1398-01-231398-02-02bool(false) 3 تعاوني همدان در کشور برتر شدند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 ارديبهشت 1398 - شماره 3453
 
امروز : دوشنبه ، 2 ارديبهشت 1398

Today : Mon, April 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85047 تاریخ انتشار:  1397-06-22 - 08:23 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان:
3 تعاوني همدان در کشور برتر شدند

اخبار


احمد توصیفیان اعلام کرد: راضیه شبیری، رئیس اداره توسعه تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان هم به عنوان رابط برتر استانی مورد تقدیر معاونت امور تعاون وزارت کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان، وي افزود: استان همدان، مقام برتر کشور برای ثبت‌نام از تعاونی‌های برتر در سیزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر با 416 تعاونی شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده است.
وی هدف از طرح روستا تعاون توجه رویکرد اقتصادی روستاها با استراتژی توسعه تولیدات محصولات و تکمیل مزیت رقابتی محصولات و در نهایت افزایش اشتغال و تولید محور شدن و توسعه پایدار روستاها دانست وگفت : در طرح روستا تعاون شرکت‌های تعاونی با استفاده از سرمایه و نیروی کار مهارت و تخصص روستاییان تشکیل شده و موجبات رونق اقتصادی اجتماعی روستا می شوند.
وی افزود: هدف از این نوع تعاونی‌ها توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی روستاها بود و فعالیت توسعه روستا را بر مبنای بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در روستا با عضویت روستاییان دنبال می‌کند.
مدیر کل تعاون گفت: موضوع فعالیت این شرکت‌ها در دو بخش تولید و تامین نیاز مشاغل محصول عمران و خدمات روستایی می‌باشد.
 همدان رتبه دوم کشور در تعداد روستا تعاون
وی طرح روستا تعاون را یک طرح توسعه مشارکتی جامع‌نگر و مبتنی بر تعاون و تشکل‌های مردمی در راستای توسعه عدالت اجتماعی از طریق ایجاد فرصت های برابردانست و گفت: در کل کشور تشکیل حدود ۱۹۴۷ روستا تعاون پیش‌بینی شده است که سهم استان همدان ساماندهی ۵2 روستا تعاون بوده که خوشبختانه تاکنون ۷۰ روستا تعاون در استان تشکیل شده است که بعد از استان فارس رتبه دوم کشور را دارا می‌باشد.
توصیفیان گفت : طرح دیگر دولت قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است که هدف از آن توسعه اقتصادی و اجتماعی روستاها برمبنای بهره‌گیری از استعدادها و ظرفیت‌های موجود در آن و توانمندسازی روستاییان و مشارکت آنها در بهبود وضعیت و پیشگیری از مهاجرت و هدایت سرمایه‌ها به سمت اشتغال پایدار است که در این طرح تسهیلات روستاییان با نرخ ۶ درصد و مدت زمان بازپرداخت مناسب آنها به آنان پرداخت می شود و سهم استان از این اعتبارات ۲۶۱ میلیارد تومان است.
وی افزود: موضوع دیگر طرح تعاونی‌های دهیاری هاست که در این طرح تشکیل و تقویت تعاونی به منظور ساماندهی روستاها در راستای اشتغال و خدمت‌رسانی بیشتر در زمینه‌های اجتماعی اقتصادی و فرهنگی به روستاها ست همچنین هدف از تشکیل این شرکت‌های تعاونی دهیاری روستاییان درآمدزایی خودکفایی و کاهش هزینه‌های اجرایی و افزایش کیفیت فنی پروژه‌ها و مشارکت دهیاریها در بخش‌های عمرانی و خدماتی روستاها است.
وی آخرین طرح را ایجاد تعاونی‌های گردشگری از طریق ایجاد تعاونی‌ها در زمینه تاسیس و بهره‌برداری از واحدهای تعاونی و خدمات مسافرتی، بوم‌گردی و ایجاد اقامتگاه‌های بومی محلی با تمرکز بر روستاهای هدف و گردشگری دانست و گفت: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آمادگی دارد علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش عمومی جهت موسسین اعضا و مدیران متقاضی تشکیل تعاونی‌های گردشگری در روستا تعاون درخواست تسهیلات ایجاد تعاونی را در اولویت قرار دهد و متقاضیان پس از ثبت در سامانه کارا و بررسی دستگاه‌های اجرایی در کمیته فنی به بانک‌ها جهت اخذ تسهیلات معرفی می‌شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com