طرح دارویار در استان همدان اجرا می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125186 تاریخ انتشار:  1401-05-03 - 11:24 تعداد بازدید:  125
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرح دارویار در استان همدان اجرا می‌شود

اخبار


معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طرح دارویار طرحی در جهت هدفمند سازی یارانه دارو در استان همدان اجرایی می شود.

قدرت الله رستمی گفت: طرح دارویار یارانه دارو بر اساس این طرح از بخش تولید به بیمه‌ها منتقل گشته است و معنی این انتقال این است که مقدار یارانه که برای دارو‌های تولید داخل اختصاص داده شده بود به قیمت قبلی دارو اضافه شده و همین مبلغ را بیمه‌ها به داروخانه‌ها در قبال اسناد بیماران پرداخت خواهند کرد و بیمار هزینه اضافی برای دارو‌های داخلی پرداخت نمی‌کند.

او گفت: با این کار نتایج بسیار خوبی در حوزه عرضه دارو و هدفمند سازی آن ایجاد شده است وجلوی قاچاق دارو به خارج وهدر رفت دارو گرفته می شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت:با این طرح یارانه‌ای که به هر دارو داده می‌شد در ماه‌های اخیر توسط سازمان غذا و دارو محاسبه شده و مبلغ یارانه به قیمت دارو اضافه شده و این مقدار اضافه شده یارانه‌ای است که به بیمه‌ها پرداخت می‌شود و در قیمت جدید اعمال شده است.

رستمی گفت: در هر داروخانه که بیمار اقدام به خرید می‌کند مبلغ اضافی که نسبت به قبل باید پرداخت شود به عهده بیمه است و از بیمار هیچ هزینه اضافی گرفته نمی‌شود.

معاون غذاودارودانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: این طرح برای دارو‌های تولید داخل است و در واقع تعداد اقلام پرمصرف داخلی هستند که توسط کارخانه‌های داخلی تولید می‌شوند.

او گفت: این طرح دارو‌های وارداتی را شامل نمی‌شود و این دارو‌ها بدون تغییر قیمت به صورتی که از قبل یارانه دریافت می‌کردند کماکان به بیماران عرضه می‌ شود.

رستمی گفت: افرادی که بیمه ندارند برای اینکه بتوانند دارو‌های خود را مانند قبل دریافت کنند باید به دفاتر پیشخوان مراجعه و درخواست بیمه کنند و اگر این اقدام انجام نشود نمی‌توانند از یارانه دارو استفاده کرده و باید به شکل آزاد دارو را دریافت کنند.

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برخی دارو‌ها در سال‌های قبل مشمول بیمه نبودند و بیماران باید به شکل آزاد آن‌ها را تهیه می‌کردند، اما امسال دست کم ۳۶۶ قلم ازاین دارو‌ها که مبلغ آن‌ها اضافه شده هزینه مازاد آن را بیمه پرداخت خواهند کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com