محدوده‌بندی اراضی استان امسال انجام می‌شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 4 اسفند 1398 - شماره 3701
 
امروز : دوشنبه ، 5 اسفند 1398

Today : Mon, February 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97881 تاریخ انتشار:  1398-05-30 - 09:15 تعداد بازدید:  83
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

محدوده‌بندی اراضی استان امسال انجام می‌شود

اخبار


 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه استان همدان دارای ۴۲ هزار هکتار اراضی جنگلی و ذخیره گاه‌های جنگلی است، گفت: در سالجاری طرح کاداستر(محدوده‌بندی) اراضی جنگلی و مراتع درجه یک باید به انجام برسد.
اسفندیار خزائی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه استان همدان ۹۰۵ هزار هکتار اراضی ملی دارد، افزود: از این میزان ۸۲۲ هزار هکتار مرتع و۴۲ هزار هکتار اراضی جنگلی است.
وی با بیان اینکه اسناد دفترچه ای ۸۵۰ هزار هکتار از عرصه های ملی گرفته شده است، تصریح کرد: تا سال ۹۶ در استان همدان ۴۸ هزار هکتار اسناد تک برگی اخذ شده است که به علت عدم اعتبار کاداستر به سرانجام نرسید.
خزائی یادآور شد: درسال ۹۷ از صندوق توسعه ملی یک میلیارد تومان به منابع طبیعی استان همدان تخصیص یافت که براساس آن ۲۵۰ هزار هکتار کاداستر انجام شد، علاوه بر آن ۱۰۰ هزار هکتار کاداستر اراضی در راستای  رفع موانع تولید و رفع تداخلات با  امور اراضی صورت پذیرفت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با تأکید براینکه کاداستر اراضی جنگلی باید امسال به اتمام برسد، ادامه داد: درسال ۹۸ در استان همدان ۳۸ هزار هکتار قرارداد بسته شده اما هدف بیش از این میزان است.
وی عنوان کرد: در سالجاری سازمان جنگل ها به تمامی استانهای زاگرس نشین دستور داده تا طرح بوم سازگان زاگرس را اجرایی کنند که بر اساس آن  کاداستر تمامی اراضی جنگلی و مراتع درجه یک باید در سال ۹۸ به اتمام برسد، علاوه بر آن ۲۰۰۰ هکتار جنگل کاری در راستای بهسازی و بازسازی طبیعت صورت خواهد گرفت که ۱۰۰۰ هکتار آن از منابع استانی است.
مدیرکل منابع طبیعی استان همدان از افتتاح ۵ پروژه آبخیزداری درهفته دولت خبر داد و تصریح کرد: در سالجاری ۲۴ حوزه آبخیز را با ۳۱ میلیارد تومان اعتبار آغاز کرده ایم که ۵ پروژه آن در هفته دولت افتتاح خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com