1398-08-131398-08-23bool(false) سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 23 آبان 1398 - شماره 3616
 
امروز : پنجشنبه ، 23 آبان 1398

Today : Thu, November 14, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93564 تاریخ انتشار:  1398-02-25 - 09:02 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سند بازآفرینی باید رویکرد اجرایی داشته باشد

اخبار


 رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: با توجه به اینکه سند بازآفرینی شهر به منظور بهبود ارتقای کیفی این مناطق تهیه می‌شود، باید رویکرد اجرایی آن، مشخص و شفاف باشد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ نرگس نوراله‌زاده با بیان اینکه همدان، نخستین شهری بود که سند توانمندسازی آن در سفر مقام معظم رهبری به تصویب رسید؛ اظهار کرد: ضرورت دارد آسیب‌شناسی عدم اجرای موفق این سند در منطقه پایلوت خضر بررسی و راهکارها، اولویت‌بندی شود.
وی با تأکید بر اینکه اگر این سند به صورت منطقی تهیه شود، سلایق برطرف خواهد شد؛ افزود: باید الزاماً طبق سند توانمندسازی با مشخص شدن اولویت‌ها، حرکت کرد و از سوی دیگر ضوابط بر اساس وضع موجود محله، استخراج شود که با توجه به بافت اقتصادی، اجتماعی و... متأسفانه هیچ ضابطه‌ای ویژه این مناطق نداریم.
نوراله‌زاده با بیان اینکه پیش‌بینی پروژه‎های تجمیعی اهمیت نداشته و اثرگذار نیستند، ادامه داد: این پروژه‌ها همواره با شکست مواجه شده است و موجب مهاجرت شهروندان میشوند؛ در حالی که باید از بافت بومی محل، ضابطه و الگو گرفته شود تا برای سایر نقاطی که قرار است توسعه دهیم، بهره ببریم.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان همچنین گفت: توانمندسازی مناطق بازآفرینی نیز باید ریشه یابی شود و رویکرد مشارکتی با شناخت و راهبردهای اصلی طرح نیز مدنظر قرار گیرد.
نوراله‌زاده در ادامه با اشاره به بررسی پیش‌نویس سند بازآفرینی منطقه خضر، گفت: انتظار می‌رود طرح‌های بازآفرینی محلات همدان اولویت بندی شود و تغییرات اجتماعی، اقتصادی، کاربری و زیست‌محیطی این مناطق مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: اولویت‌بندی در اجرای طرح بازآفرینی شهر همدان باید براساس تأثیرگذاری تحقق یابد و رویکرد ما عملی شدن مطالبه مردم و بهبود وضعیت مناطق سکونت آنهاست.
 تدوین ضوابط ویژه برای مناطق توانمندسازی
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به توسعه مناطق بازآفرینی، گفت: صرفاً آسیب شناسی و ارایه مشکلات به مسئولان امر چاره‌ساز نخواهد بود؛ بلکه همراه با ارائه گزارش راهکار اجرای طرح توسعه مناطق بازآفرینی شهری، نیاز به تدوین ضوابط کارشناسی برای حل مشکلات این مناطق دارد.
سید مسعود عسگریان افزود: برای مناطق توانمندسازی جدا از ضوابط طرح تفصیلی باید ضوابطی تدوین شود تا مشکلات عدیده آن مناطق را برطرف سازد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com