ارزیابی ۱۸هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش سلامت همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1403

Today : Sat, July 20, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125540 تاریخ انتشار:  1401-05-16 - 18:29 تعداد بازدید:  248
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ارزیابی ۱۸هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش سلامت همدان

اخبار


مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان از ارزیابی ۱۸ هزار نوآموز همدانی در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان در ۲۴ پایگاه‌ سنجش، خبر داد.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمود نقوی با  اشاره به اینکه این طرح برای ۳۵ هزار نوآموز پیش بینی شده است، اظهار کرد: ۱۸ هزار نوآموز همدانی در طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان در ۲۴ پایگاه‌ سنجش، مورد ارزیابی قرار گرفتند و  ۱۰هزار نوآموز نیز تا پایان این هفته در نوبت هستند.

نقوی تصریح کرد: شش پایگاه به‌صورت سیار و ۱۸ پایگاه نیز به‌صورت ثابت، سنجش تخصصی سلامت نوآموزان استان همدان را برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه های سنجش سلامت سیار در شهرستان‌های بهار، قهاوند، خزل، گل تپه، سامن و جوکار فعال هستند، توضیح داد: سامانه نوبت‌گیری پایگاه‌های اولیه سنجش از ۲۷ خرداد راه‌اندازی شده و به‌صورت هماهنگ از پنجم تیرماه آغاز به کار کرده است.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان، مطرح کرد: دو هزار نفر ساعت آموزش برای عوامل اجرایی به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان همدان از ۱۸ تا ۳۰ خرداد برگزار شد.

نقوی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم اجرای طرح سنجش سلامت ارزیابی نوآموزان از لحاظ جسمی، ذهنی و آمادگی تحصیلی، رفتاری و روانی و همچنین در صورت شناسایی مشکلات، معرفی آنان برای پیگیری تخصصی درمان است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۷ هزار دانش‌آموز در بدو ورود به مدرسه و در مرحله پیش‌دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد ۲۵۰ نفر با نیازهای ویژه شناسایی شدند.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان در پایان با بیان اینکه در سال جاری هزینه اجرای برنامه سنجش ۶۰ هزار تومان است، ادامه داد: پنج درصد نوآموزان به صورت رایگان، ۱۰ درصد به صورت نیم بها و همه نوآموزان عشایری به صورت رایگان ارزیابی و سنجش خواهند شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com