1401-10-301401-11-10bool(false) آمادگی مدیریت شهری برای استقبال از مهر همدان پیام
 
 
دوشنبه - 10 بهمن 1401 - شماره 4518
 
امروز : دوشنبه ، 10 بهمن 1401

Today : Mon, January 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126273 تاریخ انتشار:  1401-06-14 - 14:38 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان اعلام کرد
آمادگی مدیریت شهری برای استقبال از مهر

اخبار


 برگزاری جلسه استقبال از مهر اهمیت کار در این خصوص را نشان می دهد و مدیریت شهری باید در حوزه سرویس مدارس، تاکسیرانی و اتوبوسرانی پیگیری های لازم را انجام دهد.
شهردار همدان در جلسه هماهنگی با اشاره به مباحث ترافیکی در ایام آغاز مدارس گفت: اهمیت مشکلات ترافیکی و ساماندهی این مسأله باید در دستور کار مدیریت شهری و سازمان های مربوطه قرار گیرد.
سید مسعود حسینی در ادامه با تأکید بر ساماندهی سرویس های مدارس عنوان کرد: پیگیری اپلیکیشن های مرتبط با سرویس های حمل و نقل در جهت امنیت خاطر شهروندان و خانواده های دانش آموزان بسیار مهم است.
وی با تأکید بر موضوع رنگ آمیزی و خط کشی ها گفت:تأمین راننده اتوبوس ها، تقویت نواحی و فضاسازی شهری مناسب کودکان و بکارگیری خلاقیت موجب موفقیت طرح مهر خواهد بود.
همچنین معاون خدمات شهری شهرداری در این جلسه گفت: آغاز این طرح از نیمه دوم شهریور تا هفته اول مهر است که در این مدت سازمان‌ها و مدیریت‌های حوزه معاونت خدمات شهری، امور زیربنایی و حمل و نقل شهری و نیز مناطق 4گانه شهرداری مشارکت و همکاری دارند.
حامد جلیلوند در خصوص تمهیدات ویژه شهرداری به مناسبت بازگشایی مدارس تصریح کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و به منظور ارتقاء سطح خدمات، فضاسازی و آماده‌سازی هر چه بهتر مسیرهای منتهی به مراکز آموزشی و مدارس سطح شهر به‌صورت ویژه انجام می شود.
جلیلوند در ادامه افزود : شهرداری برای ارائه خدمات مطلوب به دانش‌آموزان در بخش‌های مختلف اقدام به پاکسازی و تنظیف، کاشت گل و گیاه‌های فصلی، رنگ‌آمیزی دیوار مدارس، پاکسازی و تنظیف، شستشو و آب پاشی معابر اصلی و گذرهای منتهی به کلیه مدارس، پاکسازی و امحاء پوسترهای تبلیغاتی و دیوار نویسی‌های حاشیه معابر اصلی و فرعی، جمع‌آوری نخاله و مصالح ساختمانی در معابر ، شستشوی مخازن زباله، تسطیح زمین‌های بایر و پاکسازی علف‌های هرز پیاده‌روهای اطراف مدارس، لکه‌گیری آسفالت معابر، ترمیم پیاده‌روها درمحدوده مدارس و ترمیم مسیرهای حفاری و لایروبی رودخانه‌ها و انهار در این ایام می پردازند.
 وی با بیان این که شهرداری همواره در خط مقدم استقبال از مهر قرار دارد گفت:  امحاء دیوارنویسی جداره‌های مدارس، رنگ‌آمیزی دیواری مدارس و اختصاص تلویزیون‌های شهری برای درج مطالب آموزشی و آگاهی دهنده متناسب با طرح استقبال از مهر از جمله اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است.
در ادامه محمد رضا بیاناتی،رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهری تصریح کرد:  از دیگر برنامه‌های ستاد استقبال از مهر نظافت و پاکسازی داخل اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها ،ساماندهی سرویس مدارس و تمامی تاکسی ها و ساماندهی خودرو سرویس مدارس و آموزش به آنها جهت پوشش دانش آموزان، و...  خواهد بود.

  سامانه "شهرداری الکترونیک" در شهرداری همدان راه اندازی شد
همچنین شهردار همدان در جلسه شورای راهبری سیستم یکپارچه شهرسازی و نوسازی مطرح کرد: با تلاش کارکنان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و همکاری معاونت شهرسازی، مناطق چهارگانه ، اداره درآمد و سایر همکاران شهرداری همدان ، "سامانه شهرداری الکترونیک" از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ در شهرداری همدان راه اندازی شد.
سید مسعود حسینی در ادامه بیان کرد : پیشگیری از سلیقه‌گرایی ، شخص‌محوری و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان از ثمرات این سامانه می‌باشد که با ارائه خدمات بصورت غیرحضوری گام مهمی در راستای شفاف‌سازی و اجرای حداکثری قوانین و مقررات برداشته خواهد شد.
 حسینی با اشاره به امکان اعلام هوشمند ضوابط ساخت و ساز بصورت غیرحضوری در این سامانه توضیح داد :متقاضیان می‌توانند ضوابط شهرسازی و پروانه ساختمان ملک خود را شامل تراکم ، کاربری ، سطح اشغال ، تعداد طبقات ، عوارض و ... را بر اساس لایه های اطلاعات مکانی و محاسبات سیستمی رؤیت و سپس درخواست پروانه ساختمانی را به‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری ثبت کنند
وی به سایر مزایای این سامانه اشاره کرد و گفت : پاسخ دهی به استعلامات دفاتر اسناد رسمی ، بانک و ادارات خدمات رسان شامل اداره برق ، آب و گاز ، پرداخت عوارض نوسازی و کسب و پیشه ، تصدیق گواهی و اصالت سنجی اسناد و مدارک و ایجاد کارتابل شهروندی جهت خدمات اختصاصی به مالکین از دیگر خدماتی است که در این سامانه بصورت الکترونیکی و غیرحضوری ارائه خواهد شد.
شهردار همدان در ادامه افزود: دریافت پروانه ساختمانی یکی از ملموس‌ترین رویارویی شهروندان با شهرداری‌ها به‌شمار می‌رود و اکنون تعریف ساختاری الکترونیک و هوشمند برای این موضوع از سوی شهرداری همدان ،گام بلندی در راستای تسهیل این فرایند است.
وی اضافه کرد: درحال حاضر مدیریت شهری تأکید جدی بر ارتقای سلامت اداری و شفاف‌سازی روند فعالیت بخش‌های مختلف شهرداری به نفع مردم دارد و راه‌اندازی "سامانه شهرداری الکترونیک " نیز با همین هدف از سوی مدیریت شهری همدان در حال انجام است.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ، حسینی در پایان با تأکید بر ضرورت الکترونیکی شدن خدمات شهرداری در راستای ایجاد شهر هوشمند ، به عنوان یکی از راهکارهای نوین برای رفع مشکلات شهری افزود شهروندان محترم همدانی می‌توانند با مراجعه به آدرسhttp://esup.hamedan.ir/  از خدمات عمومی و با ایجاد کارتابل شهروندی از خدمات اختصاصی این سامانه بهره مند گردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com