کلنگ‌زنی فاز۴ بوستان فدک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137947 تاریخ انتشار:  1403-02-29 - 08:43 تعداد بازدید:  175
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با هدف توسعه فضای سبز در منطقه 4 انجام شد
کلنگ‌زنی فاز۴ بوستان فدک

نویسنده : مجید بیات

اخبار


 آئین کلنگ‌زنی فاز 4 بوستان فدک با مساحت یک هکتار و باهدف توسعه فضای سبز شهری و توزیع عادلانه پارک‌ها در مناطق مختلف شهری به‌همت شهرداری منطقه۴  انجام شد.

شهردار همدان، اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیر شهرداری منطقه‌4 و سایر مسئولان در این مراسم حضور داشتند.

لازم به ذکر است فضای سبز شهری، به عنوان یک عنصر حیاتی در ساختار شهرها، اهمیت ویژه‌ای دارد، این فضاها شامل پارک‌ها، باغ‌ها، میدان‌ها و تمامی مناطق سبز و آبی درون شهری می‌شوند که به زیباسازی شهر کمک می‌کنند. این فضاها زیبایی و آرامش را به شهر هدیه می‌بخشند، و اثرات بسیاری از جمله افزایش کیفیت هوای شهر، تنوع زیستی، کاهش آلودگی و ترافیک و بهبود سلامتی روانی و فیزیکی شهروندان را نیز به دنبال دارند.

 افزودن ده هکتار به فضای سبز شهر در 2 سال گذشته

شهردار همدان  در این مراسم با بیان اینکه در گذشته عدالت توزیع فضای سبز در مناطق 3 و 4 وجود نداشته است، گفت: توسعه فضای سبز یکی از اهداف اصلی دوره فعلی شورای شهر و مدیریت شهر محسوب می‌شود.

سید مسعود حسینی گفت: در 2 سال گذشته ده هکتار به فضای سبز شهری افزوده شده است و توزیع عادلانه و متوزان در اجرای آن مدنظر مسئولان اجرایی شهر قرار گرفته است.

 وی در ادامه ضمن تقدیر از شهرداری منطقه 4 به‌منظور اجرای پروژه‌های عمرانی متنوع (به‌ویژه توسعه فضای سبز) خاطر نشان کرد: 5 هکتار در این 2سال در منطقه 4 ایجاد پارک داشتیم که شامل پارک باهنر با 2/1 هکتار، پارک کوثر یک هکتار، قلعه سبزی 5 هزار متر، پارک فدک فاز 3 5/2 هکتار است.

ویدر ادامه از توسعه فضای سبز در مناطق دیگر شهر سخن گفت و افزود : کلنگ زنی ایجاد فضای سبز در منطقه 2 و  شهرک امیرکبیر و میدان 9 دی  از دیگر اقدامات مدیریت شهر در این حوزه است که براساس برنامه‌های تعیین شده در بودجه چند پارک در مناطق مختلف تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی تأکید کرد : براساس سیاست‌های شورای اسلامی شهر بنا داریم زیرساخت‌های ایجاد2 پارک اکباتان و فخرآباد(پارک ولایت) را انجام داده و و یک ظرفیت سرمایه‌گذاری و گردشگری را در شهر ایجاد کنیم.

مدیر شهرداری منطقه 4 همدان نیز با بیان اینکه این پارک به دلایل گستردگی در فازهای مختلفی اجرا شده است، تأکید کرد: فاز 3 آن در سال گذشته به مساحت 5/2 هکتار افتتاح و انجام شد.

علی طهماسبیان در ادامه از جزئیات اجرای فاز چهارم بوستان فدک سخن گفت و ابراز کرد: به دلیل مکان قرارگیری این بوستان و کاربری‌های متعددی که می‌تواند داشته باشد، فازهای متعددی در آینده به این بوستان اضافه خواهد شد.

وی تأکید کرد: بوستان فدک در مسیر چند استان قرار گرفته است و ایجاد کندرو و یک فضای سبز مطلوب می‌تواند چهره مطلوبی را برای شهر ایجاد کند.

طهماسبیان در ادامه گریزی به توسعه فضای سبز در نقاط مختلف منطقه زده و یادآور شد: شهرداری منطقه 4 درسال گذشته پارک 2/1 (12هزار متری) در فاز 2 شهید باهنر ایجاد شد و در ادامه با تکمیل و تجهیز تقدیم شهروندان گردید.

وی ایجاد پارک یک هکتاری در کوی کوثر، تجهیز و راه‌اندازی پارک 5هزار مترمربع در قلعه‌ سبزی را از دیگراقدامات این منطقه برشمرد و تصریح کرد: در این دوره از مدیریت منطقه 4 بالغ بر 5 هکتار به فضای سبز شهری منطقه اضافه شده است.

طهماسبیان با اشاره به اینکه پارک‌های کوچک پاسخگوی رفاه شهروندان نیست، افزود: به‌دنبال این هستیم پارک‌هایی با فضاهای زیادتقدیم شهروندان کنیم و درادامه شرایط امنیت این محیط‌ها را تأمین کنیم.

 پیش‌بینی ساخت مجموعه بزرگ زائرسرا در بوستان فدک همدان

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان از پیش‌بینی ساخت مجموعه بزرگ زائرسرا در مجموعه بزرگ بوستان فدک در بلوار آیت‌ا... نجفی شهرداری منطقه 4 همدان خبر داد.

 حجت‌الاسلام ناصر صفری افلاک در آئین کلنگ‌زنی فاز 4 بوستان فدک اظهار کرد: در اجرای این اقدام از شهرداری به‌ویژه مدیر شهرداری منطقه 4 قدردانی می‌کنیم و خوشبختانه در چند سال اخیر در این منطقه از شهر شاهد اقدامات بزرگ و تحولاتی در مدیریت شهری هستیم.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های شورای شهر دوره ششم این بوده که به مناطق کم‌برخوردار و محروم در شهر همدان که بیشتر در منطقه 3و4 بوده است، توجه بیشتری شود و عدالت در توزیع امکانات در کاربری‎های عمومی باشد و آنچه در گذشته به‌نوعی دچار غفلت و فراموشی شده، در این چند سال جبران شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه در شهرداری منطقه‌4 یکی از کمبودها فضای سبزی بود و اضافه شدن این فضاها در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در مناطق یک ودو همدان با وجود اینکه به کوهپایه، رودها، باغات و آب و هوای به نسبت خنک نزدیک هستند اما باز هم شاهد تحقق نسبتاً استاندارد سرانه فضای سبز هستیم و تلاش شورا و شهرداری این بوده که در منطقه 3و4 نیز بتوانیم این سرانه را به حد استاندارد برسانیم و آنچه در نقشه تفصیلی پیش‌بینی شده  است و حتی بیش از آن در ایجاد پارک‌های منطقه‌ای اقدامات مؤثر انجام دهیم و گام‌های بلندی را برداریم.

وی با اشاره به اینکه بوستان و پارک نواری فدک یکی از جاهایی است که نیاز منطقه را برطرف می‌کند عنوان کرد: امیدواریم با استقرار امکاناتی بتواند محلی برای استراحت و تفریح اهالی منطقه باشد و همچنین آبروی شهر همدان ، فضای بهتری داشته باشد.

صفری‌افلاک با تأکید بر اینکه بلوار آیت‌ا... نجفی از معابر و شاهراه‌هایی  است که مردم استان‌های هم‌جوار از اینجا عبور می‌کنند، گفت: باغ شهرهمدان با آب وهوای ویژه خود باید یک چهره سبز و خرمی در ورودی‎های خود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم از لحاظ انتخاب درختان و پوشش گیاهی در این بوستان تدبیر لازم انجام شود، افزود: می‌طلبد درختان بلندتر که سایه‌های بزرگتری دارند، مانند درخت چنار و نیزدرختان میوه که در گذشته استفاده شده است، کاشته و این تدبیر ادامه یابد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که در درخت‌کاری به سمت کاشت درختان مثمر رویم و در این بوستان فدک این مهم اتفاق افتاده و امیدواریم در فازهای بعدی هم ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه ایجاد مرکز اقامتی و زائرسراها يكي از پيش‌بيني‌هايي است كه در بلوار آيت‌ا... نجفي و ورودي‌هاي شهر بايد داشته باشيم، ادامه داد: به اعتبار اينكه شهر همدان دارالمومنين، از ديرباز در تاريخ درخشان خود ميزبان زائران و مسافراني بوده كه به قصد زيارت عتبات عاليات از اين شهر گذر کرده و یا در اين شهر اقامت مي‌كردند، این مهم در دستور کار است.

صفری‌افلاک بیان کرد: مردم شهر همدان از دیرباز افتخار ميزباني زائران كربلا را دارند و در اين مسير پيش‌بيني فضاهايي بوده كه بتوانیم در ماه سفر و ايام زيارتي امكان اقامه موكب‌ها و دسترسي به امكانات بهداشتي را برای زائران فراهم كنيم.

وی با بیان اینکه این مکان یکی از موکب‌های پررونق ما در سال گذشته بوده که در طراحی‌ها ایجاد مرکز اقامتی مدنظر است، افزود: احتمال دارد در فاز 5 یا 6 بوستان فدک یک مجموعه مجزا اقامتی و زائرسرای باشکوه در مساحتی بزرگ‌تر و با پیش‌بینی فضای سبز ساخته شود که امیدواریم شهردار همدان کلنگ‌ آن را بزند و شاهد باشیم در این دوره از مدیریت شهری یک فازی از این مجموعه بزرگ در بلوار آیت‌ا... نجفی اجرایی شود.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com