تأخیر 8 ماهه شهرداری در نصب تابلو روزشمار پروژه‌ها همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125785 تاریخ انتشار:  1401-05-25 - 12:13 تعداد بازدید:  83
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأخیر 8 ماهه شهرداری در نصب تابلو روزشمار پروژه‌ها

نویسنده : یاسر زارعی

اخبار


 باتوجه به تصویب دوفوریتی شورای اسلامی شهر همدان در راستای نصب تابلوی روزشمار در آذرماه سال گذشته که مهلت 15روزه نیز برای انجام این کار در نظر گرفته شد اما همچنان نصب یک تابلو توسط شهرداری در پروژه های مهم عمرانی شهر چالش جدی را به همراه داشته است.
اینکه چرا شهرداری پس از گذشت 8ماه از ابلاغ این مصوبه که هزینه چندانی نیز ندارد اقدام به انجام این کار نمی کند جای سوال است.
لزوم نظارت بر اجرای صحیح و به‌هنگام پروژه‌ها و طرح‌های عمران شهری همراه با مشارکت و نظارت همگانی و به‌دست آوردن رضایت مردم، ضروری است تا شهرداری ها در انجام پروژه‌های عمرانی مهم و موثر خود نسبت به نصب تابلوی روزشمار تاریخ اتمام پروژه، اقدام کنند.
حالا پس از هشدارهای چندباره شورا به شهرداری دوباره رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی همدان در جلسه این کمیسیون با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر ضرروت تعیین روزشمار برای وعده‌ ها، تأکیدکرد و گفت: شهرداری همدان نصب تابلو روزشمار برای پروژه‌ها را جدی بگیرد تا به چالش شورا وشهرداری تبدیل نشود.
مهدی حیدری در این خصوص اظهارکرد: پروژه های شهرداری نیز باید از ابتدای آغاز عملیات اجرایی زمانبندی دقیق آنها از طریق تابلو روزشمار مشخص باشد.
حیدری در ادامه گفت: نباید به گونه‌ای عمل کرد که موضوع نصب روزشمار برای پروژه‌ها به زمینه چالش بین شورا و شهرداری تبدیل شود و اگر اینگونه اقدام شود باید گفت شهرداری به مصوبات شورا بی‌اعتنا است.
وی با بیان اینکه شورای شهرهمدان موضوع نصب تابلو روز شمار برای پروژه‌های عمرانی را مصوب کرده و شهرداری ملزم به اجرای مصوبه است؛ اضافه کرد: در این راستا اولین تابلو در پروژه تقاطع غیر همسطح غدیر نصب شد که این تابلو نیز در برخی از اوقات خاموش است اما علی رغم وعده شهردار برای دیگر پروژه‌ها از جمله پروژه سردار شهید همدانی تابلویی نصب نشده است و ما به این موضوع گلایه داریم.
حیدری در ادامه با اشاره به مطالبه شهروندان برای ایجاد ایستگاه‌های اتوبوس در نقاط مختلف شهر، اظهار کرد: در جانمایی و تعیین محل ایستگاه‌ها نباید سلیقه‌ای عمل شود بلکه این یک موضوع کاملا تخصصی است و فرایندهای متعددی در جانمایی‌ها تعیین کننده است.
وی اضافه کرد: مدیریت شهری به مطالبات ساکنین در خصوص ایجاد ایستگاه‌های اتوبوس پاسخ دهد، اما این موضوع باید بر اساس اصول تخصصی در نقاط علمی و فنی ایجاد شود.

 دولت و مجلس به جایگاه شورا احترام بگذارند
همچنین رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر در جلسه صحن شورا بیان کرد: دولت و مجلس به جایگاه شوراهای شهر احترام گذاشته و حقوق شوراها را رعایت کنند.
اکبر کاوسی‌امید با انتقاد عدم توجه ادارات خدمات‌رسان افزود: یکی از نکات و  فلسفه شکل‌گیری شوراها، تصمیم‌گیری برای مناطق مختلف کشور، متناسب با بومی و محلی است و ارائه یک تصمیم از مرکز برای تمامی نقاط کشور بدون در نظر گرفتن فرهنگ، تمدن و ساختار شهرها اقدام درستی نیست.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کاوسی‌امید با انتقاد از اینکه آیا بندهای قانونی ماده 80 در مورد حق شوراها، تنها یک شعار یا نوشته بر روی برگه است؟ اظهار کرد: بر اساس قانون دستگاه‌های خدمات رسان باید گزارشی از بودجه خدماتی خود را به شورای شهر ارائه دهند که تاکنون فقط شرکت آب وفاضلاب در صحن شورا بودجه ی خود را ارائه کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com