1401-08-291401-09-09bool(false) حسینی؛ 65مین شهردار همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  119451 تاریخ انتشار:  1400-06-10 - 08:28 تعداد بازدید:  609
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بالاخره شورای شهرهمدان به اجماع رسید
حسینی؛ 65مین شهردار

اخبار

■ شورای ششم با 10 رای قاطع سید مسعود حسینی مدیربانکی را به شهرداری همدان برگزید

شورای ششم پس از ۱۹ جلسه و از میان 60 نامزد و بررسی برنامه 9 کاندیدای نهایی، سید مسعود حسینی را به عنوان شصت و پنجمین شهردار همدان انتخاب کرد.
 وعده انتخاب یک هفته ای شهردارهمدان درحالی محقق میشود که سید مسعود حسینی تحصیلکرده حوزه اقتصادی دارای سابقه مدیریت بانکی از جوانان انقلابی و برادر شهید ، بزرگ شده محله صدف تحصیلات خود را در مدرسه جلال سنایی و دبیرستان ابن سینا بارها به عنوان گزینه نهایی شورا نامش برسر زبانها افتاده بود.
 پس از خداحافظی صوفی از شهرداری وزن کشی بین اعضای شورا و جریان های سیاسی برای انتخاب شهردار نزدیک به طیف انقلابی ها ۴ گزینه نهایی شورا (رضا ابرارخرم، سیدمسعود حسینی، مجید شاکری و علیرضا عقیقی) مطرح شد که پس از گذشت مراحل مختلف و نشست های حضوری در صحن شورا با نامزدها، بارها از حسینی به عنوان گزینه نهایی نامبرده می‌شد و اعضای جوان شورا نیز آن را تایید می کردند.
اضافه شدن گزینه های جدید به لیست نامزدها در حالی بود که در پشت پرده رایزنی برای بدست آوردن حداکثر رای موافق ادامه داشت تا شهردار شورای ششم با پشتوانه قوی و با اکثریت آرا بر صندلی مدیریت شهر، ضلع جنوبی آرامگاه بوعلی سینا جلوس نماید.
اما آنچه که از سوی منتقدان به عنوان پاشنه آشیل مطرح می شد نداشتن تجربه مدیریت شهری بود و به همین دلیل بیشتر از ۶ رای شورا پس از کش و قوس فراوان از گلدان بیرون درنیآمد.
حتی دراین باره تنها عضو مخالف در روزهای گذشته دلایل تغییر تصمیم شورا را در صفحه اینستا گرام خود مطرح کرده بود.
حمید بادامی آورده است:«... در این بین افراد شاخص در سطح ملی و استانی هم حضور داشتند؛ اما بر اساس رأی‌گیری بین اعضای 11 نفره شورای شهر، ترکیب آرا نشان داد که شاید تمایل به حضور برخی از چهره‌ها وجود ندارد.
بر اساس نتیجه رأی‌گیری، 8 گزینه انتخاب شد که 3 کاندید انصراف داده و اسامی دیگری در این لیست جایگزین شدند و 2 کاندید جدید هم بنا بر پیشنهاد یکی از اعضای شورا به گزینه‌ها، اضافه شد که مجدد یکی از آنها هم انصراف داد.
جای سوال برای انصراف گزینه‌های شهرداری وجود دارد و شاید بنا بر نظرات و بازخوردهای دریافتی از سوی کاندیداها، اینگونه پاسخ دهم: «تصور بر این است که نتیجه نهایی این فرآیند از پیش تعیین شده اس.
من این موضوع را تأیید نمی‌کنم؛ اما بر این اساس، ذهنیت برخی از کاندیداها شکل گرفته است؛ از این‌رو معتقدم باید برخورد و رفتارها به‌گونه‌ای پیش می‌رفت تا این ذهنیت ایجاد نشود.
گزینه 9 نفره هم طی فرآیند رأی‌گیری، به 4 گزینه نهایی رسید که طبیعتاً علامت سوال‌های بسیاری را در ذهن جامعه شهری همدان ایجاد کرده است، مبنی بر اینکه چرا دو نفر خارج از بدنه شهرداری انتخاب شده‌اند که هیچ سابقه و رزومه ای در مدیریت شهری ندارند و اینکه افراد توانمندتر از دو کاندید دیگر که در بدنه شهرداری هستند، وجود نداشت؟
ناگفته نماند دو گزینه‌ای که خارج از بدنه هستند، مشکوک بر این است که نتوانند فرآیند‌های وزارت کشور را طی کنند، زیرا دارای سابقه ۹ ساله مدیریت میانی نیستند؛ از طرفی هیچ کدام از این دو گزینه هیچ سابقه و تجربه ای در حوزه مدیریت شهری ندارند.
فرد منتخب شورا قرار است سکان مدیریتی شهرداری کلانشهر همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین را در دست بگیرد؛ شهری که افتخارش به تاریخ، تمدن و مردم آن دیار باز می‌گردد و شهردار منتخب شورای ششم قرار است شهر همدان را که متعلق به ۸۲ میلیون هموطن است را راهبری کند و برای ۶۰۰ هزار نفر مردم شهر همدان که دوست دارند دیار الوند پیشرفت کند؛ تصمیم بگیرد.)
نایب رئیس شورا نیز در گفتگوبا ایسنا گفته است: سیدمسعود حسینی دارای تجربه موفق مالی است و انسانی تلاشگر، جسور و باهوش است که می‌تواند به عنوان یک شهردار موفق عمل کند.
سعید نظری تصریح کرد: همه اعضای شورا پشت ایشان خواهند بود و این قضیه رمز موفقیت شهردار آینده همدان است، همچنین پرسنل شهرداری نیز به همین دلیل از آقای حسینی حمایت خواهند کرد.
نظری با اشاره به اینکه مطمئنیم انتخاب بسیار خوبی کرده‌ایم، افزود: همه اعضای شورا قاطعانه و محکم از شهردار همدان حمایت خواهیم کرد.
۱۰ رای موافق شورای ششم درمقابل یک رای مخالف یعنی رای حداکثری که برنامه های حسینی نظر مخالفان را نیز جلب کرده و رایزنی اعضای موافق دیگر اعضا را نیز همراه نموده است.
پیش از این گزیده ای از برنامه ۶۲ صفحه ای ۶۵مین شهردار همدان که در صحن شورا مطرح شده بود منتشر شده است. اما شاخصه های عمر مدیریتی، توجه به مطالعات کارشناسی، افزایش درآمد پایدار، ایجاد مدیریت یکپارچه، جلوگیری از خام فروشی، بهبود کیفیت خدمات به شهروندان، ایجاد بانک اطلاعاتی و شبکه هوشمند و شهر الکترونیک، توجه به سرمایه های انسانی، نوگرایی و جذب سرمایه گذار برای ایجاد زیرساخت های شهری با نگاه به گردشگری و حمل و نقل از سرفصل های عمده برنامه های حسینی است.
ایده ایجاد شهرک امدادی با رویکرد گردشگری یکی از برنامه هایی است که حسینی برای مدیریت شهری همدان به شورا ادامه داده است.
با این تفاسیر از امروز همدان صاحب شهرداری ست با تجربه مدیریت اقتصادی که شورا امیدوار است پس از صدور حکم شهردار همدان از سوی وزیر کشور بزرگترین چالش شهرداری - مدیریت منابع مالی - را به سرمنزل رسانده و با روحیه انقلابی و جوانگرایی با شورایی که قاطعانه از او حمایت می کنند پایتخت تاریخ و تمدن را در ریل توسعه به سرعت پیش ببرد.
در این باره بیشتر خواهیم نوشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com