تصویب طرح جامع مدیریت پسماند مرکز و شمال استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123820 تاریخ انتشار:  1401-03-01 - 08:38 تعداد بازدید:  171
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تصویب طرح جامع مدیریت پسماند مرکز و شمال استان

اخبار

 روند کار ناحیه جنوبی محل دفن پسماند و طرح جامع مدیریت پسماند مرکز و شمال استان و ایجاد ایستگاه های موقت انتقال پسماند در کارگروه مدیریت پسماند استان بررسی و تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در این کارگروه مصوب شد:  طرح جامع مدیریت پسماند مرکز و شمال استان 14 ایستگاه انتقال پسماند  توسط شهرداری‌های شهرهای شمال استان به روش استاندارد ایجاد شود.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار همدان در این کارگروه بیان کرد: باید از دفن سنتی پسماند فاصله بگیریم و به سمت استانداردسازی سایت‌های مدیریت پسماند گام برداریم و به این منظورنیاز است کارها سرعت بیشتری داشته باشند.
فرزاد تیموری ادامه داد: هرچه سایت های مدیریت پسماند استاندارد شوند، نگرانی‌ها در خصوص سلامت و تخریب محیط زیست ناشی از پسماند کمتر خواهد بود.
وی بیان کرد: شهرداری‌های ناحیه شمال استان، سکوی انتقال پسماند را راه اندازی کنند تا در نهایت زباله‌ها، به سایت مدیریت پسماند شهرداری همدان منتقل شود.
تیموری اظهار کرد: زباله‌های پراکنده پلاستیکی در حاشیه راه‌های استان مشهود است و باید از ظرفیت فرمانداری‌ها، بسیج، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، اداره راه و حفاظت محیط زیست به منظور رفع این مشکل و جمع آوری پسماندهای حاشیه راه‌ها استفاده حداکثری شود.
وی در ادامه تأکید کرد: پسماند و زباله در صورت مدیریت صحیح و استانداردسازی مدیریت پسماند، می تواند به عنوان پتانسیل اشتغالزایی ناشی از پردازش و بازیافت، سهم مهمی در اقتصاد استان داشته باشد.
همچنین سرپرست حفاظت محیط زیست استان همدان بیان کرد: مطابق با قانون، بخشداری‌ها نسبت به جمع آوری پسماند حاشیه راه‌ها وظیفه دارند و ادارات راهداری موظف به همکاری با بخشداری‌ها در این زمینه هستند.
سیده مریم محمدی افزود: سرانه تولید پسماند در استان بالا است و برخي از شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان نسبت به مدیریت اصولی و استانداردسازی مدیریت پسماند اهتمام لازم را ندارند.
محمدی بیان کرد: حفاظت محیط زیست در این شرایط ناچار به صدور اخطاریه و معرفی دهیاری‌ها و شهرداری‌ها به مراجع قضایی است زیرا این مسأله با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد.
وی با بیان اینکه ناحیه بندی پسماندهای استان به دو منطقه شمالی و جنوبی در سال 94 در کارگروه مدیریت پسماند استان مصوب شد، ادامه داد: سال 97 گزارش های ارزیابی محل در مورد ناحیه جنوبی مدیریت پسماند استان(ملایر) به پایان رسید و 7 سال است که از این موضوع گذشته است و هنوز به مرحله اجرایی نرسیده، لذا با توجه به اینکه مراحل ابتدایی و مطالعاتی کار به پایان رسیده است، در صورت پيگيري مجري طرح و رفع موانع پيش رو انتظار ميرود اين طرح در سال جاري وارد فاز اجرايي شود .


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com