1403-02-291403-03-08bool(false) 1403-02-291403-03-08bool(false) برای عملیات زمستانی آمادگی کامل داریم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 8 خرداد 1403

Today : Tue, May 28, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135358 تاریخ انتشار:  1402-08-23 - 09:49 تعداد بازدید:  129
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان:
برای عملیات زمستانی آمادگی کامل داریم

اخبار


جلسه ستاد برف‌روبی با حضور شهردار، معاونان و مدیران شهری جهت اتخاذ تمهیدات و هماهنگی‌های لازم برای عملیات زمستانی برگزار گردید.

در این جلسه ، شهردار همدان با تاکید بر آمادگی و‌ بکارگیری تمام توان برای مدیریت عملیات زمستانی عنوان کرد: تمام خدمات و تلاش مجموعه خدمات شهری مدیریت هر چه بهتر برای ورود به فصل بارندگی و سرما است و هماهنگی ها و تمهیدات لازم  با حضور مسئولان مرتبط، معاونین خدمات شهری مناطق چهارگانه انجام شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان سید مسعود حسینی با اشاره به اینکه موارد لازم به اطلاع اعضای ستاد برفروبی رسیده، افزود: در این جلسه معابر شهری، خیابان ها و تقاطع‌های جدید الاحداث و مسیر علمیات جدید نقاط مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تصمیم بر این شد ماشین آلات سازمانی شهرداری به صورت صد در صد آماده عملیات زمستانی باشند تا وقفه‌ای در این حوزه به وجود نیاید.

وی  با بیان اینکه از تمام امکانات برای آمادگی کامل در حوزه برف‌روبی و بارندگی ها بهره می گیریم گفت: مقرر شد از ظرفیت بخش خصوصی با توجه به وسعت و میزان عملیات و بارندگی به صورت حداکثری استفاده شود.

شهردار همدان از بکارگیری نیروی انسانی کافی با تجهیزات کامل خبر داد و افزود:  تجهیزات ویژه و مناسبی از جمله لباس، تجهیزات و امکانات لازم برفروبی در اختیار نیروهای خدمات شهری قرار می‌گیرد.

حسینی با تاکید بر مشارکت همه شهروندان در همه حوزه‌ها به ویژه برفروبی عنوان داشت: بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی، آموزش شهروندی و توان گروههای مردم نهاد و رسانه‌ای و مجازی از جمله اقدامات مهمی است که باید برای تقویت مشارکت مردم به کار گرفته شود.

وی با تاکید بر بازگشایی معابر و رفع معضلات مربوط به بارندگی ها در حداقل زمان ممکن گفت: لایروبی رودخانه‌ها، نهری ها و  جوی ها و حتی بازبینی رودخانه‌های زیر سطحی توسط افراد خبره انجام شده تا مشکلی پیش نیاید.

حسینی با بیان اینکه انشاا... با ارایه خدمات به موقع به شهروندان رضایتمندی حداکثری ایجاد شود، گفت: در این راستا صد دستگاه ماشین آلات و تجهیزات سازمانی و ۷۰۰ نفر نیروی انسانی آماده خدمت رسانی هستند.

اشغال و استفاده غیر مجاز از پیاده روها برای کسب یا سکنی و هر عنوان دیگری ممنوع است.

شهردارهمدان در موضوعی دیگر با تاکید بر رفع سد معبر در مکان‌های عمومی از سوی شهرداری همدان عنوان کرد: سد معبر یکی از مهمترین معضلات است که علاوه بر اخلال در نظم شهری  و  ایجاد ترافیک و مشکلات تردد، موجب آشفتگی و ناهنجاری سیما و منظر شهری می گردد.

وی رفع سد معبر را یکی از خواسته‌های بر حق مردم برشمرد و تصریح کرد: مطابق تبصره ۱ بند۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها سد معابرعمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها برای کسب یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور بوسیله مامورین خود راسا اقدام نماید.

این مقام ارشد مدیریت شهری افزود: در راستای اجرای این قانون و حسب شکایات مردمی ،کلیه کسبه بازارچه سر گذر مکلف می باشند ظرف ده روز آینده از مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۱الی ۱۴۰۲/۰۸/۳۰نسبت به جمع آوری کلیه وسایل موجود و بازگشایی کامل معابر عمومی اقدام نمایند.

حسینی با بیان اینکه رفع سد معبر و برخورد با خاطیان از وظایف شهرداری‌ها و مجامع امور صنفی است تصریح کرد: در صورت عدم همکاری کسبه اتحادیه میوه و تره بار ، اتاق اصناف،شهرداری  و سایر مراجع ذی صلاح ،مطابق قانون جهت حفظ حقوق شهروندان راسا نسبت به جمع آوری و رفع انسداد معابر اقدام می نمایند و این دو مجموعه با همکاری و هماهنگی هم در این زمینه اقدام می کنند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com