مسئولیت خسارت آسانسورهای غیراستاندارد ساختمان‌های اداری بر عهده مسئولان دستگاه‌های اجرایی است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

Today : Mon, February 6, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126598 تاریخ انتشار:  1401-06-25 - 16:17 تعداد بازدید:  137
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مسئولیت خسارت آسانسورهای غیراستاندارد ساختمان‌های اداری بر عهده مسئولان دستگاه‌های اجرایی است

اخبار

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: مسئولیت هر گونه خسارت جانی و مالی استفاده از آسانسورهای فاقد گواهینامه ایمنی آسانسور بر عهده بالاترین مقام مسئول دستگاه اجرایی ومدیران ساختمان‌های مسکونی و تجاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان همدان، جعفر امیری‌پریان در کمیته فنی آسانسور اداره کل استاندارد استان همدان، با استناد به مواد قانونی، بیان کرد: مدیر ساختمان در قبال حوادث مزبور مسئولیت کیفری نداشته و تنها دارای مسئولیت مدنی است بنابراین هریک از ساکنان حق دارد به خاطر بروز حادثه و نبودن بیمه برای جبران خسارت از طریق مراجع دادگستری علیه مدیر ساختمان اقدام قانونی(طرح دعوی) کند.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۲۹۵ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی فعلی که انجام آن را برعهده گرفته یا وظیفه خاصی را که قانون بر عهده او گذاشته است، ترک کند و به سبب آن، جنایتی واقع شود، چنانچه توانایی انجام آن فعل را داشته باشد جنایت حاصل به او مستند می شود و حسب مورد عمدی، شبه عمدی، یا خطای محض است.

امیری‌پریان ادامه داد: به موجب ماده ۶۶ قانون بیمه اجتماعی نیز در صورتی که ثابت شود وقوع حادثه مستقیماً ناشی از عدم رعایت مقررات حفاظت فنی و بروز بیماری ناشی از عدم رعایت مقررات بهداشتی و احتیاط لازم از طرف کارفرما یا نمایندگان او بوده سازمان تأمین خدمات درمانی و سازمان هزینه‌های مربوط به معالجه و غرامات و مستمری‌ها و غیره را پرداخته و طبق ماده ۵۰ این قانون از کارفرما مطالبه و وصول خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مطابق ماده ۹۱ قانون کار، کارفرمایان و مسئولان کلیه واحدهای موضوع ماده ۸۵ این قانون مکلفند براساس مصوبات شورای عالی حفاظت فنی برای تأمین حفاظت و سلامت و بهداشت کارگران در محیط کار، وسایل و امکانات لازم را تهیه و در اختیار آنان قرار داده و چگونگی کاربرد وسایل فوق الذکر را به آنان بیاموزند و در خصوص رعایت مقررات حفاظتی و بهداشتی و اجرای دستورالعمل های مربوطه کارگاه هستند.

مدیرکل استاندارد استان همدان در پایان گفت: همه آسانسورها از زمان نصب و راه اندازی اولیه باید از لحاظ داشتن گواهینامه ایمنی استاندارد از سازمان ملّی استاندارد ایران بررسی و کنترل شوند. چرا که برای تهیه پایان کار ساختمانی و پرداخت هرگونه جبران خسارت از طریق بیمه ها داشتن گواهینامه ایمنی استاندارد آسانسور الزامی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com