۵۴۰ واحد تولیدی استان به شبکه برق متصل شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 26 خرداد 1403

Today : Sat, June 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137793 تاریخ انتشار:  1403-02-20 - 09:45 تعداد بازدید:  367
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۵۴۰ واحد تولیدی استان به شبکه برق متصل شد

اخبار


۵۴۰ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی استان، در راستای کمک به رشد و توسعه واحدهای تولیدی، در سال ۱۴۰۲ به شبکه توزیع نیروی برق متصل شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: با تأمین برق این تعداد واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی زمینه‌های توسعه چرخه اقتصادی استان فراهم شده است.

علی سهرابی‌بیدار افزود: از این تعداد واحد تولیدی، ۱۷۸ انشعاب برق صنعتی واگذار شده است که ۸۶ مورد آن انشعاب برق صنعتی عادی و ۹۲ مورد دیگر نیز دارای انشعاب برق دیماندی است.

وی تصریح کرد: ۳۶۲ مورد از انشعابات واگذار شده در بخش تولید نیز مربوط به حوزه کشاورزی می‌شود که ۲۰۲ مورد آن انشعاب برق کشاورزی عادی و ۱۶۰ مورد دیگر نیز دارای انشعاب برق دیماندی است.

سهرابی‌بیدار عنوان کرد: مأموریت اصلی دولت توزیع برق مطمئن و پایدار برای مردم و برنامه‌های توسعه‌ای ما بر پایه 4 محور راهبردی در راستای استانداردهای جهانی توزیع نیروی برق تدوین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار کرد: نخستین محور برنامه‌های این شرکت هوشمندسازی است که شامل مردم، شرکت و شبکه هوشمند می‌شود.
سهرابی‌بیدار در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه مدیریت شبکه به اندازه‌ای رسیده که قطعی برق برای مردم معنایی ندارد، بیان کرد: در بخش شبکه هوشمند ۹۰ تیم عملیاتی به همراه تبلت در شبکه هوشمند توزیع نیروی برق همدان فعال هستند.

وی یادآور شد: با تکمیل و نصب کنتورهای هوشمند، هم‌اکنون مصرف ۱۰۰درصد مشترکان سنگین، از طریق لوازم اندازه‌گیری هوشمند پایش می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰درصد کنتورهای برق کشاورزی قابل کنترل است و از راه دور می‌توانیم مصرف برق آن را کنترل کنیم.

وی بیان کرد: مرکز اسکادا (مدیریت هوشمند شبکه برق) شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در سال ۱۴۰۱ با ۲۵ کلید کنترل پذیر بهره‌برداری شد و همه شبکه ۲۰ کیلو ولت استان همدان از طریق آن مدیریت می‌شود.

سهرابی بیدار با اشاره به اینکه در این مرکز همه عملیات قطع‌ و وصل شبکه برق قابل مشاهده است، گفت: تعداد نقاط کنترل‌پذیر این مرکز به ۳۴۹ نقطه افزایش یافته است و تا پایان سال‌جاری به ۴۳۸ نقطه می‌رسد.

وی تأکید کرد: توسعه و رشد صنعت برق استان همدان در طول ۲ سال گذشته چشم‌گیر بوده و هم‌اینک پست‌های زمینی شهر همدان به آخرین فناوری پست‌های برق موجود در دنیا مجهز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: تعیین محل خطا با استفاده از هوش مصنوعی تازه‌ترین دستاورد شرکت توزیع نیروی برق استان است و در مرحله اجرایی کردن قرار دارد.

وی افزود: هم‌اکنون در طرح هما (هوشمندسازی مراکز اتفاقات ۱۲۱)، ۹۰ گروه برای برطرف کردن اشکالات احتمالی شبکه برق استان فعال هستند.

 همدان دارای ۲۰ هزار کیلومتر شبکه برق است

سهرابی‌بیدار اظهار کرد: گستره شبکه برق استان همدان ۲۰ هزار کیلومتر است و این خطوط باید برای تأمین برق پایدار، سالانه دست‌کم ۲ بار بازدید و اشکالات آن برطرف شود.

وی با بیان اینکه با انجام مانور بدون خاموشی، قابلیت اطمینان شبکه برای تأمین برق پایدار افزایش یافته است، ادامه داد: با توجه به اقلیم همدان و تغییرات آب‌وهوایی متناوب، تجهیزات برق استان نیاز به نگهداری و رفع ایراد دایم دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: پروژه معماری سازمانی شرکت توزیع نیروی برق استان به‌خوبی پیش رفته است و متناسب با آن در طول 5/1 گذشته، در ۲۳۷ روستا، پایه‌های خطوط انتقال برق جابه‌جا و بازآرایی شده است.

سهرابی‌بیدار با بیان اینکه تعمیرات پیشگیرانه خط گرم شبکه برق استان در داخل و خارج از شهرها در حال انجام است، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تلاش داریم همه روستاهای استان در حوزه برق چیزی از شهرها کمبود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تلفات شبکه برق استان 49/9 درصد است که این میزان روند کاهش دارد، گفت: ۵۲ درصد مشترکان برق خانگی استان به ارزش ۱۴ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ و ۵۳ درصد مشترکان به ارزش ۳۵ میلیارد تومان در سال‌جاری مشمول دریافت پاداش خوش مصرفی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: چهارمین راهبرد شرکت توزیع نیروی برق استان ارتباط ۲ سویه و مستمر با مشترکان است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com