1397-08-121397-08-22bool(false) 1397-08-121397-08-22bool(false) 900 تن زباله مدیریت نشده همدان پیام
 
 
سه شنبه - 22 آبان 1397 - شماره 3335
 
امروز : سه شنبه ، 22 آبان 1397

Today : Tue, November 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83162 تاریخ انتشار:  1396-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دفن و دفع زباله در همدان مورد تأیید نیست
900 تن زباله مدیریت نشده

اخبار

معاون محیط انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: نحوه دفن و دفع پسماند در تمام مراکز شهرستانی استان مورد تأیید سازمان محیط زیست نیست.
سیدعادل عربی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه روزانه 900 تن پسماند در استان همدان تولید می‌شود، اظهار کرد: روزانه 900 تن پسماند در استان همدان تولید می‌شود که بعضا مدیریت می‌شوند و بعضا نمی‌شوند. وی با بیان اینکه قسمت اعظمی از پسماندهای استان شهری است، تصریح کرد: مشکلی که در شهرهای استان همدان وجود دارد، این است که مرحله دفن و دفع زباله مورد رضایت محیط زیست نیست.عربی با اشاره به اینکه تمام مدیریت پسماند در شهر همدان به عنوان بزرگترین شهر استان مورد رضایت است، ادامه داد: بقیه شهرهای استان در بحث دفن و دفع ایراداتی دارند به‌طوریکه روش مدیریت دفن و دفع زباله مورد تأیید محیط زیست نیست.
وی با تأکید بر اینکه در اکثر شهرها پسماند فقط تلنبار می‌شود و دفن صورت نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پسماندها صرفاً در سایت زباله رهاسازی می‌شوند و دفنی صورت نمی‌گیرد.
معاون محیط انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه دفن پسماند دارای تکنیک و دقت خاصی است، گفت: شیرابه زباله‌ها بسیار خطرناک است که با تلبار شدن پسماند جاری شده و ممکن است به رودخانه‌ها برسد و یا در سفره‌های زیرزمینی نفوذ کرده و در نهایت منجر به آلودگی آب‌ها شود.
عربی ابرازامیدواری کرد با روی کار آمدن شهرداران جدید مدیریت پسماند به طور کامل اجرایی شود و افزود: جزء وظایف شهرداری‌هاست که پسماند را دفن کنند اما متأسفانه این امر انجام نمی‌شود. وی با تأکید بر اینکه شهرداران باید کارشناس محیط زیست داشته باشند، تصریح کرد: در اعتبارات شهرداری اولویت چیزهای دیگر است و بحث پسماند دیده نمی‌شود.
معاون محیط انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان بیان کرد: محیط زیست تا کنون سعی نکرده برخورد قضایی کند بلکه همواره از طریق جلسه و مذاکره بحث مدیریت و دفن پسماند انجام گیرد اما اگر این اقدام صورت نگیرد مجبور است موضوع را از طرق لازم پیگیری کند.وی با بیان اینکه پسماند جزء اولویت‌های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و موظف به پیگیری این موضوع هستیم، خاطرنشان کرد: قرار است در استان همدان ناحیه‌بندی دفع زباله صورت گیرد و شهردارها به همین بهانه از دفن پسماند سرباز می‌زنند درحالیکه تا وقتی ناحیه‌بندی انجام نگرفته باید محل‌های موجود مدیریت شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com