1401-02-171401-02-27bool(false) فراموشی تمام پروتکل‌ها همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  118365 تاریخ انتشار:  1400-04-06 - 08:26 تعداد بازدید:  242
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استان به دلایل مختلف در حال تغییر رنگ است
فراموشی تمام پروتکل‌ها

اخبار

 بیماری کووید ۱۹ هنوز به طور کامل مهار نشده، بنابراین نباید حساسیت مردم و جامعه نسبت به این بیماری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش پیدا کرده و کمرنگ شود.
با اینکه روند گسترش ویروس کرونا در همدان تحت کنترل است و 4شهرستان اسدآباد، کبودراهنگ، تویسرکان و فامنین در وضعیت زرد کرونایی و ۶ شهرستان مابقی در وضعیت نارنجی قرار دارند، با توجه به ماهیت شکننده ویروس کرونا و وضعیتی که در شرق و جنوب کشور شاهدیم باید در گام نخست حساسیت جامعه را نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حفظ کرد و افزایش داد.
استاندار همدان در ستاد استانی مقابله با کرونا بهترین راهکار برای پیشگیری و اجتناب ار عادی‌انگاری کرونا را اطلاع‌رسانی مستمر به شیوه‌های مختلف و با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی دانست تا با این رویکرد بتوان این موضوع را در ذهن مردم نهادینه کرد.
سعید شاهرخی خواستار تشکیل کمیته‌های ستاد کرونا با هدف تأکید بر جلوگیری از عادی‌انگاری کرونا شد و افزود: کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا به عنوان نماینده قرارگاه عملیاتی کرونا تکلیف مهم و سنگینی را در این‌باره بر عهده دارد.
وی گفت: ابلاغ مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا به دستگاه‌ها به تنهایی کافی نیست، بلکه باید روند اجرای پروتکل‌ها و مصوبات این ستاد یا میزان اجرای آن به دقت بررسی و ارزیابی شود.
استاندار همدان بیان کرد: پس از تطبیق میزان اجرای مصوبات در صورت مشاهده کم‌کاری در یک مجموعه، ابتدا موضوع را از طریق تماس تلفنی برای پیگیری سریع باید به مدیر مجموعه اطلاع داد سپس به صورت مکتوب نامه‌نگاری لازم نیز صورت بگیرد.
شاهرخی گفت: انتقادهایی مبنی بر رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تالارها مطرح است که خواستار تشدید نظارت از این مجموعه‌ها و برخورد جدی در صورت بروز تخلف هستیم، زیرا در زمینه حفظ سلامت مردم با کسی تعارف نداریم.
وی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی خواست گشت‌ها را نسبت به تالارها و دیگر اماکن فعال‌تر از قبل کند، زیرا افزایش نظارت‌ها در بالا بردن حساسیت مردم و پیشگیری از بروز تخلف بهداشتی مؤثر است.
استاندار همدان گفت: اکتفا کردن به وضعیت موجود درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی کافی نیست، بلکه باید با هماهنگی اماکن برخورد لازم صورت گرفته و در زمینه دستگاه‌های اداری به مدیر مربوطه تذکر داده شود.
شاهرخی افزود: مشاهده عینی و گزارش‌های مکتوب مؤید توجه به شیوه‌نامه بهداشتی در جریان برگزاری انتخابات ۲۸خرداد ماه سال‌جاری است.
وی گفت: تجهیز شعب اخذ رأی به مواد ضدعفونی و ماسک توسط کمیته پشتیبانی ستاد کرونا و توجه نیروهای مستقر در شعب به پروتکل‌های بهداشتی موجب شکل‌گیری حساسیت لازم نسبت به این موضوع و حتی رعایت مراجعه‌کنندگان به شعب اخذ رأی شد.
   120هزار دُز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده است
در همین راستا رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان همدان گفت: ۱۲۰هزار و ۲۴۶ دُز واکسن کرونا تاکنون براساس اولویت‌های اعلام شده ستاد ملی به افراد واجد شرایط تزریق شده است.
رشید حیدری‌مقدم، افزود: برهمین اساس تاکنون ۹۱ هزار و ۶۱۵ نفر دُز اول و ۲۵هزار و ۶۳۱نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را در استان دریافت کرده‌اند که با احتساب 3هزار دُز واکسن ایرانی پاستور در مجموع افراد واکسینه شده در برابر کرونای استان به بیش از ۱۲۰هزار نفر می‌رسند.
وی افزود: شمار افراد بالای ۷۰ سال در استان همدان ۶۲هزار نفر است که ۵۹هزار و ۷۷۶ نفر از این جمعت دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و جمعی از این تعداد نیز برای دریافت نسبت به دریافت دُز دوم واکسن کرونا اقدام کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با توجه به واکسینه شدن بخشی زیادی از افراد بالای ۷۰ سال در صورت بروز طغیان همه‌گیری و بحران جدید، آمار مرگ‌ومیر تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.
حیدری‌مقدم با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۷۰سال در استان، افزود: با وجود وارد کردن واکسن موردنیاز، اما میزان واکسن‌های وارد شده نسبت به نیاز فعلی کشور، کم است.
وی بیان کرد: با توجه به کمبود واکسن «سینوفارم» در فاز دوم، پس از دریافت محموله واکسن برخی از افراد بدون برنامه برای تزریق این واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه کردند که این تراکم جمعیتی به مرور کاهش یافت.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان همدان درباره رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان درخصوص وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا، گفت: براساس جدیدترین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، 4 شهرستان کبودراهنگ، فامنین، تویسرکان و اسدآباد در وضعیت زرد و مابقی شهرستان‌های استان همدان(۶ شهرستان) در وضعیت نارنجی قرار دارند.
حیدری‌مقدم افزود: با این وجود هم اینک نگران شکل‌گیری موج پنجم شیوع کرونا هستیم همانگونه که در برخی از استان‌های شرقی و جنوبی کشور بروز این موج را شاهدیم.
وی بر رعایت دقیق مصوبه استفاده از ۳۰درصد ظرفیت تالارها و مراکز پذیرایی و غذاخوری استان تأکید کرد و گفت: در حال‌حاضر عامل ۶۶درصد شیوع ویروس کرونا در استان همدان حضور در دورهمی و تماس‌های درون خانوادگی و ۳۱درصد شرکت در اجتماعات و 3درصد نیز سایر موارد است.
معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان نیز در این جلسه بیان کرد: در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در یک هفته گذشته هزار و ۷۰ دستگاه خودرو به علت نقض محدودیت شبانه(از ساعت ۲۲ تا 3بامداد) اعمال قانون شدند که افزایش تردد خودروها در این ساعات نشان‌دهنده بی‌تأثیر بودن اعمال قانون پلیس است.
حمیدرضا سعیدزاده افزود: همچنین ۲۹۲خودرو جریمه ۵۰۰هزار تومانی شده و رانندگان ۳۷۰دستگاه خودرو نیز با توجه به تذکر پلیس، بازگشت داده شدند.
وی گفت: بازرسی و سرکشی به صنوف همچنان ادامه دارد و ۶۴۵ تذکر در هفته گذشته به صنوف متخلف استان داده شده، ضمن اینکه روزانه ۸۰ مورد بازدید از صنوف انجام شده است.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در ادامه جلسه افزود: 3هزار نیروی بسیجی برای برگزاری انتخابات و انجام مأموریت‌های محوله در اختیار فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت که علاوه بر مأموریت اصلی درخصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی نیز مشارکت داشتند.
مهدی فرجی افزود: با توجه به افزایش موارد برگزاری مجالس عروسی در تالارها و باغ‌های حاشیه شهر، نظارت دقیق و مستمر بر روند اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس در این مراکز بسیار جدی و ضروری است.
وی همچنین خواستار جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی به استان براساس مصوبات ستاد ملی کرونا شد و گفت: همچنان شاهد حضور خودروهایی با پلاک غیربومی بخصوص خوزستان در سطح مراکز تفریحی و توریستی استان هستیم.
فرجی با اشاره به بازگشایی مجموعه تفریحی غارعلیصدر پس از چند ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، بیان‌کرد: بازدیدهای انجام شده از این محل نشان دهنده رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دقیق متولیان این مجموعه برای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی است.
 وضعیت همدان در کرونا شکننده شد
در همین راستا فرماندار همدان با بیان اینکه وضعیت همدان در کرونا جدی گرفته نمی‌شود گفت: با توجه به رعایت نکردن موارد بهداشتی همدان، وضعیت به سمت قرمز شدن می‌رود.
محمدعلی محمدی در گفت‌وگو با فارس، درباره وضعیت کرونا در همدان بیان کرد: متاسفانه با توجه به رعایت نکردن موارد بهداشتی همدان، وضعیت همدان به سمت قرمز شدن می‌رود.
وی با بیان اینکه ستاد استانی کرونا در این خصوص و چگونگی اعمال محدودیت‌هایی در شهرستان همدان تصمیم‌گیری می‌کند گفت: باید مردم هر لحظه این بیماری را جدی بگیرند.
فرماندار شهرستان همدان  بیان کرد: در حال‌حاضر شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد ماسک را کنار گذاشته و در دورهمی‌ها شرکت می‌کنند و فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند که همین اتفاق در افزایش ابتلایان به کرونا اثرگذار است.
وی با اشاره به اینکه نباید بذاریم وضعیت همدان به روزهای قرمز برگردد گفت: با توجه به واکسینه شدن تعدادی از افراد و همچنین افزایش آگاهی از خطرات ابتلا به کرونا باید به رعایت موارد بهداشتی بیشتر توجه شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com