نظارت‌های دقیق دامپزشکی بر ایستگاه‌های جمع آوری شیر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126602 تاریخ انتشار:  1401-06-26 - 22:04 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نظارت‌های دقیق دامپزشکی بر ایستگاه‌های جمع آوری شیر

اخبار


رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد از ایستگاه‌های جمع آوری شیر سطح شهرستان بازدید و بازرسی بعمل آورد.

وثوقی کیا در این بازدید گفت: شیر خام به‌عنوان ماده غذایی پر مصرف و همچنین مهم‌ترین ماده اولیه تولید انواع فراروده‌های لبنی، در زمره پراهمیت‌ترین فراورده‌های خام دامی قرار می‌گیرد به همین دلیل تمامی ایستگاه‌های جمع آوری شیر در شهرستان اسدآباد تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی قرار دارند.

او گفت: این نظارت‌ها شامل بازدید بهداشتی از ایستگاه‌ها و تجهیزات مربوط به جمع آوری و نگهداری شیرخام و نیز خودرو‌های ویژه حمل شیر خام است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد گفت: علاوه بر این به‌منظور رسیدن به اطمینان هر چه بیشتر نسبت به سلامت شیر‌های جمع آوری شده در ایستگاه‌ها مسئول فنی بهداشتی دامپزشکی نیز در این واحد‌ها بکارگیری شده است .

او در ادامه گفت: کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد به‌صورت منظم با اخذ نمونه شیر در ایستگاه‌ها و ارسال آن به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان همدان و انجام آزمایش‌های لازم از عدم وجود هر گونه آلودگی یا افزودنی غیر مجاز اطمینان می‌یابند و در صورت مشاهده موارد تخلف، اقدام به برخورد لازم با واحد‌های متخلف می‌کنند.

وثوقی کیا گفت: باتوجه به بررسی‌های میدانی صورت گرفته توسط بازرسان مواد خام دامی این اداره تعدادی از خودرو‌های جمع آوری شیر غیرمجاز فاقد پروانه بهداشتی اشتغال و گواهی حمل بهداشتی قرنطینه دامپزشکی از سطح روستا‌ها و دامداری‌های شهرستان بدون مجوز و در شرایط بهداشتی اقدام به جمع آوری شیر خام نموده که این کار مصداق بارز تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه می‌باشد.

او با بیان اینکه که تعداد آن‌ها به شکل تصاعدی در حال افزایش است گفت: با توجه به رایزنی و هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه قضایی به خوردو‌های حمل شیرخام تا پایان شهریور ۱۴۰۱ مهلت داده میشود تا نسبت به ایجاد شرایط بهداشتی خودرو حمل، اخذ پروانه بهداشتی حمل شیر خام و اخذ مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای دام نمایند و در غیر اینصورت و از ابتدای مهرماه با خودرو‌های غیرمجاز برابر قوانین و مقررات برخورد قضائی بعل خواهد آمد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان اسدآباد در پایان به شهروندان توصیه کرد با توجه به ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی دامپزشکی و برای حفظ سلامت خود و اعضای خانواده تا حد امکان از شیر و محصولات لبنی پاستوریزه بسته بندی استفاده نمایند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com