1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) بیمارستان قدیمی شهر تعطیل نمی‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117455 تاریخ انتشار:  1400-02-18 - 13:36 تعداد بازدید:  184
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بیمارستان شهید سلیمانی به کمک مدیریت کرونا در تویسرکان آمد
بیمارستان قدیمی شهر تعطیل نمی‌شود

اخبار
 تویسرکان- وحید الوندی-خبرنگار همدان پیام- نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در حالی اعلام کرد که بیمارستان ولی عصر(عج) به عنوان بیمارستان قدیمی تویسرکان تعطیل نمی شود که مردم این شهرستان پس از بهره برداری از بیمارستان جدید شهید سلیمانی نگران تعطیلی بیمارستان قدیمی شهر خود بودند.
 در سال های گذشته و اخیرگسترش کمی و کیفی زیر ساخت های حوزه بهداشت و درمان یکی از مهمترین دغدغه های مردم تویسرکان بوده و اکنون با بهره برداری از بیمارستان جدید شهید سلیمانی که در 23 بهمن ماه سال99 انجام گرفت، مردم این شهرستان نگران تعطیلی بیمارستان قدیمی شهر یعنی بیمارستان ولی عصر(عج)  هستند.
بخش زیادی از مردم تویسرکان معتقدند که تعطیلی بیمارستان ولی عصر(عج) به عنوان اولین بیمارستان شهرستان تویسرکان که سال ها به عنوان تنها مرکز خدمات دهی درمانی شبانه روزی فعالیت می کرده در روند خدمات دهی درمانی به مردم شهرستان اختلال ایجاد می کند.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس اما تاکید کرده که مراحل قانونی برای ادامه فعالیت بیمارستان ولی عصر(عج) طی شده و ادامه به کار این بیمارستان  با اخذ مجوز از مسیرهای قانونی تضمین شده است.
با این حال اما برخی نگرانی و دغدغه های مردمی پس از بهره برداری از بیمارستان شهید سلیمانی تویسرکان مبنی بر انتقال کادر درمان و تجهیزات درمانی بیمارستان ولی عصر(عج) به بیمارستان تازه افتتاح شده و تعطیلی بیمارستان ولی عصر(عج) دوباره اوج گرفت و به نقل محافل تبدیل شد.
تعطیلی بیمارستان قدیمی تویسرکان در حقیقت موجب محرومیت بخش گسترده ای از مردم  تویسرکان ازدریافت خدمات به هنگام درمانی به دلیل دوری راه، ایجاد تراکم بالای جمعیتی در بیمارستان شهید سلیمانی در ایام مختلف سال و نامتوازن بودن ارائه خدمات درمانی به دلیل بافت جغرافیایی خاص و پراکندگی جمعیت در شهرستان تویسرکان می شود. 
اکنون مطالبه و درخواست به حق مردم تویسرکان از مسوولان خود، تداوم خدمات دهی درمانی بیمارستان ولی عصر(عج) با برخورداری از تجهیزات، بخش ها و نیروهای کاری کافی و گسترده است. 
نماینده مردم تویسرکان در مجلس اظهار داشت: در تصمیمات کلان وزارت بهداشت مقرر شده بود که پس از بهره برداری از بیمارستان 154 تختخوابه شهید سلیمانی به فراخور جمعیت شهرستان تویسرکان، بیمارستان ولی عصر(عج) این شهرستان تعطیل و همه تجهیزات و کادر درمانی آن به بیمارستان شهید سلیمانی منتقل شوند.
محمد مهدی مفتح بیان کرد: این تصمیم عملاً موجب ایجاد مشقت و محدودیت های زیادی در مسیر استفاده بخشی قابل توجهی از مردم تویسرکان از خدمات رسانی درمانی به هنگام می شد و بنابراین از ماه ها پیش تلاش برای جلوگیری از تعطیلی کامل بیمارستان ولی عصر(عج) آغاز شد.
وی با تاکید بر اینکه با پیگیری های مستمر و اخذ مجوزهای قانونی لازم، بیمارستان ولی عصر(عج) تویسرکان خدمات دهی خود را تعطیل نمی کند، افزود: به دنبال استفاده به جا و درست از ظرفیت خدمات دهی بیمارستان ولی عصر(عج) و گسترش خدمات دهی درمانی در سطح شهرستان هستیم و این امر تا کنون محقق شده است.
مفتح تاکید کرد: آزمون استخدامی برای تامین نیروهای درمانی بیمارستان شهید سلیمانی تویسرکان برگزار شده و با تصویب طرح در اولویت قرار دادن بومی گزینی در مجلس سعی کردیم تا تعداد بیشتری از نیروهای حوزه بهداشت و درمان بومی تویسرکان جذب کار در بیمارستان شهید سلیمانی شوند.
وی تصریح کرد: تمام تلاش ما افزایش سطح کمی و کیفی زیر ساخت های درمانی در شهرستان تویسرکان و رفع معضلات این بخش است و از تمام ظرفیت های موجود برای تحقق این هدف مطلوب استفاده می کنیم.
نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت متذکر شد: بیمارستان 154 تختخوابه و تازه افتتاح شده شهید سلیمانی از بخش های متنوع درمانی و پزشکی برخوردار است و برای ساخت و تمکیل آن اعتباری افزون بر 317 میلیارد تومان هزینه شده است.
مفتح بیان کرد: با هماهنگی های انجام شده، 300 متر مربع به مساحت بخش اورژانس کنونی بیمارستان شهید سلیمانی با برخورداری از تجهیزات نوین و به روز درمانی اضافه می شود.
به گزارش همدان پیام، مدیر شبکه بهداشت و درمان تویسرکان نیزگفت: بیمارستان تازه افتتاح شده شهید سلیمانی با افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی و به ویژه دستگاه نوین و به روز اکسیژن ساز در شرایط بحرانی کرونا به کمک مردم تویسرکان آمد.
ابراهیم طواف زاده افزود: در عین حال بیمارستان ولی عصر(عج) از ظرفیت خوبی برای استفاده بهینه در تامین نیازهای حوزه بهداشت و درمان تویسرکان برخوردار است و تعطیلی کامل آن به نفع مردم نیست.
وی اظهار داشت: عملاً با ادامه به کار بیمارستان ولی عصر(عج) می توان امیدوار بود که خدمات دهی درمانی به هنگام به مردم ارتقا یابد.
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته به دلیل کمبود زیر ساخت های لازم درمانی و پزشکی بخش زیادی از مردم شهرستان تویسرکان به ناچار برای درمان به شهرهای دیگر مراجعه می کردند، تاکید کرد: همچین فضای بیمارستان ولی عصر(عج) که بخش هایی از آن در قالب طرح تحول نظام سلامت بهسازی و حتی نوسازی شده می تواند پشتوانه قابل اتکا برای مدیریت بحران هایی مانند شیوع کرونا باشد.
طواف زاده تصریح کرد: داروخانه بیمارستان شهید سلیمانی با جذب شش نیروی انسانی و تامین داروهای مورد نیاز آماده خدمات رسانی به مردم شده و اکنون تامین پزشک عمومی برای خدمات دهی در دو بیمارستان تویسرکان یکی از مهمترین دغدغه های حوزه بهداشت و درمان تویسرکان است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com