانی موثقی بیان کرد: خداوند انسان را تکریم کرد و همه استعدادها و عواطف را در وجود او قرار داد که این کرامت ذات بشر است.

وی با بیان اینکه اسلام حقوق بشر را به معنای واقعی تفسیر کرده است اظهار داشت: کشتار مردم یمن، افغانستان و دیگر کشورها و آواره شدن هزاران کودک نشان دهنده بی توجهی سردمداران آمریکا به موضوع حقوق بشر است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه ما در معرفی مکتب اسلام از نظر حقوق بشر کوتاهی کرده ایم گفت: امام علی (ع) فرمودند: در حکومت علوی حتی باید دنیا و معیشت افراد کافری که خداوند و قیامت را هم قبول ندارد تامین شود چراکه کشور اسلامی نمی تواند بپذیرد کسی در فقر زندگی کند.

آیت ا...شعبانی موثقی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر کمک به انتخاب درست است اظهار داشت: عده ای در جامعه اسلامی زندگی می کنند و در اقلیت هستند اما دولت آنها را به رسمیت شناخته و اسلام برای آنها کرامت قائل شده است.

وی بیان کرد: ما نگاه علی ابن ابی طالب (ع) در زمینه حقوق بشر را به خوبی تشریح نکرده ایم بنابراین کشورهای غربی از روی بازی سیاسی مدعی حقوق بشر شده اند.

آیت ا...شعبانی موثقی با بیان اینکه کرامت اکتسابی و انتخابی با دین و عقل به دست می آید گفت: رسانه ها نقش مهمی در کسب کرامت اختیاری دارند و می توانند با عملکرد خود جامعه را به سمت کرامت پیش ببرند.

وی افزود: از نگاه اجتماعی اسلام، جامعه باید دارای کرامت اکتسابی باشد و به صورت کریمانه اداره شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com