اختصاص مشوق‌ها و خدمات شهرداری برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Tue, March 5, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132195 تاریخ انتشار:  1402-03-03 - 08:51 تعداد بازدید:  371
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان خبر داد
اختصاص مشوق‌ها و خدمات شهرداری برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

اخبار


شهردار همدان با اعلام این خبر اظهار کرد: معاونت ها، مناطق چهار گانه  و سازمانهای تابعه شهرداری همدان مكلفند اقدامات لازم  در قالب اعطای مشوق های مالی،  فضاسازي، تبليغات شهري و محيطي جهت اطلاع وآگاهی شهروندان در خصوص اجراي قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت  به نحو مطلوب اجرا نمايند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، سید مسعود حسینی با بیان اینکه طبق ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مجموعه ای از تکالیف و ماموریت ها برای شهرداری پیش بینی شده عنوان کرد: شهرداری ها در کنار سایر دستگاه های ذیربط موظفند با طراحی، احداث و تجهیز ساختمان‌ها و اماکن عمومی، خدماتی، آموزشی و رفاهی تحت اختیار و نظارت خود  اقدام به تامین فضای مناسب در راستای تکریم حقوق مادر و کودک و رفع نیازهای نوزادان، مادران باردار نمایند.

این مقام ارشد مدیریت شهری با اشاره به اهمیت  اطلاع رسانی اجراي قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت به شهروندان افزود: شهرداری ها مکلفند با برگزاری جشنواره و نمایشگاه، اختصاص یک سوم ظرفیت اسمی  تبلیغات محیطی و فرهنگی در اماکن عمومی و سطح شهر در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی در خصوص وجوه مثبت این قانون اقدامات لازم را انجام دهند.

حسینی با اشاره به مشوق ها و خدمات شهرداری همدان در  اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: طبق ماده ۵ این قانون تخفیف ده درصدی جهت صدور پروانه و عوارض ساختمانی و پنجاه درصدی  جهت صدور پایان کار و عوارض ساخت و ساز برای خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر زیر بیست سال در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود:  خانواده های دارای چهار فرزند و بیشتر زیر بیست سال از تخفیف ده درصدی صدور پروانه و عوارض ساختمانی و هفتاد درصدی صدور پایان کار و عوارض ساخت و ساز برخوردار خواهند بود.

شهردار همدان با بیان اینکه ماده 25 این قانون مشوق هایی را برای شهروندان دارای سه فرزند بیشتر در نظر گرفته افزود: تخفیف پنجاه درصدی تعرفه های خدمات حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی همدان و تعرفه های خدمات فرهنگی و ورزشی برای این دسته شهروندان تعریف شده است.


وی به شرایط برخورداری از  مشوق ها و خدمات شهرداری همدان در  اجرای این  قانون حمایت اشاره کرد و تصریح کرد: شهروندان می توانند با  مراجعه به مناطق چهارگانه، معاونت ورزشی سازمان فرهنگی و سازمان اتوبوسرانی شهرداری و ارائه مستندات هویتی برای یک مرتبه از مزایای این طرح ها برخوردار گردند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com