اخذ مجوز تأسیس ۴ پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138043 تاریخ انتشار:  1403-03-06 - 11:35 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخذ مجوز تأسیس ۴ پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان

اخبار


در راستای توسعه نظام‌مند زیرساخت‌های پژوهشی پیرو پیگیری‌های انجام گرفته در ماه‌های اخیر و همزمان با سفر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت به همدان در برگزاری نشست معاونان تحقیقات کلان منطقه ۳ آمایشی موضوع مجوز تأسیس ۴ پژوهشکده در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پیگیری شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از اخذ مجوز تأسیس 4 پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد.

محمدمهدی مجذوبی اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های مستمر و توسعه ظرفیت‌ها توسط مدیران دانشگاه علوم پزشکی این مهم حاصل شد.

وی بیان کرد: به استناد رأی صادره در ۲۹۲جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، در تاریخ ۲۶اردیبهشت ۱۴۰۳ با تأسیس ۴ پژوهشکده در دانشگاه علوم‌پزشکی همدان موافقت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به ایجاد پژوهشکده علوم بالینی ابن‌سینا، علوم وفناوری بهداشت، پژوهشکده سرطان و پژوهشکده علوم اعصاب وسلامت‌روان اشاره کرد و افزود: پس از تصویب در کمیته‌های فنی و تخصصی معاونت تحقیقات و سایر کمیته‌های مقدماتی شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، در نهایت در جلسه مورخ ۲۶ فروردین امسال به تصویب رسید و در نامه‌های جداگانه‌ای توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه ابلاغ شد.

مجذوبی با بیان اینکه پژوهشکده علوم و فناوری بهداشت، بالینی ابن سینا، علوم اعصاب و سلامت روان و سرطان مجوز تأسیس گرفته است خاطرنشان کرد: ذیل هر یک از این پژوهشکده‌ها براساس ارتباط موضوعی و سایر ضوابط، ۳ تا ۶مرکز تحقیقاتی مشخص و اعلام شده است.

وی گفت: با صدور مجوز تأسیس از طرف شورای گسترش وزارتخانه، پژوهشکده‌ها جایگاه قانونی و حقوقی پیدا می‌کنند و در واقع از وزارتخانه، مجموعه دولت و مجلس به رسمیت شناخته می‌شوند و امکان تخصیص ردیف بودجه ملی و همچنین ایجاد چارت و تشکیلات نیروی انسانی برای هر یک از پژوهشکده‌ها فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه با کسب این مجوزها امکان تأسیس و ایجاد زیرساخت و فضای فیزیکی با بهره‌مندی از بودجه‌های ملی و استانی فراهم می‌شود، گفت: علاوه بر این موارد با توجه به اینکه تأسیس پژوهشگاه مستلزم وجود حداقل ۳ پژوهشکده دارای مجوز است، با کسب مجوز این 4پژوهشکده زمینه پیگیری تأسیس پژوهشگاه فراهم شده و براین اساس به‌تازگی ما درخواست کتبی تأسیس پژوهشگاه ابن‌سینا را از وزارتخانه ارسال کردیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com