همدان در کاهش تصادفات باید الگو شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : شنبه ، 4 فروردين 1397

Today : Sat, March 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82589 تاریخ انتشار:  1396-07-18 - 05:45 تعداد بازدید:  95
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در همایش طلایه داران ترافیک تاکید شد
همدان در کاهش تصادفات باید الگو شود

اخبار

■ الهی تبار: در برنامه ششم مکلف به کاهش 31 درصدی تلفات شده‌ایم

 معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری همدان با بيان اینکه ميزان تلفات جاده‌ای بالاست، گفت: این مقدار تلفات جاده‌ای یعنی اینکه هر هفته یک فروند هواپیما سقوط می‌كند و 300 نفر کشته می‌شود.
به گزارش فارس محمدابراهیم الهی‌تبار در همایش طلایه‌داران ترافیک، اظهار کرد: در گزارش مربوط به آسیب‌های اجتماعی 23 موضوع مد نظر قرار گرفت که محضر مقام معظم رهبری ارائه شد، پنج مورد به صورت اولویت‌دار مطرح شد که در موضوع مقابله با سوانح رانندگی مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای داشتند.
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری همدان با اشاره به اینکه در بحث کاهش تلفات جاده‌ای اثری را باید به جامعه دهیم و آسیبی را کنترل کنیم که ریشه‌دار است، ادامه داد: در این موضوع عزم ملی باید شکل بگیرد و همه وارد میدان شوند، آموزش و پرورش و صدا و سيما و سازمان های مردم نهاد در میدان بیایند و به حرکت مردم جهت دهند چراکه این فعالیت‌ها می‌تواند آرامش دهنده جامعه باشد.
وی با اشاره به اینکه هرکسی که احساس مسئولیتی دارد باید در میدان ورود پیدا کند، تصریح کرد: استان همدان در برنامه پنجم 10 درصد کاهش تلفات جاده‌ای را به خوبی انجام داد و بر اساس برنامه ششم توسعه 31 درصد کاهش تلفات ناشی از جاده‌های کشور را تکلیف کرده‌اند.
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه میزان تلفات جاده‌ای بالاست، افزود:این مقدار تلفات جاده‌ای یعنی اینکه هر هفته یک فروند هواپیما سقوط می‌کند و 300 نفر کشته می‌شود، تلفات جاده‌ای حرکتی خاموش است و تلاش‌های بسیار زیادی را برای کاهش آن باید انجام دهیم.
 وی با بیان اینکه در تلفات درون‌شهری 58 درصد عابرین پیاده و 35 درصد موتورسیکلت مقصر بوده‌اند، گفت: باید نقشی برای همه دستگاه‌ها تعریف شود و به جز پلیس، نهادهای فرهنگی و آموزشی و مابقی دستگاه‌ها نیز باید در این زمینه وظایف خود را انجام دهند.
الهی‌تبار با بیان اینکه نیروی انتظامی باید تولید محتوا داشته باشد و نهادهای اجتماعی نیز مردم را توجیه کنند افزود: استان همدان این ظرفیت را دارد چراکه در موضوع کاهش طلاق با این روند؛ الگویی برای کشور شدیم و حدود 6 درصد میزان طلاق در استان کاهش پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه باید حمل و نقل عمومی را گسترش دهیم و 60 درصد حمل و نقل به خودروهای عمومی سپرده شود، گفت: در این قضیه شورای شهر و شهرداری به مانند گذشته باید نقش‌آفرین باشند.
معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری همدان افزود: اگر می خواهیم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم، یکی از بخش‌ها توجه به کاهش تلفات جاده‌ای است و باید نقش خود را در این زمینه ایفا کنیم.

 آسیب های جاده ای ترافیک از آموزش است
فرمانده انتظامی استان همدان هم با تأکید بر اینکه در حوزه آموزش همگانی باید تلاش بیشتری داشته باشیم، گفت: بیش از 50 درصد آسیب‌های ناشی از انضباط اجتماعی به ارائه نکردن آموزش کافی و مهارت برمی‌گردد.
کامرانی صالح تصریح کرد: به هر میزانی که در حوزه آموزش همگانی تلاش بیشتری داشته باشیم و سرمایه‌گذاری کنیم موفق‌تر خواهیم بود. وی با بیان اینکه در سالیان گذشته 25 هزار فوتی را به 17 هزار فوتی رسانده‌ایم، افزود: تلاش همه سازمان‌ها موجب این موفقیت شد اما واقعيت این است که این آمار نیز بسیار تکان دهنده است چرا که آسیب‌های روانی، اجتماعی و معنوی که در اثر این تصادفات به خانواده‌ها وارد می‌شود بسیار جبران ناپذیر است.

 بیمارستانها می توانند تلفات را نصف کنند
رئیس پلیس راهور استان همدان نیز با اشاره به نقش ویژه توسعه مراقبت‌های بیمارستانی در کاهش تلفات جاده‌ای گفت: براساس پژوهش‌های محققان در صورتی که مراقبت‌های بیمارستانی ارتقا یابد، تلفات ناشی از تصادفات به 50 درصد کاهش خواهد یافت.
علی فکری تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون بسیاری از هم وطنان خود را به علت تصادفات از دست داده‌ایم که علت عمده آن رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی خود این افراد بوده است.وی درپایان با اشاره به اینکه در ماه‌های آتی توسعه سیستم‌های هوشمند در استان به شدت افزایش می‌یابد، گفت: اصلاحات هندسی، تغییر تابلوها، احداث روگذرها و زیرگذرها نوید خوبی برای ایجاد تحول در حوزه راهور خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com