امتحانات نهایی ایزوله برگزار می‌شود همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  117629 تاریخ انتشار:  1400-02-27 - 08:30 تعداد بازدید:  218
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آماده‌سازی 130 حوزه امتحانی
امتحانات نهایی ایزوله برگزار می‌شود

اخبار

 امروز 27 اردیبهشت و نخستین روز برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه نهم  و داوزدهم به شکل حضوری در همدان است البته آموزش و پرورش همدان پیش از این اعلام کرده بود که به علت حیاتی بودن امتحانات و برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق دانش‌آموزان مجبور است امتحانات فوق را حضوری برگزار کند.
بر همین اساس برگزارى حضوری این  امتحانات در سطح کشور و بر اساس ابلاغ وزارتخانه در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود اما با اینکه امروز نخستین روز اجرای آن است همچنان با واکنش خانواده‌ها همراه است به طوریکه از یک ماه پیش تاکنون والدین زیادی اعلام کردند که نگران سلامتی فرزندانشان هستند و ترس از اینکه ممکن است فرزاندانشان سهوی در حین امتحان و حضور در مدرسه به کرونا مبتلا شوند همچنان با آنان همراه است.
به دنبال انتقال نگرانی این خانواده‌ها به آموزش و پرورش استان مدیر‌کل این سازمان درباره  استرس این روزهای خانواده ها معتقد است که تمامی مسئولان آموزش و پرورش همدان و معلمان خود ممکن است والدین فرزندانی باشند به همین دلیل آنان خود را جای اولیا می‌گذارند و به آنها حق می‌دند.
محمد پور‌داود در عین حال از اطمینان به رعایت پروتکل ها را حوزه‌های امتحانی می‌گوید و می‌افزاید: تا خانواده ها باید بدانند این امتحانات سرنوشت ساز است و نمی‌شود به صورت غیرحضوری برگزار کرد.
وی با بیان اینکه تجربه برگزارى امتحانات نهایی را در سال گذشته را داشتیم و از یک ماه پیش هم برنامه ریزی برای امتحانات را شروع کردیم، عنوان کرد: ستاد استانی مقابله با کرونا دراین مسیر بسیار کمک دهنده بوده و هم اکنون با کمک آنان فضا برای امتحانات 16 هزار دانش‌آموز پایه دوازدهم و 22هزار و 500 نفر پایه نهم فراهم شده است تا امتحانات فاصله دانش‌آموزان از هر طرف 2 متر باشد، تا فاصله به خوبی رعایت شود.
پورداود تاکید کرد: در بحث تهویه نیز سالن‌ها در شرایط بهتری قرار گرفته اند و به مدارس گفتیم از فضای باز هم استفاده کنند به خصوص برای دانش آموزان دارای بیماری های خاص و دارای علائم مشکوک در حوزه ها اتاق ایزوله ویژه در نظر گرفته شده است البته کد ملی تمام دانش‌آموزان شرکت کننده در آزمون را در اختیار علوم پزشکی قرار دادیم و ٢٤ ساعت قبل از امتحان در سامانه ماسک وضعیت آنان چک خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان همچنین از آماده‌سازی 130 حوزه امتحانی برای امتحانات نهایی پایه های نهم و دوازدهم در استان خبر داد.
پورداود با بیان این که در اجرای مصوبه 977 شورای عالی آموزش و پرورش، امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می شود، اظهار کرد: ضرورت حضوری بودن امتحانات پایه دوازدهم به خاطر اعمال سوابق تحصیلی است و در خصوص پایه نهم نیز  با توجه به هدایت تحصیلی دانش آموزان در این پایه، ضرورت دارد سوالات هماهنگ باشد تا امکان مقایسه دانش آموزان با هم فراهم شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با تأکید بر این که حفظ سلامت فرهنگیان و دانش آموزان برای ما اهمیت بالایی دارد، خاطرنشان کرد: مراقبین سلامت آموزش و پرورش در حوزه های امتحانی حضور مستمر و ثابت خواهند داشت و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی قبل، حین و بعد از برگزاری آزمون بر فرایند برگزاری امتحانات نظارت می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان آمار دانش آموزان در امتحانات نهایی پایه دوازدهم حدود 14 هزار نفر و پایه نهم را 22هزار و 500 نفر ذکر کرد  و افزود: 130 حوزه  امتحانی در سطح استان برای آزمون آماده سازی شده است.

 آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد
در همین راستا رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان از اول خرداد خبر داد ه است به طوریکه این ثبت نام تا پایان مرداد1400  انجام خواهد شد.
بر همین اساس اولیای دانش آموزان می‌توانند بدون نیاز به حضور  با ورود به سامانه "سیدا " و درگاه "پادا" به نشانی www.pada.medu.ir ثبت نام فرزندان خود را انجام دهند.
ثبت نام دانش آموزان در مدرسه محل تحصیل به صورت خودکار انجام می‌شود و ثبت نام دانش آموزانی که مدرسه و مقطع تحصیلی آنان تغییر می‌کند نیز از طریق سامانه " پادا " انجام خواهد شد. با انجام با الکترونیکی ثبت نام دانش آموزان از تجمع خانواده‌ها در مدارس خودداری خواهد شد و دانش آموزان پایه‌های مختلف تحصیلی بعد از اعلام نتایج امتحانات می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.
همچنین  کلاس اولی‌ها قبل از ثبت نام قطعی باید سنجش تحصیلی خود را انجام دهند که این سنجش از هفته دوم خرداد در پایگاه‌های سنجشی که از طرف مدرسه معرفی خواهد شد، انجام می‌شود.
در خصوص ثبت نام پیش دبستانی‌ها با اینکه گذراندن این دوران الزامی نیست اما  دانش آموزان چهار سال تمام در پیش دبستانی یک و دانش آموزان پنج سال تمام در پیش دبستانی دو ثبت نام خواهند شد و دانش آموزان شش سال تمام باید به کلاس اول بروند.

 شهریه برای مدارس دولتی در زمان ثبت نام ممنوع است
دریافت وجه در زمان ثبت نام فقط برای مدارس غیر دولتی مجاز است و هیچ مدرسه دولتی حتی مدارس خاص دولتی که شهریه دارند نیز در زمان ثبت نام مجاز دریافت شهریه نیستند بر همین اساس دریافت کمک‌های مردمی در مدارس دولتی و شهریه برای مدارس خاص دولتی فقط بعد از شروع سال تحصیلی امکان پذیر است و این مدارس فقط در زمان ثبت نام مجاز به دریافت وجه کتاب درسی و بیمه حوادث دانش آموزی هستند.
همچنین برگزاری هرگونه آزمون ورودی، مصاحبه و شرط معدل برای ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است و ثبت نام تنها بر اساس محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش آموز انجام خواهد شد و گرو گرفتن کارنامه دانش آموزان برای دریافت کمک‌های مردمی از اولیا تخلف است و بنا بر اعلام آموزش و پرورش در صورت مشاهده حتما با مدیر متخلف برخورد خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com