استفاده از دانش بنیان‌ها برای گسترش بازارتاکسی‌های شهری همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124583 تاریخ انتشار:  1401-04-09 - 09:59 تعداد بازدید:  66
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استفاده از دانش بنیان‌ها برای گسترش بازارتاکسی‌های شهری

اخبار

 سازمان تاکسیرانی شهرداری همدان از ظرفیت سامانه ۱۳۳ برای ساماندهی و توسعه بازار تاکسی‌های سطح شهر استفاده کند.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان در جلسه کمیسیون فنی و عمرانی شورا با اشاره به فعالیت ۳۵۰۰ تاکسی در شهر همدان، افزود: با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی لازم است در حوزه تاکسیرانی نیز از روش‌های نوین و دانش‌بنیان برای جابجایی مسافر استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری بیان کرد: ایجاد بازارهای موازی یکی از راهکارهای کاهش زمان انتظار و افزایش درآمد تاکسیرانان می‌باشد چرا که این امر موجب می‌شود از مدل سنتی ایستادن تاکسی‌ها در ایستگاه‌ها کاسته شده و به سمت مسافریابی هوشمند حرکت کنند.
 هوشمندسازی فعالیت تاکسی‌ها نیازمند اقدام دانش‌بنیان است
وی با تأکید بر اینکه در امر هوشمندسازی فعالیت تاکسیرانی  نیاز به اقدام دانش‌بنیان است، گفت: با توجه به اینکه سامانه 133 منحصر به تاکسیرانی است می‌توان به راحتی با یک برنامه‌ریزی دقیق و دانش‌بنیان از این ظرفیت در ساماندهی فعالیت تاکسی‌ها استفاده کرد.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان ادامه داد: ساماندهی فعالیت تاکسیرانان در سطح شهر به صورت هوشمند از نظر زیبا و منظر شهری و محیط‌زیست هم بسیار تاثیرگذار است و می‌توان از سامانه 133 به‌صورت اپلیکیشن یا بی‌سیم در مرحله‌بندی‌های منظمی استفاده کرد و این در صورتی است که طرح به درستی اجرا شود.
حیدری هوشمندسازی سیستم تاکسی‌های شهر را در گرو همت ویژه مجموعه تاکسیرانی دانست و یادآور شد: همچنین با نصب اپلیکیشن سامانه ۱۳۳ می توان فرآیند نرخ‌گذاری پویا را فعال و مشکل پول خرد را نیز به راحتی حل کرد.
وی ادامه داد: زمان طولانی انتظار تاکسی در ایستگاه‌ها نقطه ضعفی برای مدیریت شهری است چرا که شهرداری از زیرساخت خوبی همچون سامانه 133 (شبکه تاکسي بي‌سيم) برخوردار است اما از این نرم‌افزار بهره‌برداری خوبی انجام نمی‌دهد و این موضوع باید در دستور کار جدی سازمان تاکسیرانی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: اين اقدام مزاياي دیگری هم دارد که از آن جمله مي توان به افزايش نظم و برقراري عدالت در اعزام تاکسيرانان براي جابجايي مسافران اشاره کرد.
حیدری در ادامه به مشکل بیمه تاکسیرانان نیز اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه شاهد این هستیم که برخی از افراد به نام راننده تاکسی بیمه یارانه تاکسی را دریافت می‌کند و این اقدام دست درازی در بیت المال است و تخلف محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه انتظار می رود سازمان تامین اجتماعی استان لیست بیمه شدگان تاکسی را به تاکسیرانی ارائه دهد، گفت: سازمان تاکسیرانی پس از دریافت لیست بیمه شدگان، طبق قانون موظف است افراد خارج از صنف تاکسی رانان را از لیست حذف کند .

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com