1400-10-201400-10-30bool(false) جذب372 نفر از مهارت‌آموختگان در بازار کار همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 دي 1400 - شماره 4231
 
امروز : پنجشنبه ، 30 دي 1400

Today : Thu, January 20, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119692 تاریخ انتشار:  1400-06-25 - 10:23 تعداد بازدید:  108
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان خبر داد
جذب372 نفر از مهارت‌آموختگان در بازار کار

اخبار

 آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان دارای ۲۲مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است که تاکنون 372 از کارآموزان مهارت‌آموخته کارگاه‌های آموزشی- تولیدی این مراکز آموزشی جذب بازار کار شده‌اند.
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان از تعامل ارزنده و مؤثر مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان با کارآفرینان خبر داد و گفت: در حال‌حاضر همکاری این مجموعه با کارآفرینان در قالب کارگاه‌های آموزشی - تولیدی موجب اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ۳۷۲ نفر شده است.
وهب مختاران با بیان اینکه یکی از اقدامات ارزنده این مجموعه در تمامی مراکزآموزشی، همکاری با کارآفرینان مطرح استان است، افزود: ورود کارآفرینان به آموزش در کنار تولید، علاوه بر بالا بردن سطح کیفی محصولات تولیدی، اشتغالزایی مولد را نیز به دنبال دارد.
وی بیان کرد: ۳۶ کارگاه آموزشی - تولیدی همچون گیاهان دارویی، تولید در و پنجره upvc، ریخته‌گری، حصیربافی، کلاف‌ساز مبل چوبی، پرورش قارچ، قالی‌بافی، میناکاری، ساخت طلا و جواهر، بسته‌بندی میوه‌های خشک با مشارکت اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای و کارآفرینان در مناطق مختلف استان مشغول فعالیت و ارائه دوره‌های آموزش فنی و مهارتی است.
به گفته مختاریان، مجموعه آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان همدان از تعامل با کارآفرینان استقبال کرده و چنانچه شخصی ایده کارآفرینی در کنار آموزش داشته باشد می‌تواند به مراکز این اداره‌کل در سطح استان مراجعه کند.
وی با اشاره به شعار سالجاری مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، افزود: تولید در کارگاه‌های آموزشی - تولیدی، پشتیبانی و حمایت از کارآفرینان و تسهیل امور آنها، با توجه به شعار سال، فصل‌الخطاب فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال مولد است.
مختاریان بیان کرد: آموزش‌های مهارتی باید به گونه‌ای اجرا شود که فرد آموزش‌دیده بتواند از مهارت خود در راستای ایجاد کسب‌وکار و تقویت شرایط معیشتی استفاده کند.
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان افزود: آموزش و تربیت نیروی انسانی کارآمد، اولویت‌بخش توانمندسازی و بومی‌سازی اقتصاد ملی است و این مهم باید در تمام لایه‌های مختلف جامعه نهادینه شود.
سازمان فنی‌وحرفه‌ای  با راه‌اندازی ۲۰رشته متناسب با بازار کار در کارگاه تولیدی و واگذاری به کارآفرینان و تعهد آموزشی برای آنها توانسته بستر مهمی را برای آشنایی مهارت‌آموزان با فضای کسب‌وکار در کنار تولید ایجاد کند که در استان همدان  18مرکز ثابت و ۴ شعبه در بخش آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای دولتی استان همدان فعالند و هم‌اکنون درمجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان به مهارت‌آموزی می‌پردازند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com