پروژه آبرسانی همدان مجوزهای علمی و بهداشتی لازم را دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 10 آذر 1402

Today : Fri, December 1, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124968 تاریخ انتشار:  1401-04-26 - 13:31 تعداد بازدید:  187
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل آبفا استان همدان:
پروژه آبرسانی همدان مجوزهای علمی و بهداشتی لازم را دارد

اخبار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: وزارت نیرو پیش از اجرای پروژه‌های عمرانی، مطالعاتی انجام می‌دهد که بر اساس این مطالعات، طرح آبرسانی بین حوضه ای به همدان استانداردها و مجوزهای علمی و بهداشتی لازم را دارد.

فرهاد بختیاری‌فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه آبرسانی به همدان با هدف تامین آب شرب و مصرفی مردم این استان اجرا شده است و آب آن کیفیت و استانداردهای لازم برای مصرف و آشامیدن را دارد.

وی اظهار داشت: در مجموع اگر به هر دلیل آب خام آلوده شود، پس از ورود به تصفیه خانه و انجام فرآیند گندزدایی، این آب با کیفیت لازم وارد شبکه آب رسانی استان می‌شود.

بختیاری‌فر با اشاره به اینکه کار تصفیه خانه تامین آب پاک، سالم و با کیفیت آشامیدن است، تصریح کرد: آب‌های سطحی که از طریق رودخانه‌ها، چشمه‌ها، رودهای کوهستانی و سدها تامین می‌شود به دلیل قرار گرفتن در مسیر شن، سنگ و سایر موارد در معرض آلودگی قرار می‌گیرد و به طور حتم باید در تصفیه خانه تصفیه شود.

وی تاکید کرد: آب زیر سطحی یا همان آب های چاه نیز پیش از ورود به شبکه آبرسانی مراحل گندزدایی را سپری می‌کند تا آلودگی های میکروبی آن بر طرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به برخی مطالب عنوان شده در رابطه با آلوده بودن آب طرح آبرسانی به همدان، افزود: دولت و وزارت نیرو با اعتبار قابل توجهی این طرح را در دست اجرا دارد و مردم مطمئن باشند آبی سالم پاک و دارای استانداردهای لازم به دستشان خواهد رسید.

وی ادامه داد: با وجود این مطالب، این طرح یک تصفیه خانه مدرن و پیشرفته هم دارد و اگر هم آب آن آلودگی داشته باشد، با بهره گیری از تجهیزات به روز در این تصفیه خانه، آبی پاک و با استاندارد تولید خواهد شد.
 

بختیاری فر با اشاره به اینکه آب هایی که از دل کوه بیرون می آیند و در مسیر طولانی ممکن است مقادیری از املاح را درون خود حل کنند، اظهار داشت: آبی که از طریق طرح آبرسانی به همدان تامین می شود نیز شرایط آب سد اکباتان را دارد؛آب سد اکباتان توسط ۲ تصفیه خانه غدیر و شهید بهشتی، تصفیه و وارد شبکه آبرسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن آب‌های سطحی در معرض آلودگی، امری طبیعی است، تاکید کرد: مردم نگران نباشند، دولت تصفیه خانه ها را به همین منظور ایجاد کرده است و اگر هم هر اتفاقی برای آب خام رخ دهد، پس از ورود این آب به تصفیه خانه، آبی پاک و استاندارد تامین و وارد شبکه آبرسانی استان می‌شود.

به گزارش ایرنا، پروژه آبرسانی بلندمدت و بین حوضه ای به همدان طرحی موثر و راهگشا برای برون رفت دیار الوند از خشکسالی است که دولت سیزدهم کمرهمت بسته تا این طرح را پس از ۱۷ سال به بهره برداری برساند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تیرماه ۱۳۸۳ در سفر به همدان، حکم اجرای پروژه آبرسانی بلندمدت رودخانه تالوار(تلوار) به استان همدان را صادر کردند. رودخانه ای که از کوه‌های شمال غربی استان همدان سرچشمه می‌گیرد و پس از گذر کوتاه از کردستان، وارد استان زنجان می‌شود و پس از آن به رود «قزل اوزن» در استان گیلان و دریای خزر می‌ریزد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com