1399-02-291399-03-08bool(false) 1399-02-291399-03-08bool(false) پنجمین شهرداری برای همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 8 خرداد 1399 - شماره 3765
 
امروز : پنجشنبه ، 8 خرداد 1399

Today : Thu, May 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97290 تاریخ انتشار:  1398-05-15 - 08:32 تعداد بازدید:  108
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بافت های قدیمی‌ صاحب متولی شد
پنجمین شهرداری برای همدان

اخبار

شهردار همدان از راه‌اندازی شهرداری منطقه 5 به منظور حفظ بافت‌های تاریخی و واجد ارزش، در رینگ اول شهر همدان خبر داد.
به گزارش فارس ، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز با تأکید بر ضرورت حفظ بافت‌های تاریخی و واجد ارزش همدان افزود: با توجه به اینکه دوست داریم همدان را به عنوان مقصد گردشگری معرفی کنیم توجه به موارد واجد ارزش مهم است. رضوان سلماسی با تأکید بر اینکه باید بناهای تاریخی در شهر حفظ و باز زنده‌سازی شود بیان کرد: اگر به سمت شهرداری منطقه بافت برویم، حفظ بناهای تاریخی در شهر صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه شهرهای مشابه همدان به منظور بررسی آنها در موضوع حفظ و باز زنده‌سازی آثار واجد ارزش و تاریخی انتخاب و تعدادی مورد بازدید قرار گرفت، افزود: شهر کاشان از جمله شهرهای مورد بازدید بود.نایب رئیس شورای شهر همدان نیز بیان کرد: از اصل مسئله و استفاده از ظرفیت یونسکو در ثبت جهانی آثار همدان، شهر خلاق و شهر یادگیرنده غفلت کرده‌ایم و نباید از این ظرفیت غافل شویم.
حمید بادامی‌نجات با بیان اینکه البته باید از ظرفیت بم نیز برای معرفی همدان استفاده کنیم افزود: اگر می‌خواهیم همدان را در سطح جهانی معرفی کنیم تنها با خواهرخواندگی با بم این اتفاق نمی‌افتد.
وی با بیان اینکه برای آوردن گردشگر به همدان نمی‌توانیم از بم گردشگر خارجی بیاوریم تصریح کرد: باید گردشگر خارجی را از مبدأ بیاوریم و این امر با استفاده از ظرفیت یونسکو محقق می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه بیان کرد: در همدان نیز اقداماتی در شهرداری با توجه به بافت فرسوده انجام شده است اما باید از تجربیات در بحث بافت‌های واجد ارزش و فرسوده استفاده شود.
گردان با بیان اینکه از ظرفیت شهر بم برای معرفی همدان به گردشگران جهانی استفاده می‌شود، ادامه داد: از این ظرفیت تا ثبت جهانی آثار همدان استفاده می‌شود؛ هر چه در بحث‌های جهانی کار کنیم به نفع ماست و در حد توان در این حوزه کار می‌کنیم.
شهردار همدان نیز با بیان اینکه حدود یک سال است که در خصوص حفظ بافت تاریخی و واجد ارزش در شهر حساس شده‌ایم، خاطرنشان کرد: البته اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.
عباس صوفی یادآور شد: سال گذشته از بودجه ستاد بازآفرینی، حفظ و باززنده‌سازی پنج پروژه آغاز شد.
وی از راه‌اندازی شهرداری منطقه 5 در رینگ اول شهر همدان خبر داد  اظهار کرد: این شهرداری در آینده نزدیک در منطقه مرکزی و به منظور حفظ و باز زنده‌سازی بافت‌های تاریخی و واجد ارزش راه‌اندازی می‌شود؛ حکمی نیز برای طبی‌مسرور به عنوان مسوول راه‌اندازی این شهرداری صادر شده است.
شهردار همدان در ادامه گفت: چند ماه پیش نیز توصیه‌ای در خصوص ایجاد شرکت توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی به شورا داشتیم که با شهرداری منطقه 5 هماهنگ باشد.
در ادامه بررسی نامه‌ها موضوع الحاق چند روستا به شهر همدان مطرح شد و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: موضوع الحاق دو شهر و پنج روستا مطرح شد که با الحاق یک شهر و چهار روستا موافقت شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com