ایران در رتبه۱۶ تولید علم دنيا همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90117 تاریخ انتشار:  1397-11-23 - 09:59 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وزیرعلوم در آئین افتتاح دانشگاه تک جنسیتی نهاوند:
ایران در رتبه۱۶ تولید علم دنيا

نویسنده : معصوم کمالوند

اخبار

■ استاندارهمدان: برای نهاوند دنبال پروژه های ملی هستیم

 نهاوند- -خبرنگار همدان پیام: یکشنبه گذشته نهاوند به واسطه افتتاح چند پروژه آموزشی بهداشتی و راه  میزبان وزیر علوم تحقیقات و فناوری و استاندار همدان بود.
وزیر علوم ابتدا با همراهی استاندار و مسئولان شهرستان به ادای احترام یه مقام شامخ شهدای شهرستان و گروه ابوذر در گلزار شهدا رفت.
استاندار همدان به رسم معمول حضورش در نهاوند به دیدار امام جمعه شهرستان که هفته گذشته در حین ماموریت به همدان دچار حادثه رانندگی شده بود، رفت و جویای سلامتی وی شد.
 ایران رتبه۱۶دنیا در تولید علم
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در آئین افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه نهاوند بعنوان تنها دانشگاه تک جنسیتی (دختران) غرب کشور گفت: دستاوردهای علمی کشور قابل توجه در رتبه بندی های جهانی است هم در محدودیت های مکرر این دستاوردها را داریم و هم در شرایطی که همه کشورهای دنیا با تمام امکاناتی که باهم به اشتراک میگذارند از جذب نخبگان و... دارند تلاش می‌کنند، در همین مسابقه نابرابر ایران رتبه ۱۶هم در تولید علم جهان است.
منصور غلامی گفت: در صنایع دفاع آنچه کشورما به آن متکی است و دشمن ازآن نگران است از دانشگاههای ما رشد یافته است.
امروزه تمام نیروهایی که در کشور مشغولند محصول فعالیت دانشگاههای ما است و امروز وظیفه دانشگاه ها تولید علم بر اشتغال فناوری و ثروت است.
به گفته وزیرعلوم ۱۹۲مرکز رشد در دانشگاههای کشور در حوزه های مختلف فعال است ۴۳پارک علم و فناوری فعال است که تقریبا هراستان صاحب یک پارک است.
همین پارک ها سالیانه میلیاردها تومان فناوری دارند۴۲هزار شغل پایدار ایجاد کرده اند و صدها میلیارد دلار صادرات داشته است.
 نهاوند به روزهای رونق و توسعه رسیده است
استاندار همدان هم در ادامه این آئین با بیان اینکه نهاوند همیشه خوش درخشیده است،گفت: از رشادت های گروه انقلابی ابوذر تا فرماندهان رشیدی که در جبهه های نبرد عملیات های بزرگی را هدایت کردند و البته شهری که مجسمه شاه را بعنوان اولین شهر پایین کشید نهاوند، همیشه پیشتاز بوده است.سید سعید شاهرخی همچنین از علی حسینی نماینده اسبق نهاوند بعنوان یک  نخبه سیاسی قبل از یاد کرد.
شاهرخی تصریح کرد: از نماینده پرتلاش نهاوند که برای توسعه شهرستان بیقرار است هم قدردانی میکنم که حضوری اثر بخش دارد.
وی از سرگیری عملیات  اجرایی سد گرین بعنوان آرزوی دیرینه و مطالبه جدی مردم یاد کرد  که در جریان افتاده است، و با اشاره به پروژه هایی از قبیل راه آهن و محورهای ارتباطی، آموزش عالی و پروژه های گردشگری، گفت:نهاوند امروز در صدر اقدامات توسعه و یک کارگاه تولیدی  است.
شاهرخی تاکید کرد: برای نهاوند دنبال طرح های ملی و توسعه های فراگیر هستیم و پروژه هایی که این روزها افتتاح می‌شود مطالبه سالیان گذشته مردم است.
بهرام نیا نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه نهاوند امروز گام های بلندی برای به حدقل رساندن عقب ماندگی ها را تجربه میکند و گاها پیش تر هم رفته است، گفت: تا امروز  ۷وزیر و ۲معاون وزیر را به شهرستان دعوت کرده ام و هرکدام رهاوردی برای شهرستان داشته است.
حسن بهرام نیا گفت: در دهه فجر پروژه‌های بزرگی مثل سد گرین ، دانشگاه نهاوند و... افتتاح شده است و معتقدم امروز مسائل سیاسی در حاشیه و کار در اولویت است.
 کلنگ زنی و افتتاح ۶۹ پروژه با اعتبار ۳۱۰میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان
 فرماندار نهاوندهم با ارائه گزارشی  از اقدامات انجام شده و خدمات دولت در شهرستات که در قالب پروژه های دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی شد گفت:  ۶۹پروژه و با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان شامل پروژه های مختلفی است که در این حدت برای مردم افتتاح یا آغازبکارشد.
حسین مرادی مخلص رئیس دانشگاه  نهاوند در آئین افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه گفت: این مرکز تنها دانشگاه تک جنسیتی غرب کشور است که از سال ۸۱در قالب دانشکده تربیت بدنی آغازبکار کرد.
■ پروژه‌ها:
۱- ساختمان جدید دانشگاه نهاوند با اعتبار ۹ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۸۶۰ متر مربع در دو طبقه در دو سال احداث شده است
این دانشگاه نهاوند تنها دانشگاه تک جنسیتی غرب کشور است
امکانات رفاهی دانشگاه شامل: زمین چمن، سلف سرویس، سالن همایش و خوابگاه ۲۵۰ نفره است که چندی پیش با حضور معاون وزیر کلنگ زنی شد.
۲-کلینیک تخصصی امام خمینی ره با ۴میلیارد اعتبار تخصیصی و مجهز به بیش از۴۲متخصص ، با۱۶۰۰متر زیربنا در سه طبقه افتتاح شد.
۳-آغاز عملیات اجرایی دوبانده شدن محور نهاوند- فیروزان با ۱۴میلیارد تومان در ۱۸ ماه به طول ۶/۱۸کیلومتر سومین پروژه  این سفر بود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com