10میلیون مترمکعب آب در استان صرفه‌جویی شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Fri, September 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100404 تاریخ انتشار:  1398-07-21 - 12:11 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با انسداد چاه‌های غیرمجاز
10میلیون مترمکعب آب در استان صرفه‌جویی شد

اخبار

 بارش های استان همدان از ابتدای سال آبی گذشته ۶۰۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۵۲ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت۶۸ درصد افزایش دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان در دیدار رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۲۹۰حلقه چاه غیرمجاز دارای حکم قضائی با حجم آب صرفه جویی شده بیش از ۸ میلیون مترمکعب و عمق انسداد ۱۰ هزار متر در استان همدان پر و مسدود شده است.
منصور ستوده تاکید کرد: در مجموع از سال ۹۳ تاکنون تعداد ۳ هزار و ۷۸۰ حلقه چاه غیرمجاز با حجم آب صرفه جویی شده بیش از ۲۶۵ میلیون مترمکعب و عمق انسداد بیش از ۱۳۰ کیلومتر در استان همدان پرو مسلوب المنفعه شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان افزود: میزان بارش استان همدان از ابتدای سال آبی گذشته به میزان ۶۰۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۵۲ درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت ۶۸ درصد افزایش را نشان می دهد.
ستوده افزود: در مجموع تعداد ۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق بر روی چاه های مجاز نصب شده که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه همه چاه ها به کنتور هوشمند مجهز شوند.
وی ادامه داد: شرکت آب منطقه ای همدان در خصوص سیلاب های ابتدای سالجاری از بهمن ماه سال گذشته اقدام به کنترل مخازن سدها کرد که آسیبی به پایین دست وارد نشود که خوشبختانه با این کار توانستیم بخش عمده ای از سیلاب را در مخازن سدها کنترل و ذخیره کنیم.
ستوده گفت: نکته قابل تقدیر در زمان سیلاب عکس العمل سریع دادگستری در صدور رای در خصوص تصرف رودخانه ها بود که به ما خیلی کمک کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان افزود: اعتبارات گذشته در خصوص رودخانه ها بسیار ناچیز بود اما خوشبختانه امسال در حدود ۳ میلیارد تومان برای رودخانه ها و مبلغ ۴.۵ میلیارد تومان برای تاسیسات اعتبار گرفتیم.
رئیس کل دادگستری استان همدان نیز گفت: همکاران دادگستری همدان همکاری لازم را با شرکت آب منطقه ای انجام خواهند داد و هر کمکی که در راستای حفظ منابع آب باشد دریغ نخواهیم کرد.
محمدرضا عدالتخواه افزود: برای کسانی که جرایم سبک انجام می دهند احکام جایگزین در نظر گرفته شده که در نامه ای که به ادارات درخواست می شود نمایندگان خود را به دادگستری معرفی کنند و خدماتی را به آنان در این قالب ارائه می دهیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com