۲۹۵۰ زن سرپرست خانوار استان همدان بیمه تأمین اجتماعی هستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125469 تاریخ انتشار:  1401-05-13 - 11:55 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان:
۲۹۵۰ زن سرپرست خانوار استان همدان بیمه تأمین اجتماعی هستند

اخبار


مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان گفت: در سطح استان همدان ۷۳۰۶ نفر زن خانه دار بیمه تأمین اجتماعی بوده که از این تعداد زنان ۲۹۵۰ نفر زنان سرپرست خانوار هستند.

جواد جمور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: زنان خانه دار در صورت تمایل برای بهره مندی از بیمه تأمین اجتماعی می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان به نشانی es.tamin.ir درخواست خود را ثبت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴۶ درصد جمعیت استان همدان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند، افزود: از ابتدای سال تا پایان تیرماه در استان همدان ۲۶۱۷ نفر بیمه شده اجباری جدید نام نویسی و شماره بیمه دریافت کرده اند.

جمور تعداد جمعیت تحت پوشش سازمان بیمه تأمین اجتماعی استان همدان را ۷۹۳ هزار و ۲۸۰ نفر برشمرد و اضافه کرد: از این تعداد، ۲۵۴ هزار و ۹۸۰ نفر را بیمه شدگان اصلی معادل ۳۲ درصد از سهم جمعیت تحت پوشش، ۳۹۷ هزار و ۶۱۹ نفر بیمه شده تبعی معادل ۵۰ درصد از سهم جمعیت تحت پوشش، ۸۵ هزار و ۱۱۰ نفر بازنشسته و از کار افتاده و بازمانده معادل ۱۱ درصد از سهم جمعیت تحت پوشش و ۵۵ هزار و ۵۷۱ نفر تبعی بازنشسته و از کار افتاده معادل هفت درصد از سهم‌ جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی استان را شامل شده‌اند.

وی از پرداخت ۱۲۸۴ میلیارد تومان مستمری توسط سازمان تأمین اجتماعی استان به مستمری بگیران از ابتدای سال تا پایان تیرماه خبر داد و یادآور شد: از ۲۵۴ هزار و ۹۸۰ بیمه شده اصلی تأمین اجتماعی استان همدان بیشترین سهم بیمه شده به تعداد ۱۳۷ هزار و ۹۱ نفر معادل ۵۴ درصد از سهم کل، به بیمه شدگان اجباری اختصاص دارد.

جمور تصریح کرد: از ۲۵۴ هزار و ۹۸۰ بیمه شده اصلی تأمین اجتماعی استان همدان علاوه بر ۱۳۷ هزار و ۹۱ نفر بیمه اجباری تعداد ۹۲۳۵ نفر بیمه اختیاری، ۳۸۸ هزار و ۹۱ نفر بیمه حرف و مشاغل آزاد، ۱۹۷۸ نفر بیمه بیکاری، ۱۵۳ نفر زنبورداران، ۷۱ نفر رزمندگان و بسیجیان، ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر کارگران ساختمانی، ۷۲۶ نفر نویسندگان، ۵۴ نفر مداحان و شاعران، ۶۳۷ نفر باربران، ۷۰۵ نفر خادمان مساجد، ۲۹ هزار و ۷۱۸ نفر رانندگان و ۸۵۸ نفر را سایر (از بیمه شدگان توافقی ) شامل شده اند.

وی در ادامه با اشاره به بیمه مشاغل آزاد(زنان خانه دار و زنان سرپرست خانوار ...) تأمین اجتماعی و نوع قرار دادها در این رابطه ادامه داد: نوع اول این قرار داد ۱۲ درصد شامل بازنشستگی، فوت و بعد از بازنشستگی، نوع دوم ۱۴ درصد شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نوع سوم ۱۸ درصد شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و از کار افتادگی بوده که علاقمندان به بهره مندی از هر یک از این نوع موارد بیمه با مراجعه به سایت سازمان تأمین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir ثبت نام و نوع بیمه درخواستی خود را مشخص کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com