1400-08-291400-09-09bool(false) 1400-08-291400-09-09bool(false) آغاز به کار 6 کمیته مصلحین در نظام مهندسی استان همدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 9 آذر 1400 - شماره 4189
 
امروز : سه شنبه ، 9 آذر 1400

Today : Tue, November 30, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117282 تاریخ انتشار:  1400-02-08 - 08:42 تعداد بازدید:  195
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با هدف مصالحه و رفع اختلاف در پرونده های قضایی محقق شد
آغاز به کار 6 کمیته مصلحین در نظام مهندسی استان همدان

اخبار

 رئیس کل دادگستری استان همدان از آغاز به کار 6 کمیته مصلحین در نظام مهندسی این استان خبر داد و گفت: ایجاد آرامش، صلح و سازش و تحقق فضایی دوستانه و به دور از اختلاف آن هم با بهره مندی از ظرفیت های معتمدین در هر قشری، از اهداف کمیته های مصلحین است.
 محمدرضا عدالتخواه در آیین شروع به کار کمیته های مصلحین در نظام مهندسی استان همدان که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، گفت: برقراری آرامش و رفع اختلافات در هر زمینه ای وظیفه شرعی و انسانی ما است و این موارد از مزایا و محاسن کمیته های مصلحین محسوب شده که دنبال می شود.
وی از افتتاح ۶ کمیته مصلحین برای برقراری سازش و اصلاح ذات البین در دعاوی مرتبط با نظام مهندسی در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با بهره مندی از ظرفیت های موجود این مجموعه به صورت تخصصی در راستای تحقق فضایی دوستانه و به دور از اختلاف گام برداریم.
رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: از نتایج این کمیته ها که به صورت تخصصی کار را دنبال می کنند، حتی اگر پرونده ای ختم به مصالحه نشود، قاضی می تواند به عنوان مبنایی تخصصی برای تصمیم گیری استفاده کند.
عدالتخواه تصریح کرد: این گونه موارد برای زمینه سازی در خصوص ایجاد دادگاه های تخصصی مثمر ثمر است، چرا که در رشته های مختلف، قاضی به تنهایی نمی تواند حکم دهد و باید صاحب نظران اظهارنظرهای تخصصی خود را در پرونده های قضایی مربوطه ارائه دهند تا با کمک آن ها ابهامات پرونده مرتفع شود.
«مرتضی بهمنی فتاح» رئیس شوراهای حل اختلاف استان همدان نیز در این مراسم با قدردانی از اقدامات ارزشمند و نگاه مثبت ریاست دستگاه قضایی همدان به امر مصالحه و ایجاد صلح و سازش در جامعه، گفت: با تمام توان به عنوان خدمتگزاران مردم در  مسیر حل و فصل اختلافات درخصوص پرونده های قضایی گام برمی داریم.
روز گذشته با حضور رییس کل دادگستری استان همدان، رییس شوراهای حل اختلاف استان، رابط داوری و میانجیگری و مدیران نظام مهندسی همدان، ۶ کمیته مصلحین در مجموعه نظام مهندسی همدان افتتاح شد.
گفتنی است با تشکیل ستاد تالیف قلوب و کمیته های معین آن در حال حاضر ۱۱۴ کمیته مصلحین در سطح شهر همدان فعالیت دارند.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com