معلمان بازنشسته به کار گرفته می‌شوند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126574 تاریخ انتشار:  1401-06-24 - 15:54 تعداد بازدید:  109
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش وپرورش استان:
معلمان بازنشسته به کار گرفته می‌شوند

نویسنده : منا خاکباز

اخبار


 ۲ هزار و ۳۰۰ معلم در سن بازنشستگی هستند و به مسئولان گفتیم از آن‌ها دعوت کنید بیایند و اضافه تدریس بگیرند، این کار‌ها ما را از بحران کمبود نجات می‌دهد، اما در کیفیت‌بخشی نظیر معلم پرورشی و معاون کمبود خواهیم داشت.
مدیر کل آموزش و پرورش استان به کمبود معلم در همدان اشاره کرد و گفت: برای اینکه دوم مهرماه کلاس خالی از معلم نداشته باشیم اقداماتی صورت گرفته هرچند کمبود موجود است، اما می‌خواهیم شرایط را مدیریت کنیم.
محمود نقوی در ادامه گفت: کمبود معلم در استان بیشتر به دلیل نگاه حاکمیتی و خصوصی‌سازی بوده و کمبود معلم مسأله کشوری و استانی است، در استان نیز نگاه بسته به طرح امین باعث شده نتوانیم تبدیل وضعیت خوب انجام دهیم در حالی که استان‌های همجوار به خوبی از بخش‌نامه‌ها استفاده کرده و حتی به استان ما معلم صادر کردند.
نقوی افزود: برای طرح امین و جبران کمبود ۲ هزار معلم استان نامه به معاون وزارت نوشتیم و با حضور آن‌ها در همدان به این مسائل پرداختیم و برای اینکه کمبود مشکل معلم را مسئولان قبول کنند و پیگیر باشند، جلسات مختلفی داشتیم. وی در ادامه اضافه کرد: ۵۴ نفر را تبدیل وضعیت کردیم و متأسفانه حق آن‌ها ضایع شده بود، اما می‌شد این تعداد به ۵۰۰ نفر برسد، اما نگاه بسته باعث شده وضعیت استان در غرب کشور مناسب نباشد.

 نام نویسی ۲۹۵ هزار دانش آموز در سامانه سناد
مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار کرد: بیش از ۲۹۰ هزار دانش آموز با ثبت نام در سامانه «سناد» برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در مدارس استان نام نویسی کرده‌اند که پیش بینی می‌شود این آمار تا ابتدای مهر ماه به ۳۲۰ هزار نفر افزایش یابد.محمود نقوی گفت:
نقوی افزود: برای خرید لوازم‌التحریر مهرماه دانش‌آموزان روستایی و مناطق حاشیه شهر و بی‌بضاعت یک میلیارد تومان آموزش و پرورش و یک میلیارد تومان کمیته امداد اختصاص داده است.
وی در ادامه گفت: معلمان خیر بیشترین کمک را به دانش‌آموزان نیازمند دارند و حتی بیشترین تعداد خیرین سلامت در همدان را نیز آن‌ها تشکیل می‌دهند.
وی از ارتقای مدارس امین از ۱۰۰ مورد به ۴۰۰ مورد خبر داد و گفت: حداقل ۲۱ نهاد می‌توانند در اداره مدارس و کمک به دانش‌آموزان ما را یاری کنند و امیدوارم این موضوع مورد توجه باشد.
همچنین نقوی از اجرای طرح «شهید سلیمانی» نسبت به فراهم کردن یک محیط ورزشی و شور و نشاط در بین دانش‌آموزان خبرداد.
به گفته وی؛ نزدیک به ۷۰ طرح در ۱۹ منطقه ناحیه شهرستان اجرایی می‌شود که می‌توان به ایجاد زمین چمن مصنوعی در نواحی و پنج زمین فوتبال ساحلی اشاره کرد. مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: برای نخستین بار در استان ایجاد زمین چمن مصنوعی را برای دانش‌آموزان با ۱۵ میلیارد تومان پول نقد در دستور کار قرار دادیم و ۳ میلیارد تومان نیز برای تجهیز اختصاص می‌یابد و این زمین چمن‌ها صد درصد تهیه و به مناطق داده شده است.
نقوی به اعلام آمادگی آموزش و پرورش در قراردادن سالن‌های ورزشی برای ورزش محلات اشاره کرد و افزود: در ۴۱۵ مدرسه فوق برنامه نظیر فرهنگی، تربیتی و عمرانی برگزار کردیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com