استفاده از روستاهای مستعد گردشگری پیرسلمان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 19 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110407 تاریخ انتشار:  1399-04-31 - 10:36 تعداد بازدید:  956
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استفاده از روستاهای مستعد گردشگری پیرسلمان

اخبار

 روستای کوانج، سراب حق نظر کوانج و روستای بیتروان بخش مستعد گردشگری بوده و قابلیت گردشگری دارند.

بخشدار پیرسلمان شهرستان اسدآباد با بیان این مطلب گفت: به منظور معرفی این روستاها به عنوان روستاهای هدف گردشگری مکاتبات لازم انجام شده و منتظر پاسخ هستیم.

به گزارش ایسنا، محسن عزیزی اظهار کرد: سراب کوانج واقع در بالادست روستای کوانج یکی از جاذبه های بکر، طبیعی و ناشناخته ای است که هنوز مردم شهرستان از وجود آن بی خبر هستند و می توان با پیگیری های لازم این جاذبه طبیعی را به یک فضا و مرکز گردشگری در شهرستان مبدل کرد.

وی افزود: گردشگری روستایی منبع با ارزش اشتغالزایی و ایجاد درآمد است که می تواند وسیله مهمی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع روستایی باشد که در همین راستا با برنامه ریزی و حمایت از این مهم می توان کسب و جذب سرمایه، زمینه های اشتغال پایدار را به منظور شکوفایی جوامع روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان فراهم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه سنگفرش معابر روستای هدف گردشگری حبشی با اعتبار یک میلیارد در حال انجام است، مطرح کرد: سال گذشته برای ادامه بهسازی و طرح احیاء و حفاظت از بافت و کالبد باارزش روستای حبشی به عنوان یکی از روستاهای گردشکری اسدآباد واقع در بخش پیرسلمان افزون بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد و امسال نیز با صرف هزینه ای افزون بر یک میلیارد تومان سنگفرش روستا در دست انجام است که امیدواریم در سال جاری عملیات بهسازی این روستای گردشگری به اتمام برسد.

بخشدار پیرسلمان شهرستان اسدآباد با اشاره به برق رسانی به گلزار شهدای روستای حبشی در سال گذشته خاطرنشان کرد: سال گذشته با اعتباری افزون بر ۳۰۹ میلیون تومان آسفالت کمربندی این روستای  هدف گردشگری انجام گرفت همچنین بهسازی و آسفالت معابر هفت روستا و از ابتدای سال تاکنون نیز  عملیات بهسازی و آسفالت دو روستای بخش پیرسلمان انجام شده و این عملیات اجرایی  ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اجرای کانال سنگی در دو مسیر داخل روستای بیتروان با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در حال انجام است، گفت: ساخت مدرسه دو کلاسه در روستای ماوا، آسفالت جاده های گدارپهن و چشمه علی، تسطیح، شن ریزی و جدولگذاری معابر روستاها از اعتبارات دهیاری ها و ساخت سرویس بهداشتی در امامزاده پیرسلمان با اعتبار۱۰۰ میلیون تومان از جمله پروژه های عمرانی در دست اجرا در بخش پیرسلمان در سال جاری است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com