سرنوشت جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟ همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

Today : Thu, March 23, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130031 تاریخ انتشار:  1401-11-11 - 20:06 تعداد بازدید:  195
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرنوشت جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟

اخبار


 دولت در حالی وعده اعطای سهام عدالت به جاماندگانی که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند در بودجه ۱۴۰۲ داده که در اجرای طرح مولدسازی دارایی عقیم مانده و از طرف دیگر ۷۰ درصد دیگر جاماندگان بلاتکلیف هستند.

به گزارش خبرگزاری بازار، سهام عدالت در 3 سال گذشته که شاخص کل بورس رشد قابل توجهی داشته با حاشیه های زیادی مواجه شده و در حال حاضر بیش از ۴ میلیون نفر هم سهام عدالت ندارند و در مقطع کنونی دولت برنامه جدی برای تخصیص سهام به آنها ارائه نکرده است.

هرچند وزیر کار و امور اجتماعی وعده‌هایی برای تخصیص سهام به 3 دهک پایین جامعه که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند را داده اند، اما بازهم ابهام زیادی درباره تکلیف نهایی جاماندگان سهام عدالت وجود دارد.

براساس آمارها حدود یک میلیون ۴۴۹ هزار نفر از جاماندگان سهام عدالت در دهک های پایین جامعه قرار دارند و احتملا ً بخش عمده ای از آنها زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند که تقریباً حدود ۳۰ درصد از افرادی که سهام عدالت ندارند و برای اعطای ده میلیون تومان سهام به همین تعداد حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد دولت فعلاً تن به اجرای آن نداده است.

سخنگوی کانون سهامداران عدالت با اشاره به میزان سهام عدالت جاماندگان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ اعلام کرد: «مجلس هم در قانون بودجه تأکید کرد که با اولویت مشمولان نهادهای حمایتی که سهام عدالت دریافت نکردند، اجرای طرح سهام عدالت برای جاماندگان کلید بخورد. این آمار قطعی است و اطلاعات آن‌هم استخراج شده است و توسط این 2 نهاد هم به سازمان خصوصی‌سازی اعلام شده است».

 سرنوشت جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟

یک نماینده مجلس با اشاره به اینکه سهام عدالت حق همه مردم است، گفت: تلاش می‌کنیم در لایحه بودجه ۱۴۰۲ منابع لازم برای تخصیص سهام عدالت به تمام افرادی که در شرایط کنونی سهام عدالت ندارند، پیش بینی شود.

محمد حسن آصفری با بیان اینکه دولت باید بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های دولتی را واگذار کند، افزود: در مقطع کنونی مشکلی برای تخصیص سهام به جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد و در این زمینه تنها به عزم نماینده‌های مجلس برای تصویب قوانین مربوطه نیاز دارد.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com