مشاوره بهترین روش برای بازماندگان از تحصیل همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : جمعه ، 16 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100169 تاریخ انتشار:  1398-07-17 - 10:28 تعداد بازدید:  44
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در شورای آموزش وپرورش همدان مطرح شد
مشاوره بهترین روش برای بازماندگان از تحصیل

اخبار

اعضای شورای آموزش پرورش مباحث تحلیلی را در دستور کار خود قرار دهند و کمبود فضای آموزشی در مجتمع های مسکونی، روستاها و مناطق محروم جدی گرفته شود همچنین آمار دقیق بازماندگان از تحصیل جمع بندی و دست اندر کاران مربوطه، این مشکل را با مراجعه حضوری و مشاوره با خانواده ها حل کنند. همچنین  نقاط ضعف و قوت از فعالیت های سالانه خود را در اولویت کاری قراردهند.
این موارد  موضوعاتی بود که روز گذشته در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال تحصیلی 98-99 توسط معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان مطرح شد.    
محمدرضا پیرودین گفت: ما در سال های گذشته نگران افزایش دانش‌آموز در کلاس های درس بودیم ولی با افزایش فضا های آموزشی امروزه نگران خالی ماندن کلاس ها هستیم و در کنار این موضوع از مدیران سازمان نوسازی آموزش پرورش  انتظار می رود در افزایش فضا های آموزشی اولویت ها و نیاز ها را جدی بگیرند در تغییر کاربری ها بازدید های میدانی صورت پذیرد.
 پیرودین در ادامه سخنان خود موضوع بازماندگان از تحصیل را مهم دانست و خاطر نشان کرد: این معضل با مشاوره حضوری در بین خانواده ها بهتر و دربازده زمانی کمتری حل می شود و برای حل مشکل قبوض آبنمان می طلبد برای آگاهی هر چه بهتر مدیران و نیروهای خدماتی مدارس در خصوص مصرف انرژی ها دوره های آموزشی  برگزار گردد.
رئیس آموزش پرورش شهرستان  همدان نیز با جمع بندی اعتراضات مدیران آموزش وپرورش شهرستان ها و مناطق مبنی بر مشکلات قبوض آبونمان گفت: ادارات خدمات رسان به مصوبات رایگان کردن آبونمان مدارس در شرایط مصرف بهینه عمل نمی کنند که این به معضل بزرگی برای مدیران مدارس تبدیل شده است.
محمد بابالحوائجی خاطر نشان کرد: امسال 84  نفر نیروی مازاد متوسطه اول به مدارس ابتدایی هدایت شدن و 501 نفر نیروی حق التدریسی، مربیان پیش دبستانی و مربیان نهضت وارد مجموعه آموزش و پرورش شدند. وی در  ادامه گریزی بر مشکل بازماندگان تحصیل زد و گفت:200 نفر دانش آموز شهرستان همدان از تحصیل بازمانده اند که نیاز است برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.
وی بیشترین ترک تحصیلی های متوسطه اول را مربوط به دختران  و به دلیل ازدواج زود هنگام عنوان کرد که پسران  نیز مشکل ترک تحصیل را دارندو  باید گفت این قشر به دلیل انگیزه پایین همچنین گرایش به کارودر آمد زایی، خود را از تحصیل فارغ می کنند وما  با جدیت تمام پیگیر تکمیل آمار بازماندگان از تحصیل هستیم.
بابالحوائجی افزود: سال گذشته دانش آموزان بیشتر مایل به تحصیل در رشته تجربی بودند که امسال به رشته  انسانی گرایش پیدا کرده اند.  
در ادامه مدیران آموزش و پرورش همچنین برخی از شهرداران و بخشداران شهرستان های استان مشکل زمین های اختصاص یافته به فضا های آموزشی ،سرویس های بهداشتی مدارس، دو نوبته بودن مدارس در حاشیه شهر، کاهش کمک های مردمی به مدارس، سرویس برای دانش آموزان کم توان مالی و جلو گیری از ترک تحصیل آنان، نا هماهنگی در نیاز ها و اولویت های ساخت و ساز فضا های آموزشی و خالی ماندن برخی فضا های آموزشی و تبدیل آن به فضای تجاری را مطرح کردند.
در این جلسه معاون عملیات نیروی انتظامی شهرستان همدان نیز مواردی را که لازم است  برای امنیت دانش آموزان در مدارس اعمال شود را  مطرح کرد.
مراد پیمانی بیشترین  معضل در مدارس امسال را خرید و فروش مواد مخدر در مدارس متوسطه عنوان کرد که نیروی انتظامی بر آن نظارت جدی دارد.
پیمانی آموزش دانش آموزان در خصوص آسیب ها ی مواد مخدرو هوشیار بودن دانش آموزان در زمان معاشرت با دوستان و همسالان خود را از اولویت های نیروی انتظامی در مدارس برشمرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com