رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استان برگزار شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126280 تاریخ انتشار:  1401-06-14 - 15:19 تعداد بازدید:  136
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استان برگزار شد

نویسنده : شهناز کرمی

اخبار


 مدیرکل دامپزشکی استان از برگزاری رزمایش قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی در روستاهای محروم استان همدان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

 محمودرضا رسولی ضرورت برگزاری رزمایش جهادی دامپزشکی را احیاء و تقویت روحیه ایثارگری و جهادی در نیروهای دامپزشکی استان دانست و گفت: ارائه خدمات رایگان با حجم گسترده و در زمان اندک  به دامداران خصوصا در مناطق دور دست و محروم انجام می شود.
رسولی کنترل بیماریهای دام و طیور و تأمین فرآورده‌های های سالم بهداشتی و افزایش تولید را از اهداف مهم دامپزشکی برشمرد و افزود: ویزیت و درمان رایگان، مایه کوبی دام ها بر علیه بیماری های دامی، آموزش چهره به چهره به دامداران در خصوص رعایت مقررات و دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از بروز بیماری و کنترل بیماری های مهم قابل انتشار مانند تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بروسلوز، سل، هاری و ... ارائه شد.
وی در ادامه افزود : تیمی متشکل از ۵ نفر دکترای دامپزشک به همراه ۱۰ نفر از کارشناسان و تکنسین های ادارات دامپزشکی شهرستانهای نهاوند و ملایر به مدت 2روز در مناطق روستایی و محروم با حضور مسئول پهنه قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استان های همدان، زنجان و قزوین بصورت رایگان دام های سبک و سنگین و طیور بومی را مورد معاینه، درمان و تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار دادند.
همچنین رئیس اداره دامپزشکی نهاوند تصریح کرد: قرارگاه استانی محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی با محوریت اداره کل دامپزشکی استان همدان توسط شهرستانهای نهاوند و ملایر در منطقه محروم و روستایی علی آباد دمق از توابع بخش جوکار شهرستان ملایر به تعداد بالغ بر ۳۰هزار رأس دام سبک و ۵۰۰ رأس دام سنگین تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار گرفته و ۱۰۰ مورد نیز ویزیت و درمان رایگان انجام شد.
مسئول پهنه قرارگاه محرومیت زدایی جهاد دامپزشکی استانهای همدان، زنجان و قزوین نیز اظهار داشت:  این قرارگاه‌ با سه مأموریت اصلی یعنی محرومیت زدایی، پیشگیری از بیماری های دام و طیور، مدیریت بیماری و آموزش و ترویج مسائل مرتبط با دامداری فعالیت خود را آغاز کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com