1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) قاضی‌القضات در مـادستان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117470 تاریخ انتشار:  1400-02-19 - 08:23 تعداد بازدید:  192
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

26 مین سفر استانی آیت ا... رئیسی امروز به همدان انجام می‌شود
قاضی‌القضات در مـادستان

اخبار

■‌5 ماه گذشته به دلیل شرایط قرمز کرونایی در استان این سفر لغو شده بود

رئیس قوه‌قضاییه امروز در بیست‌وششمین سفر استانی خود، در رأس یک هیأت عالی رتبه قضایی به استان همدان سفر می‌کند.
سفر آیت‌ا... سید ابراهیم رئیسی به استان که به ‌نوعی در راستای رویکرد تحول‌گرایی دستگاه قضایی کشور انجام می‌شود، با توجه به تجربه سفرهای استانی ایشان، دستاوردهای این سفرها از اهمیت خاصی برخوردار است و انتظار می‌رود حاصل و نتایج مهمی را در پی داشته باشد.
سفرهای استانی از جمله حرکت‌های برنامه‌ریزی‌شده و هدفمند رئیس قوه‌قضاییه در راستای جامه عمل پوشاندن به اهداف کلان و راهبردی این قوه در ابعاد مختلف است.
در راستای سفرهای استانی رئیس قوه‌قضاییه علاوه‌بر مسائل قضایی و حقوقی مردم استان‌های مختلف، موضوعات مرتبط با حقوق عامه نیز به‌صورت ویژه توسط هیأت عالی قضایی پیگیری می‌شود.
 همچنین ملاقات چهره‌به‌چهره با مردم و شنیدن بدون واسطه مسائل و مشکلات آنها، پیگیری موضوعات مرتبط با حقوق عامه به‌صورت ویژه، تسریع در رسیدگی به درخواست‌ها و مطالبات مردمی در حوزه قضا، ارتقای سطح نظارت‌ها و شناسایی دقیق نقاط قوت و ضعف و برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای توسعه قضایی از جمله دستاوردهای این سفرها به‌شمار می‌روند.
بنابراین حضور رئیس قوه‌قضاییه در استان این فرصت را ایجاد خواهد کرد  تا روند اجرای برنامه‌ها و انجام فعالیت‌های قضایی در استان سرعت بیشتری به خود بگیرد و شاهد ارتقای کمی و کیفی این برنامه‌ها و فعالیت‌ها باشیم.
چراکه انجام سفرهای استانی و ملاقات چهره‌به‌چهره با مردم مناطق مختلف کشور و بررسی بدون واسطه مسائل و مشکلات آنها یکی از اقدامات تحولی در دوره ریاست آیت‌ا... رئیسی در قوه‌قضاییه است.
در همین راستا و در نگاه کلان، بحث سند تحول قضایی مطرح شده است؛ موضوعی که مجموعه مدیریت دستگاه قضا با جدیت آن را دنبال می‌کند.
حرکت‌ها و اقدامات صورت گرفته در قوه‌قضاییه نشان می‌دهد که تحول‌محوری نه به‌عنوان یک تاکتیک بلکه در قالب یک استراتژی مورد توجه قرار گرفته است؛ کمااینکه سند تحول همین معنا را در ذهن متبادر می‌کند.
در این میان تحول‌گرایی و خلاقیت کلیدواژه‌های اصلی برنامه‌هایی است که این روزها در دستگاه قضایی با هدف دستیابی به شرایط مطلوب‌تر به اجرا درآمده است.
در این سفر یک روزه بررسی مسائل و مشکلات قضایی حقوقی استان  و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که هفته‌های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.
دیدار با قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در شورای اداری، از برنامه‌های رئیس قوه‌قضاییه در سفر به استان همدان خواهد بود.
آیت‌ا... رئیسی در این سفر با حضور در شورای قضایی همدان به بررسی مشکلات حقوقی-قضایی این استان خواهد پرداخت.
گفتنی است پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه سفر رئیس قوه قضائیه به استان  در پی روند فزاینده ابتلاء به کرونا در کشور لغو شد و این سفر امروز با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی این ستاد انجام می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com