تیمداری در فوتبال آری به شرط حمایت از والیبال و کشتی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134472 تاریخ انتشار:  1402-07-03 - 13:25 تعداد بازدید:  950
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

موافقان و مخالفان تیمداری شهرداری چه می‌گویند
تیمداری در فوتبال آری به شرط حمایت از والیبال و کشتی

اخبار


اوایل هفته گذشته بود که اعضای شورای اسلامی همدان نسبت به لایحه تیمداری شهرداری همدان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور تصمیم‌گیری کردند و در نهایت این تصمیم با ۱۰ دلیل مختلف در هیات تطبیق فرمانداری شهرستان همدان مورد موافقت قرار نگرفت.

شورانشینان بار دیگر این لایحه را در صحن شورا مورد بازبینی قرار دادند و در نهایت از 11 عضو شورا، هشت عضو رای بر تیمداری دادند و همین مساله باعث شد تا پرونده تیمداری شهرداری به هیات حل اختلاف استان ارسال شود.

تیمی که هم اکنون بهترین آکادمی تیم‌های پایه فوتبال استان همدان را دارد و اغلب استعدادها برای رسیدن به ترکیب تیم بزرگسالان رهسپار شهرداری می‌شوند.

حضور شهرداری همدان در لیگ فوتبال کشور باعث شده تا زیرساخت‌های لازم اعم از ساختمان اداری، خوابگاه، زمین چمن مصنوعی، استخر، سالن وزنه و سالن چند منظوره سرپوشیده برای این تیم ایجاد شود.

اما سقوط این تیم به لیگ دو انتقادهای گسترده‌ای را در بین اهالی ورزش همدان به همراه داشت و حتی برخی منتقدان خواستار فروش امتیاز تیم و عدم تیمداری در فوتبال توسط شهرداری شدند.

عده‌ای نیز بار مالی فوتبال شهرداری در حوزه مدیریت شهری را غیرقابل توجیه دانسته و خواستار واگذاری این تیم یا مشارکت با بخش خصوصی برای ادامه فعالیت شدند.

با این وجود برخی اعضای شورای اسلامی شهر همدان با حمایت از لایحه تیمداری شهرداری در لیگ دو فوتبال کشور، تاکید بر حمایت همه جانبه از این تیم دارند.

 دیدگاه منتقدان تیمداری شهرداری

مخالفت‌ها و انتقادها از تیمداری شهرداری در لیگ دسته دوم فوتبال کشور این روزها بیش از اینکه در مخافل رسمی مطرح شود، در فضای مجازی بازتاب گسترده داشته است.

مخالفان تیمداری شهرداری همدان در سطح حرفه‌ای همچون فوتبال معتقدند، هزینه میلیاردی این تیم باید در چند رشته ورزشی و نیز توسعه ورزش‌های همگانی و عمومی صرف شود.

حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان یکی از منتقدان اصلی در تیمداری فوتبال شهرداری در فصل جدید لیگ دسته دوم فوتبال کشور است.

وی در یادداشتی شخصی در فضای مجازی نوشته است: نمی‌دانم دلیل این همه اصرار چیست، ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان تاکنون از تیمداری فوتبال شهرداری ضرر داده‌ایم و طعم تلخ شکست را به ورزش دوستان این شهر، تزریق کرده‌ایم.

مهدی حیدری رئیس کمیسیون فنی عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان از دیگر منتقدان اصلی تیمداری فوتبال شهرداری نیز در این باره می‌گوید: لایحه تیمداری شهرداری همدان در رشته‌های فوتبال و والیبال با هزینه‌ای حدود ۱۵ میلیارد تومان در یکسال از جیب مردم، با ضوابط مغایرت دارد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه اولویت شهرداری در حوزه ورزشی فراهم کردن زیرساخت‌هاست، گفت: ساخت و تجهیز سالن‌های ورزشی در مناطق مختلف به منظور استفاده عموم مردم از جمله مهم ترین وظایف شهرداری است.

مرتضی کرباسیان با بیان اینکه وظیفه شهرداری در مباحث ورزشی مشخص است، اظهار کرد: صحبت ما این نیست که شهرداری در قبال ورزش هیچ مسئولیتی ندارد بلکه باید این مسئولیت به درستی انجام شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: گسترش ورزش همگانی به منظور توسعه سلامت عمومی در جامعه دیگر وظیفه مهم شهرداری بوده و به عنوان دومین اولویت در بحث ورزش باید به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه تنها پرداختن به فوتبال آن هم در سطح حرفه‌ای و هزینه کرد در یک رشته ورزشی خاص و عدم توجه به سایر رشته‌های ورزشی به ویژه ورزش همگانی و ورزش‌های بومی درست نیست، تصریح کرد: با ایجاد سالن‌های ورزشی در مناطق مختلف و توجه به رشته‌های ورزشی مختلف، جوانان و نوجوانان از سنین پایین به ورزش گرایش یافته و برای تداوم سلامت خود ورزش می‌کنند.

 موافقان چه می‌گویند؟

مربیان مطرح فوتبال، اصحاب رسانه و شورانشین‌ها و بازیکنان و مربیان عضو فوتبال رده‌های سنی مختلف شهرداری همدان مواضع متفاوت با مخالفان داشته و این تیم را خانه استعدادهای درخشان فوتبال استان می‌دانند.

در هفته‌های اخیر مربیان شرسناس فوتبال همدان همچون محمد بهگندم، هادی گل محمدی، بابک صمدیان و بسیاری از مربیان با تاسف نسبت به اظهارنظر منتقدان تیمداری شهرداری، مساله انحلال تیم را یک تصمیم نابخشودنی دانستند.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری شورای اسلامی شهر همدان با حمایت از تیمداری فوتبال شهرداری گفت: این تیم برای ورزشکاران مستعد همدان انگیزه ایجاد کرده است.

سعید حاجی بابایی افزود: تیم فوتبال شهرداری برای تلاش تیم‌های پایه و جوانان هدف ایجاد می‌کند و آن‌ها تلاش می‌کنند تا به تیم بزرگسالان راه یابند. وی اضافه کرد: هزینه‌های فراوانی برای شکل گیری و احیای این تیم در سال‌های گذشته شده است و نباید با تصمیم اشتباه آن را نابود کرد.

هادی گل محمدی سرمربی سابق تیم‌های شهرداری و پاس نیز در این باره می‌گوید: بسیاری از بازیکنان مستعد همدانی با هزاران امید و آرزو و سختی در رده‌های مختلف سنی فعالیت دارند به امید اینکه روی به تیم بزرگسالان شهرداری ملحق شوند و در صورت انحلال تیم شهرداری، جدا از بازیکنان بزرگسالان که از چرخه خارج می‌ شوند، ده‌ها نوجوان و جوان فوتبالیست انگیزه‌های خود را برای ادامه فعالیت از دست می‌دهند.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: بسیاری از استان‌ها با اتکا به صنایع بزرگ دولتی به تیمداری با هزینه‌های هنگفت ادامه می‌دهند و این در حالیست که در همدان صنایع بزرگی نداریم که از ورزش حمایت کنند، از همین رو نهادهایی همچون شهرداری باید نسبت به ایجاد نشاط اجتماعی در ورزش به ویژه فوتبال که بیشترین مخاطب را در دنیا دارد، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان همدان در مجلس و در پارلمان شهری با رای مردم در این جایگاه حضور داشته و به طور قطع نگاه دلسوزانه‌ای به ورزش و جوانان دارند، افزود: همه باید در راه رضایت مردم و جوانان قدم بردارند، هزینه کردن برای این تیم‌ها سرمایه گذاری جهت ساختن آینده است و باعث شور و نشاط اجتماعی و زنده نگه داشتن آرزوی هزاران جوان و نوجوان و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
گل محمدی از همه مسئولان بلندپایه شهری همدان خواست نسبت به حفظ و حمایت سرمایه‌های استان از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند.

 شهرداری را نگه دارید

به نظر می‌رسد انحلال تیم فوتبال شهرداری همدان در واقع پاک کردن صورت مساله باشد چرا که هم اکنون شهرداری بسیاری از شهرهای کشور همچون آستارا، ارومیه، گرگان و سایر شهرها، نسبت به تیمداری حرفه‌ای و قهرمانی در رشته های مختلف از جمله فوتبال اقدام داشته‌اند.

با این حال پذیرفتنی نیست تمام نگاه‌ها هم معطوف به یک رشته و تیم فوتبال شهرداری باشد و از توسعه و ترویج سایر رشته‌ها از جمله والیبال و کشتی غفلت شود.

از سوی دیگر، شهرداری بهترین زیرساخت‌های حرفه‌ای را در حوزه ورزش به ویژه فوتبال دارد و جزو باشگاه‌های پرافتخار ورزش استان همدان در کشور محسوب می‌شود و باید از این ظرفیت برای پرورش استعدادهای فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش دنیا استفاده شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com