رفع حصـر اجمـاع مي‌خواهد همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82279 تاریخ انتشار:  1396-06-15 - 05:45 تعداد بازدید:  69
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سخنگوی دولت :
رفع حصـر اجمـاع مي‌خواهد

اخبار

سخنگوی دولت با اعلام اینکه مواضع رییس جمهور در مساله حصر صریح، شفاف و قاطعانه در شورای عالی امنیت ملی اعلام شد از دبیر شورا تقاضا کرد در این مساله اطلاع رسانی کند.
محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود درباره مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص ادامه حصر، اظهار کرد: مواضع رییس‌جمهور در جلسه این شورا صریح، شفاف و شجاعانه بود اما اجازه بدهیم چون مباحث جنس امنیتی دارد توسط دبیر شورای عالی امنیت ملی بیان شود.
وی در ادامه افزود: موضوع حصر به تصمیم شورای عالی امنیت ملی در دوره پیش از دولت روحانی مربوط می‌شود. موضوع حصر باید حل شود و اجازه بدهید با روش منطقی خود این موضوع دنبال شود. همه می‌دانید ما چه موضعی نسبت به این مباحث داریم اما بگذارید حل این مساله از طریق مسیر خود پیش برود. جایگاه رفیع رهبری برای ما محترم و امنیت کشور برای ما مهم است. ما باید بتوانیم زمینه‌ای فراهم کنیم که این مشکل حل شود. توصیه من هم این است که اطلاع‌رسانی در این موضوع را به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی واگذار کنیم.
به گزارش ایسنا، نوبخت در پاسخ به اینکه القا می‌شود  رئیس‌جمهور هم موافق ادامه حصر است، اظهار کرد: درست است که رییس‌جمهور، رییس شورای عالی امنیت ملی است اما جایگاه این ریاست با جایگاه ریاست بر هیات وزیران فرق می‌کند. در شورای عالی امنیت ملی غیر از اعضای دولت، فرماندهان ارتش و سپاهان و روسای سایر قوا هم حضور دارند بنابراین این جایگاه با جایگاه رییس هیات دولت متفاوت است. همه از نظر قاطع رئیس‌جمهور در مورد حصر آگاه هستند و من هم به مواضع باصلابت رییس‌جمهور که با استدلال و رعایت همه جوانب به منافع ملی مطرح شد افتخار می‌کنم. حل این مساله به اجماع‌سازی و تعدیل کردن نظرات سایر اعضا هم نیازمند است، زیرا غیر از اعضای دولت، شورای عالی امنیت ملی اعضای دیگری هم دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که موضع دولت در مورد تخفیف مجازات اعدام قاچاقچیان چیست، گفت: این موضوع لایحه نیست که ما نظر بدهیم، بلکه طرحی است که توسط نمایندگان مجلس تهیه شده است اما عقل جمعی مجلس می‌تواند نواقص این طرح را رفع کرده یا اصلا آن را مردود کند و در نهایت هم شورای نگهبان باید نظر نهایی را بدهد بنابراین ما نباید نگران آثار سوء این طرح باشیم چون برای تصویب باید از چند فیلتر بگذرد.
نوبخت در مورد اعلام لیست اموال اعضای هیات دولت، خاطرنشان کرد: مرسوم است بعد از اینکه وزرا آغاز به کار می‌کنند فرم‌های اعلام میزان اموال و دارایی‌های خود و خانواده‌هایشان را اعلام کنند که حتما در حال اجراست. ما در روزهای نخست  دولت اول  هر چه داشتیم را اعلام کردیم و اگر در این زمینه موردی باشد قوه قضاییه پیگیری می‌کند.
سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در مورد سفر رئیس‌جمهور به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: معمولا این سفر در هفته پایانی شهریور انجام می‌شود که فراهم کردن مقدمات آن در حال انجام است اما پس از اینکه رییس‌جمهور نظر قطعی خود را برای انجام این سفر اعلام کرد اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهیم.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد انتقادات برخی اصلاح‌طلبان نسبت به گفتگوی رییس‌جمهور، گفت: رییس‌جمهور بیانات گسترده و متنوعی داشتند که من به عنوان یک شهروند از این گفته‌ها بهره‌مند شدم. کم و بیش افراد مختلفی را که می‌دیدم همین برداشت و احساس من را داشتند. نمی‌دانم دوستان چه توقعاتی داشتند که در این گفت‌وگو برطرف نشد. رییس‌جمهور وعده‌هایی داده و مقید است که آنها را انجام دهد و من شهادت می‌دهم رییس‌جمهور برای تحقق تعهدات خود به مردم تلاش بسیار زیادی می‌کند.
در ادامه این نشست خبرنگاری در مورد برنامه‌های دولت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ریشه‌کن کردن فقر مطلق پرسید که نوبخت در پاسخ با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی از جلسات بررسی آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر انقلاب توسط دفتر خود ایشان اعلام می‌شود گفت: اما دولت با اطلاع از رهنمودهای رهبری پیگیر مصوبات این جلسات است، ما برای رفع فقر مطلق هم برنامه داریم و سازمان برنامه و بودجه، برنامه خود را ارائه کرده است. در دولت هم دانش و هم اراده برای از بین بردن این مساله وجود دارد.
وی در مورد زمان معرفی وزیر علوم و نیرو، بیان کرد: این دو وزیر در مهرماه معرفی می‌شوند.
سخنگوی دولت در مورد اظهارنظر اژه‌ای درباره صدور کیفرخواست برای 20 نفر در موضوع حقوق‌های نامتعارف، افزود: ما در دولت پرونده‌ای در این زمینه نداریم زیرا پس از مشخص شدن این موضوع ما عذرخواهی کرده و در شورای حقوق و دستمزد سقف حقوق مدیران را معین کردیم. دیوان محاسبات هم گزارش داد که حقوق‌های نامتعارف بازگردانده شده است حالا باید منتظر باشیم که ببینیم در قوه قضاییه کیفرخواست‌ها آیا منجر به رای قطعی می‌شود یا خیر و در این زمینه قوه قضاییه می‌داند. از نظر ما این بحث در دولت تمام شده است و ما تمام اطلاعات در این زمینه را ارائه کردیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com