1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) آموزشیار برای بدهکاران مسدود شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117478 تاریخ انتشار:  1400-02-19 - 07:00 تعداد بازدید:  98
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تیر خلاص دانشگاه آزاد
آموزشیار برای بدهکاران مسدود شد

اخبار

 زندگی در شرایط جدید و آموزشی که حالا تحت تاثیر کرونا مجازی شده است از مدرسه تا دانشگاه را دستخوش تغییراتی کرده است.
آموزش مجازی در سطح دانشگاه‌های مختلف از همان روزهای نخست که شروع شد با چالش‌هایی از جمله اینترنت، نا آگاهی از فعالیت در محیط‌های آموزش مجازی مانند آموزشیار و... را به دنبال داشت.
حتی این نوع از آموزش سبب شد در بین بسیاری از دانشجویان میل به یادگیری کاهش پیدا کند و ترم‌های تحصیلی خود را به شرایطی موکول کنند که بتوانند در محیط دانشگاه حضوری فیزیکی داشته باشند.
حالا هم به تازگی خبر رسیده است که سامانه آموزشیار یعنی فضایی که در آن دانشجویان دانشگاه آزاد کلاس‌های اموزشی و امتحانات خود را پشت سر می‌گذرانند  مسدود شده است و دسترسی به آن پس از پرداخت بخشی از شهریه امکانپذیر می شود.
شیوع ویروس مهلک کرونا از اسفندماه 98 و تعطیلی کلاس‌های درس از همان زمان در همه دانشگاه‌های استان با دستور ستاد استانی  مقابله با کرونا موجب شده است بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد انتظار داشته باشند با تعطیلی کلاس‌ها و مجازی شدن آن‌ها، شهریه ها افزایش نیابد و حتی بخشی از شهریه ترم‌های بعدی خود که مجازی برگزار شده است با تخفیف لحاظ شود.
این شرایط در حالی است که افزایش چشمگیر شهریه‌های دانشگاه آزاد در سال تحصیلی گذشته که به دلیل شیوع ویروس کرونا، همه کلاس‌های درس تعطیل بود، صدای اعتراض بسیاری از دانشجویان این دانشگاه پرجمعیت را بلند کرده است و حتی کار را به آنجا کشاند که در این زمینه، پویش و «کمپین» در فضای مجازی به راه انداخته اند.
متاسفانه هزینه های ثابت و متغیر در رشته های مختلف دانشگاه آزاد از جمله علوم انسانی افزایش زیادی داشته به طوری که تامین آن برای دانشجویان و خانواده های آنان در شرایط کنونی اقتصادی و وضعیت بیکاری بسیاری از مشاغل به دلیل کرونا،  بسیار مشکل است و برای پرداخت آن با دشواری های جدی مواجه شده اند.
با این حال اما مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند کرونا هزینه های آنان را بالا برده است و راهی جز تامین آن از طریق شهریه ها ندارند.
حالا هم به تازگی دسترسی به سامانه آموزشیار برای دانشجویانی که به این دانشگاه بدهی دارند قطع شده است و مسئولان ارشد این واحد آموزشی می‌گویند بدهی این دانشجویان چون مربوط به دو یا سه ترم گذشته است به همین علت  این تصمیم گرفته شده است که دسترسی حدود ۲۰ درصد دانشجویان به سامانه به صورت موقت مسدود شود تا بدهی آنها تعیین تکلیف شود.
مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درخصوص عدم دسترسی برخی دانشجویان به علت بدهی شهریه به سامانه آموزش مجازی این واحد به توضیحاتی از جمله اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه غیردولتی است که درآمدهای آن از طریق شهریه و درآمدهای غیرشهریه ای تامین می شود و بخش گسترده ای از بار آموزش عالی را در سراسر کشور برعهده دارد روی آورده و این کار خود را موجه می‌دانند.
آنان همچنین معتقدند دانشگاه آزاد اسلامی دارای رشته های مختلف از جمله رشته های علوم پزشکی و بیمارستانی است که در شرایط کنونی به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به عموم جامعه است از همین رو از ابتدای شیوع بیماری کرونا با درک شرایطی که در استان بوجود آمد و تعطیلی و از رونق افتادن بسیاری مشاغل، دانشگاه آزاد اسلامی تمامی تلاش خود را به کار بست تا شرایط مناسبی را برای دانشجویان در پرداخت شهریه بوجود آورد و آن را تسهیل کند.
این در حالی است که در نیمسال اول سال تحصیلی گذشته مقرر شد دانشجویان شهریه خود را در سه قسط پرداخت کنند اما با این وجود تنها ۱۵ درصد دانشجویان اقساط شهریه را پرداخت کردند.
مدیران ارشد این واحد آموزشی معتقدند نیمسالی که در آن قرار داریم با حجم بسیاری از بدهی دانشجویان آغاز شده است و در ابتدای این نیمسال با اینکه منظور رفاه حال دانشجویان مقرر شد، آنها ۶۵ درصد بدهی قبلی به اضافه شهریه ثابت ترم جاری را پرداخت کنند که متاسفانه باز هم بعضی از دانشجویان آن را پرداخت نکردند.
در این میان اما به نظر می‌رسد دانشگاه آزاد در سراسر کشور خطوط تلفنی در سامانه آموزشیار تعریف کرده است که دانشجویان با تماس با کارشناسان و براساس توافقی که انجام می دهند با پرداخت بخشی از شهریه بتوانند به سامانه آموزشی آموزشیار دسترسی پیدا کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com